Tak dohráno herní čas 36 hodin (s loadama se to k té čtyřicítce bude blížit). Na konci postava na 16.levelu. Pěkné rpg, nic komplexního, ale ani primitivně jednoduchého, škoda, že nebylo víc puzzlů/hádanek. Do dvojky bych se mohl tak za 3 roky pustit, přeci jen to ještě pořád celkem novinka :)
Hrál někdo za mága? Docela pořád je to zabíračka :) Musím opatrně, ideálně odlákávat po jednom enemáky. Hru ale musím pochválit, postupně jsem si na ni vypěstoval docela návyk.
Ty jo já jsem zabil i Erubora. Hlavně že říkal že jeho truhla v ložnici je mi k dispozici. Houby, hned na mě zaútočil:( No nic.
Hmm tak jsem zabil Lilith. Chápu dobře že můžu plnit všechny úkoly a nic tím nepohnojím kromě svého svědomí?
Jop, tak to tuším v jednotke fungovalo - zbraň sa skrátka rozpadne a je po nej. V dvojke sa už dali opravovať a pribudol aj ukazovateľ kondície.
Tak, dohráno jest.

Trochu jsem poupravil komentář, kdyby to čistě náhodou někoho zajímalo:).
@Bodkin (23.07.2014 16:16): , @mazar1234 (23.07.2014 16:16): Díky moc, vyzkouším.

Zlata mám teď docela dost a není příliš za co utrácet (nějaké užitečné vybavení už mívají málokdy), čili to všechno dávám spíše jen do šípů (těch co dávají +2 dmg a +1 to hit). Kombinace boje zdálky (luk) a na blízko (velký štít + meč) se mi vcelku osvědčila (ono beztak bych ty bombery jinak moc nedával).

Mno, jak jsem byl zprvu trochu rozhořčen, tak se z toho nakonec vyklubala docela pěkná hra... budu si muset poté pořídit i dvojku.

Edit: Jinač měl jsem na mysli recepty a omylem jsem napsal ingredience... o těch ingrediencích vím (a asi si jich pár přikoupím), ale recepty bohužel nikdo neprodává a ani jsem jich moc nenašel (jen ty na pár základních lektvarů). Nicméně experimentováním jsem se dopracoval k výsledkům, které popisuje mazar ve spoileru... takže jdu vykosit pár duchů:).

@Isair (23.07.2014 16:04): Alchemy 8 je skoro ideální (9 je akorát) + dva Alchemy prsteny a očarováváš na maximální hodnotu +3.

Ingredience určitě mají, ale na zbraně a brnění jsou fest drahé. Jsou třeba takové ty ruzné kamenovité a drahé a podivné - ectoplasm, mercury, Auricflax atd
@Isair (23.07.2014 16:04): Recepty sem tam najdes, snad sa daju aj niekde kupit uz si vobec nepamatam (shit skleroza).

Ale ak sa s tym nechces prilis srat tu mas recepty na zbrane:
Weapon Damage = Ectoplasm + Serpent Venom
Weapon To Hit = Ectoplasm + Mercury

To by možná šlo, díky (alchymii mám teď na 8) A dají se někde nalézt přesné ingredience na očarování, nebo mám spíše jen experimentovat?

Edit: tak mě teď napadlo, jestli nějaké ingredience neprodávají i obchodníci... to jsem vlastně ani nevysledoval. Jsem zatím našel asi jen dva návody na mixování lektvarů a to je vše (přičemž si zatím mixuji jen healing potiony).
Dají se někde vůbec najít magické meče? Před pár dny jsem narazil na nějakou hrobku, v níž poletovali nějací nepříjemní duchové a se svým Mithril longswordem jsem byl proti nim bezmocný. Od té doby jsem trochu adventuřil (teď mám level 12), ale žádný magický meč nemohu za boha nalézt.
Možná jsem se s tím verdiktem malinko unáhlil, teď jsem si to ještě chvíli zahrál a docela to chytlo. Není to sice nic vyloženě extra, ale chytlavé to vcelku je. Dám tomu ještě pár hodin a ten komentář poté možná ještě trochu upravím.
Tedy, čekal jsem mnohem taktičtěji pojaté souboje, zatím mi to více připomíná nějaké střídmé hack & slash (i přestože jsou tahové), hraji tedy za fightera a asi v budoucnu investuji i něco do podpůrných/léčitelských kouzel, ať to alespoň není taková nuda. Bojování zatím pouze s přiblblými ještěrkami, slizy apod. tomu také příliš nepomáhá. Téhle hře by vážně více slušelo, kdyby byla party based...

