Jelikož Platinum verze tu není, hodím to sem.
Hrál jsem tutorial jen tak, moc mě to nechytlo. V Main Menu mě ale dostala možnost 'Mods'. Tak já na to kliknu, vyhodí mi to ofic. stránku, zkusím něco pozjišťovat, Google moc neporadil. Nakonec najdu stránku xlnation.net.
Je to něco, jako Nexus, ale pouze na Cities XL.
Tak jsem po troše patrání přišel na to, že Cities XL (Platinum, 2012...) je úplně nejlépe modovatelná hra! Opravdu, neznám žádnou jinou hru, která by byla takto otevřená a zároveň jednoduchá.
Je to tak jednoduché, stačí se tam zaregistrovat, stáhnout a hodit do nějaké složky - tím to končí. Není třeba nic extrahovat, nic upravovat. Pecka.
Nakonec jsem dopadl takto.
K mému překvapení - můj modding (nahození všech modů naráz) hru nedonutil spadnout nebo sekat se - nic takového. Nic spolu nekonfliktí do takové míry, až by to něco značného dělalo. Samozřejmě blbůstky typu špatně napojeného zábavního centra k high density avenue třeba platí, ale to je tak jedinej bug, který jsem byl schopný za takovou hodinku hraní objevit. Těch modů je tak 50, některé mají více souborů.
Je to vše od stavení, po bugfixy, přes stavění na vodě, kriminality, zlepšení funkcí nemocnic... a tak dále.
Žádnej game-breaking issue, vše jede jak má. Plánuju přidat více modů,
Většina těch modů i funguje se starými verzemi hry, takže se není třeba bát. Vše je fajně kompatibilní.
Naházet vám odkazy všech těch modů asi né, ale všechno to najdete na XLNation.

Hraje to ještě někdo, nebo je to dead a všichni jdou do SimCity? Kdybych měl šest stovek, tak do SimCity taky jdu, ale tohle zatím vypadá jako výborná alternativa, možná i lepší.
Ví někdo jaký je rozdíl mezi touto verzí a verzí Platinum? Děkuji