Jesteze takove vyzvy jdou mimo me, ja jsem rad, kdyz dostanu nejake ty achievementy na Steamu :)
Nu, já pak taky zkoušel rangera, ale už jsem věděl co čekat, tak jsem mu dal do základu sekeru, než se dostanu k lepšímu luku.

Ovšem dvojka je v tomto ohledu nesmiřitelná, tam prvních pár oblud nezabiješ lukem a už nikdy nezískáš True Rangera.
Gar: Hrál jsi za bojovníka, drolin pokouší lučištníka. Nějaký ten rozdíl tam zřejmě bude. Můj kněz byl jen velmi těžce použitelný, než jsem pochopil jak na něj.
Tuha? Zas az tak moc mi to neprislo, kdyz se clovek nauci jeji pravidla :)
Jsem si téměř jist, že jsem vhodně využil výbušných sudů. Ale ruku do ohně bych za to nedal, to ne.

Edit: Imo, snad každý build má v Book 1 potíže dát víc potvor rázem. Zlepší se to až ke konci (+/-15 lvl), ale...
Právě že můj lučištník (6. level) dva vosáky nejednou nezvládne, a to jsem se dnes snažil zneškodnit všechny bandity na východním pobřeží :) Ale uvnitř, kousek od východu jeskyně, jsem měl štěstí a dostal jsem se k truhle na kód, který mi asi na třetí letmý pokus vyšel :).
Z GG se snažím brát jen DRM Free věci. A díky wiki jsem zjistil, že je to vlastně placené pokračování Ahriman's prophecy, což je jedna z těch mých free jRPG zkušeností.
Win-Win.
Thx :)
ugraugra: Mozna uz kvuli tomu, ze je tam jista nenulova sance, ze bude instalovat rootkit :(
Mick: Také mám stále radší wRPG, ale každá změna se někdy hodí. Ale například za rok bych více jak dvě jRPG určitě nehrál díky tamním soubojům a jisté šablonovisti. Secret of Mana je myslím akční rpg, stajně jako Terranigma atd. - určitě kvalitní, ale ty zrovna nevyhledávám. Vlastně Breath of Fire je i na pc, že?

Bodkin: Nikde. Emulátor. Abadonware.

Bodkin - na to su predsa emulatory! :)

Drolin: Secret of Mana, niec? Breath of Fire? Tiez dobre hry. Napriek tomu, ze som vacsinu SNES veci hral (a niektore aj dohral :)), tak stale radsej preferujem WRPG... Ale niektore z tych hier su vyborne, to je pravda. Mimochodom, Secret of Evermore - hudba Jeremy Soule a soundtrack je vyborny.
Takže, taková top3 by mohla vypadat takto:

Xenogears - asi nejlepší hra s nejhorší hratelností, výborný příběh a hudba
Chrono Trigger - klasika, kterou by měl mít každý RPG pozitivní jedinec vyzkoušenou
Final Fantasy VII - nejznámější, nejoblíbenější a... no jednoduše výborné po všech stránkách

Podle preferencí můžeš vyzkoušet i Valkyrii Profile, Vagrant Story, Grandii, Legend of Dragoon... z PSX. Na SNES je povinností FFVI, Tales of Phantasia a Secret of Evermore. Mimo toho je podle ohlasů dobré i Phantasy Star IV nebo Ocarina of Time. A takovou specialitkou je Knights of Xentar.
Proč? Protože všichni kreativní lidé to vyzkoušeli a většinou u toho i zůstali. Přičemž systém je stále ten fungující ze (S)NESu, kde byl utvořen aby vyhovoval konzoli, jenže PC je vedle toho zázrak, s trochou snahy se jde udělat cokoliv, přidělat, vytvarovat.
Jenže, jenže, jenže...

Tak nahoď nějaké jRPG, které přehodnotí můj pohled na žánr? Já se snažím mít mysl otevřenou.
Prvních pár FF, ty ještě ušly. Pak ještě pár těch free RPG, které se vyznačovaly tím, že jsem hrál za nějakého vyvoleného teenagera s rozcuchanou hlavou, na začátku jsem měl oak sword a oak shield, hned jsem si narazil nějakou holku, která zvládala healing či co, chodil jsem po světě, kde mě náhodně co pár kroků napadaly krysy/krabi/sliz a já je za použití attack/defend/magic/item rozšlahal a šel dál.

RPG maker je to nejhorší, co se kdy mohlo stát PC komunitě.
Celkem by mě zajímalo kolik si jich hrál (jRPG)? Podobný názor jsem totiž také nedávno zastával :)

Ty podezřelé jsou placené amatérské zvratky z RPG makeru. Ne že by ty profesionální nevyžadovaly žaludeční šťávy.

WA - fuj, takhle mangou pozvracet divoký západ.

ToM'E jsem nezkoušel a vzhledem že je to 4 věk tolkienovy středozemě, tak asi ani nevyzkouším. Poslední co potřebuji je další Frodo se Samem.
Bodkin: Pěkné, ale přes ty tuny 16bitových jRPG a těch z PSX bych se k nim dostal nejdříve za deset let (navíc ty přebaly vypadají celkem podezřele :).

A navíc jsem dnes "objevil" Wild Arms.

Jo a zkoušel si Tales of Maj'Eyal (na jedné stránce píší, že je to nejlepší rogue-like za rok 2010?
Aveyondy za 4 éčka? Uwhhaaa proč mi to děláš :) Ne! Nesmim si to koupit, nesmim. Raději oprášim NES emulátor a konečně dojedu Final Fantasy VI :)
MtM: Lepší pozdě než nikdy. Sám jsem to našel až dnes. :)

Ugra, Drolin: Vy jRPG-filové jedni špinaví. Tady jich máte spoustu ve slevě.
Také si říkam (vlasně i ten apríl CD REDů s bardem vypadá zajímavěji než samotný Witcher :).
Elegantní a vkusný doplněk.

A napiš koment či něco. Proč "jen" 75 :)

Ale teď jsem zvědav, co kdo řekne na dvojku.
Bodkin: To se nehadam, aspon si ho nemusim nosit prehozenyho pres rameno :)
Žádnou, už by mělo být hotovo a ted čekám na další instrukce. Měl by proběhnout betatesting, kterej bude asi hodně potřebnej :)
Takže mezinárodní spolupráce na překladu? Těším se :)

Btw,jakou část právě překládáš?
Bodkin: Je pravda, že když už se k téhle hře někdo dostane, tak to pravděpodobně bude zkušenější hráč co danou úroven angličtiny zvládne. Ale co ty víš, třeba se najde pár jedinců co to ocení. Já to beru jako zkušenost a možnost procvičit si díky tomu angličtinu, nějaký nový slovíčka pochytíš vždycky. Takže jestli se Garion chytne kormidla a pošle mi pár set řádků na přeložení, tak rád pomůžu.

Drolin: Já jenom rubu překlad, takže moje starosti končí u PSPadu. Můžu ti dát e-mail na vedoucího, ale mám takovej dojem že ten to taky neví, respektive myslim že jsem se ho na to ptal a řikal že to posílá dalšímu týpkovi někam do ameriky a ten má na starosti všechno extrahování a nalejvání zpátky.
Sakra, vždyť té angličtiny je tam pomálu a její obtížnost je mizivá(Book1).
Ugra: A v jakém programu překládáš The Dig? Jednou jsem se o to pokušel, podařilo se mi vyextrahovat dialogy, ale né už je upravené vrátit do hry.