Nenáročná hra, v ktorej si cez počítač vo svojej kancelárii vyhľadávate psy a mačky, ktoré potrebujú pomoc a ktoré vám do útulku dovezú vaši anonymní kolegovia. Vy ich musíte dať do poriadku – nakŕmiť, napojiť, vyliečiť, umyť, vyčesať a pomaznať, aby boli spokojné, a umiestniť do výbehu alebo do klietky. Potom po nich poupratovať cikanice a exkrementy, ktoré vyrobia. Zdá sa to možno zložité, ale keď získate prax, celý tento proces v rámci jedného zvieratka vám nebude trvať dlhšie ako 4 minúty.

Dôraz je kladený na budovanie útulku, postupne si budete apgrejdovať vaše budovy a exteriér obohacovať kvetinami, kríkmi a dekoráciami. Jednotlivé lieky, hygienické potreby, žrádlo, hračky a iné veci si budete tiež sami kupovať cez internet – doručí vám ich dron v krabici rovno pred kanceláriu.

Počet zvierat, ktorý môžete mať v útulku, závisí od úrovne, ktorú získavate reputačnými bodmi, ktoré získavate adopciami. Najvyšší počet zvierat v mojom útulku naraz bol 52, ale to som už mal vtedy DLC Puppies & Kittens a len som zo srandy skúšal hranice. Zvieratá nemajú žiadne interakcie navzájom medzi sebou – aj z tohto dôvodu mať ich toľko naraz je úplne zbytočné. Najlepšie je mať v útulku naraz len 2-3 mačky alebo 2-3 psy – máte potom na ne čas a nenabeháte sa.

Absentuje možnosť kastrácie, ktorá by mala byť samozrejmosťou každého útulku. Aspoňže pri procese adoptovania musíte dbať na to, aby vlastnosti zvieraťa zodpovedali požiadavkám potenciálneho majiteľa a aby stav potenciálneho majiteľa zodpovedal potrebám zvieraťa (aký veľký má dom, či má záhradu, deti atď). Systém hry bohužiaľ tieto vlastnosti generuje náhodne a preto sa častokrát stane napríklad, že niekto si chce adoptovať psíka, ktorý nemá rád hračky, nerobí hluk, nie je rozbláznený a nie je pažravý, a on sám má už doma psa aj mačku a nemá čas, pretože veľa cestuje – takí vždy "potešia".

Po 35 odohraných hodinách mi neuhynulo ani jedno zvieratko (čím som prišiel o jeden achievement, ale taký achievement ani nechcem). A 35 mi tak akurát stačilo.