Ostatní prvky však zatím celkem dobré a zvlášť mile překvapila atmosféra, nadto je to příjemně chytlavé a s hráčem se to moc nesere:). A trochu mi to připomíná Divine Divinity.
Naštěstí jsem našel řešení, v Dokumenty/Eschalon Book 1 Saved Games jsem vymazal dočasné soubory u mapy, kde ten klíč je, takže se celá ta mapa resetla do původního stavu a já mohl klíč lootnou znovu. :D

Navíc jsem vyhodil i klíč od jižní brány co vede do pouště Crakamir, ale tam jsem se naštěstí dostal jinak.
@Majkee (21.12.2013 10:13): Jak říká Valčík, v podobných RPG není moudré vyhazovat klíče či jiné důležitěvypadající itemy jen tak z inventáře. Já už to beru jako samozřejmost, že si vždy najdu nějakou truhlu na přístupném místě a vyzkouším si, jestli předměty náhodou nemizí a pak to tam vše skladuju :)
Tak jsem zdárně překonal cca 2/3 hry a objevil se problém. Jsem ve fázi, kdy mám sehnat čtyři gobliní klíče, abych odemkl gobliní citadelu. Bohužel jsem jeden z těch klíčů objevil už na začátku hry a pak ho vyhodil z inventáře, aby mi tam nezaplňoval místo (kdo má pořát nosit 10 klíčů, když každej z nich zabere jedno políčko, že jo ?) Tohle je snad první hra, která mi dovolí smazat item, který je naprosto klíčový pro další postup ve hře...
Dostal jsem po pár měsících chuť na klasické RPG, tak jsem si tohle koupil na GOGu. Může mi někdo doporučit nějaký build, se kterým nebudu mít větší problémy při postupu hrou? Dost mi to připomíná Inquisitora a obtížnost bude asi podobná ne ? Btw., čeština asi neexistuje, co?
já mám Eschalony z Impulse a GamersGate, na Steamu kupuju jen když už vyloženě není zbytí :)
@Drolin (07.05.2013 14:22): já co můžu, to koupím raději na GOGu... dokonce ani tu Falloutí trilogii co byla před pár dny na steamu za 5liber jsem nekoupil, o to víc, když to jsou staré retail verze
Zatial z priamo UI featur mi absolutne najviac (a skoro jedine co vobec) vadi ten nedotiahnuty inventar. Veci sa nevedia zoradit a co hlavne nevedia sa automaticky stackovat pri zobrati rovnakych stackovatelnych predmetov. Nie je to na vrazdu, ale obcas to dokaze dost otravovat.
@ugraugra (25.04.2013 12:48): Od někoho, kdo má hodnoceno méně RPG (stejně jako adventur)... ha! :) Nicméně už tam nahoď UV, VI a VII, ať je to zkompletováno.

A mazar vyměkl po těch CSkách, FC3 a dalších mainstreamových kvedlačkách. Jako by snad absence widescreenu vadila.
@mazar1234 (25.04.2013 11:36): Ty si taky fail, nedělalo mi problém hrát to s černými boky. Nevím jak moc upgraduje engine do trojky, třeba se dočkáme i toho widescreenu (upřimně, bylo by to příjemné)

A 100 % FACEPALM
@Bodkin (23.04.2013 22:08): Hmm, to je skoda, naozaj FAL, ale aj tak to planujem hrat :-). Snad aspon tu trojku zahram v aktualnom case.
Je hanba ze Eschalony tak dlho unikali mojej pozornosti, facepalmovka normalne.
Tak som sa pustil do tejto peknej RPG-cky (aj ked s mnohorocnym oneskorenim). Hratelnost je velmi chytlava a cas leti pri hrani Eschalonu neuveritelne rychlo. Po hodinovej parbe lahko zistim ze v skutocnosti presli hodiny 3.

