• Switch 55
Asterixe a Obelixe mám už od dětství rád. Tak jsem rozhodl, že si zahraju tuhle hru. Strašně se mi líbili narážky na jiné videohry jako např. tetris, lara croft, rayman atd. Taky má hra docela zajímavý level design, kdy jsou jednotlivé lokace docela velké na takový typ hry. Animace pohybu působí jako v starších animovaných filmech. Většinu gameplaye, ale tvoří souboje s nepřáteli. Ano, soubojový systém je docela zábavný a ve hře je docela dost druhů nepřátel, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že ty dlouhé souboje jsou časem nudné. Myslím, že hře by víc sedělo, aby ve hře bylo více nějakých platformových (jednoduše skákacích) části + nějaké puzzly. Nemůžu říct, že by se mi hra vyloženě nelíbila jenom mohla být o dost lepší a jde to cítit.

Pro: Asterix a Obelix licence, narážky a parodie na jiné hry, velké lokace, animace, hodně druhu nepřátel, souboje sami o sobě dobré,

Proti: Soubojů, je tu ale až moc a chybí ve větší míře skákací nebo logické části, boss fighty jsou všechny na stejné brdo

Je to zajímavá hra co se týče hratelnosti, grafiky a efektů. Je dobře udělané, že můžete přepínat mezi Obelixem a Asterixem, ale je nutné mezi měnit často měnit, protože Obelix se nedostane na stejné místa jako Asterix a naopak. Jsou pěkně udělané komba s oběmi postavami, kdy například použijete ultymátní kombo a kolem obelixe se udělané něco jako štít což je asterix a sejmou všechno co se jich dotkne a jiné. Hned první čeho jsem se divil jed když jsem začal. ,, Omg to je Mario ", hodně římanů má až šílení brnění a zbraně např Sonic a jeho zbraně jsou dva zlaté kruhy, ale ten je dost rychlý protože vždycky jde do kuličky a jde po vás, nebo tlustý říman, který má v v obou rukách smajla a používáho jak na obranu tak i na útok. Později je většina římanů dost silných a musíte se stahovat, ale jsou i mapy, kde ustoupit nejde například typ kolosea, kde hrajete z římany něco jako americký fotbal a jiné srandy. Je tam několik světů a příběh se odehrává v tom, že hledáte panoramixe a na konci každého světa je gigantický říman, který je téměř nesmrtelný, ale dá se zabít pokaždé za určitých podmínek se mu otevře tomu bosovy jakoby srdce a vy ho musíte do toho místa trefit . Celkově to musíte udělat pokaždé tři krát, něž úplně padne. Ale finální boss je prča, protože se Cézar jakoby naklonoval a vy bojujete proti jeho klonům. Dost hustý.

Pro: Pěkná grafika, hodně světů a typů map, ovládání jak Obelixe tak i Asterixe, srandovní římani, hra je na delší dobu ( musí se i celkem přemíšlet, bohužel někdy vracet pokud jste na něco zapomněli)

Proti: Žádné chyby jsem nějak nezaregrystroval je to prostě dobře zpracovaná bitka s římany :D