Akurat ma strasne serie absencia akehokolvek wide rozlisenia, to je na rok 2007 uz podla mna dost vazna chyba.
Dufam ze Book 2 je na tom technicky uz lepsie.
Zdravím a opet otravuji zkušené hráče Eschalonu:-) Právě jsem v jeskyni kde jsem zabil Hive queen. Královnu těch velkých vos a našel tam 6 nějakých pák. Zřejmě otevírají cestu do skryté části jeskyně, ale pákuju jak blázen a nevím kombinaci. Nepamatujete se někdo? Případně nevíte kde najít nějaké vodítko? Díky za rady.
a je to určitě i u Eschalon 1? Nikde to nemužu najít. Dost by mi to hru ulehčilo.Jde nějako jednoduše vysvětlit kde to najdu?
Díky. Ten quick travel mi pekně unikl, tak abych to teď celý prošmajdal a aktivoval :) To přehazování zbraní myslíš asi jen tou ikonou nahoře, to přehodí primární a sekundární zbraň,ale pokud mám jednu luk a druhou meč+štít, tak si s tím neumí poradit a musím štít ručně z inventáře před střelbou stejně odstranit, nebo je nejaký fígl ?
2.) V jednotke sú to len zbytočnosti, žiadne praktické použitie nemajú. Snáď až na jednu logickú hádanku: V jednej hrobke je úloha, pri ktorej musíš do truhlíc vkladať rozličné predmety podľa popisu na stenách. Ja som túto úlohu vynechal, ale mám silné podozrenie, že práve tam sa niektorá rekvizita zdarí.
@Zdendin (26.08.2012 12:08): 1) Každé město má nějaký 'monument' či ceduli - většinou na samém začátku toho města - po kliknutí na něj se ti přidá město do quick travel
2) Alchymie/crafting - pokud to má reagent či něco takového
3) Kouzlo Lore či vlastnost(skill) lore či obchodník ti to identifukuje
4) Nejsem si jist, zda je max level
5) Měli by tam být dva quick sloty, na přehazování výbavy, ale v jedničce jsou myslím více/lépe zamaskované než ve dvojce.
Zdravíčko mám rozjetou tuhle fajnovou hru a pár otázek na zkušenější hráče na tomhle poli:)

1)Jak funguje, nebo jak použít quick travel? Dorazil jsem už asi do tří měst, ale v té nabídce quick travelu mi pořád nezmodraly a když na ně kliknu tak se nic neděje.
2)Dají se nějako využít věci jako je: sůl, chleba, kost, lebka, jablko... ?
3)JAk se identifikují předměty už mám asi dva unkwnown
4)Kolik je maximální lvl skylů?
5)Jak jste řešili přehazování luku a štítu/pochodně, je to pěkná otrava při každé lukostřelbě klikat do inventáře

otázka malinko bokem - Jak to vypadá s tou češtinou, at na jedničku či dvojku? Zahlédl jsme v diskuzi nejaké dohady. Je nějaký výsledek? Kupodivu to dávám i s mojí vachrlatou angličtinou a myslím, že docela i rozumím o co v těch quesetech jde, ale přece jen by CZ bylo pohodlnejší a příjemnější :-)
"To everyone asking about Book III - it is coming, we promise! Official announcement with release date will be sometime later this summer."
@valcik (12.07.2012 13:44): Ked myslis tu zensku, co predavala magicke veci v prvom mestecku, tak ta kniha bola (aspon u mna, neviem ci ich uklada nahodne) v tom krematoriu (ci cintorine) kde si isiel pribehovo v podstate hned na zaciatku.
K hádanke: Išlo o systém truhlíc, do ktorých bolo treba vložiť predmety podľa popiskov na stenách, je to vo veľkej hrobke plnej poltergeistov. Vliezol som tam s prázdnym inventárom a potom sa mi nechcelo obiehať všetkých obchodníkov a nakupovať predmety, u ktorých som si navyše podľa popisku nebol príliš istý. Rozlúsknem to pri ďalšej hre. Ak ide o nesplnenú úlohu, hľadal som knihu pre alchymistku z prvého mestečka, ale prd z toho. :-)
@MickTheMage (10.07.2012 20:45): Hehe, tiež som pred akousi hmyzáckou kráľovnou prchal cez polovicu rozľahlej jaskyne. Útek je osvedčená taktika každého hrdinu!
Hint: Proti presile sa výborne bojuje v noci, ak máš kúzlo Cat's Vision. Nepriatelia majú v tme postih na zásah, ale hrdina vďaka kočkovízii vidí jak rys ostrovid. Využívam to aj v kobkách.

edit: Výstraha prvého stupňa! Prebytočné kľúče nevyhadzujte na náhodných miestach. Ak zavadzajú, odložte ich do starostlivo zvolenej a ľahko prístupnej truhlice.

edit2: Tak, dohrané. Ukazuje mi to čistý čas 16 hodín, ale keď zarátam aj opakovanie pri loadoch a písanie poznámok, bol to minimálne trojnásobok. Nesplnil som jednu úlohu a nevyriešil jednu hádanku, inak som poctivo presnoril celú mapu.