Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

Ten Tylerovo soundtrack je fakt boží. Ale jinak mě ty český Duny místy dost nudily. Lynchovo jsem viděl poprvé relativně nedávno. Taky místy nudný, ale mělo to fantastickej distinktivní vizuál a dobrej casting, takže jsem si to ve výsledku docela užil. Villeneuve je (viděl jsem zatím jen jedničku) asi objektivně nejlepší, ale je fakt že ten realistickej vizuál není tam zajímavej jako u Lynche.
@S4TW (27.03.2024 11:26): Podle mě je Duna nezfilmovatelná. Lynch a Villeneueve to zkusili po svém, a dá se říct, že oba uspěli a zároveň oba selhali. Lynychova verze je dějově odlišnější ale myšlenkově věrnější. Ta nová verze dokáže líp přinést atmosféru extrémně vzdálené budoucnosti a je velkolepější, ale je studená a nevtahující. Tu Lynchovu mám radši, hlavně proto, že se nebála jít do hloubky. Jo a ten hudební motiv je tak dokonalý, že dosahuje kvality knížky.
@M.a.t.t. (27.03.2024 17:14): Dá se to i s ním to jo. Ale přecejen bez něj je to mnohem víc zajímavější a člověk si víc domýšlí podle sebe co se asi Deckardovi honí hlavou. Jen jsem nečekal, že tuhle starou verzi hodí na HBO max.
@S4TW (27.03.2024 11:26): no vidíš, a mě jako fanouškovi knižní předlohy se přesto líbí. :) Cca rok, dva zpět jsem se na ni opět díval na Netflixu.

Neřekl bych, že byla strašná, je jen jiná. První "koment" od HD34 co na mě vyplivl csfd.cz jasně mluvím o tom jak jsou lidé na CSFD (najdou se výjimky) mimo mísu, ale každý může mít svůj názor. Je to podobné jako s Mirkou Spáčilovou, té taky není nikdy nic dost dobré (opět najdou se výjimky).

Malinko jsem odbočil ale když čtu sem tam komentáře na CSFD k filmům které jsem viděl mnohokrát nemohu se ubránit dojmu, že hodnotí úplní amatéři. Třeba u Bitvy v Ardenách (původní film natočený po válce, ne ty novoty) je to přímo výpravný zážitek. :)

@Tulareanus (27.03.2024 11:43): ano to je známé. Přesto bych hodnocení neměnil ani kdyby mě párem volů tahali.
@Bragi (26.03.2024 21:25): Hned se na to kouknu, díky. Ale celou noc jsem nad tím přemýšlel (v rámci možností) a dospěl jsem k názoru, že ta bajka chce říct asi tolik, že nemá cenu ze sebe dělat něco co nejsi a každému jsou dány do vínku nějaké základní vzorce chování a těch se nikdy nezbaví? Tak co, je to tak? :-)
Tak jsem se právě vrátil z kina a konečně viděl Dune část druhá. Lepší pozdě nežli později.

Možná je ještě příliš brzy na hodnocení, jelikož 2 hod a 46 min. si vybraly svou emocionální daň, a očividně zážitek musím nejprve vstřebat, nicméně budu zde za kacíře a vyslovím první dojmy.

Dune part 1, u které už pomalu ani nevím kdy jsem ji viděl, bylo zjevení z nebe. Dune part 2 mě na závěr lehce zklamalo a v kontextu toho hodnotím, i přes své stáří a horší speciální efekty, kostýmy, atd. Lynchovou Dune výše. Hrozně moc mě tady chyběl závěr jenž by mě posadil na prdel. Lynch jej má, a je to stále velmi působivé!
Chápu, Dune part 3 ale nevím zdali bylo šťastné rozhodnutí pokračovat po konci první a zcela jedinečné knihy.
@Bragi (25.03.2024 21:33): Zajímavé, děkuji. Vzhledem k tomu, že mám přes 40° horečku a jsem na umření, tváře v jednom ohni.. tak musím o skrytém významu přemýšlet, mozek nefunguje. On i bez horečky už na tom není co býval a nepočítám s tím, že bych dnes usnul, tak vzhůru na to! :-)
@Paul (26.03.2024 15:12): Jen četl.

Z knihy mi to přišlo tak, že VR hra vznikla prostě proto, aby se smrtelníci vcítili do problému trisolaris. Vědci se snaží vyřešit ten problém, který na své planetě mají. A myslím, že právě díky té hře vznikla tak početná skupina kultistů, kterým byl osud trisolaris "líto" a naprosto obhajovali jejich úmysl zamířit na zemi. Asi je třeba brát v potaz že to vzniklo někdy v začátcích celé té invaze. Čtenář čte už prostě jak je to celé rozjeté, to už je ta VR hra nadbytečná. 

Ale možná to chápu špatně. :D
@SilentWolf (26.03.2024 15:03): jako že neznali koncept lhaní dokud jim ho Pryce nevysvětlil jsem pochopil, ale asi jsem příliš člověk na to abych chápal proč maj kvůli tomu i nutkání vytvářet VR reality kde vysvětlujou svý plány svejm nepřátelům :) Předpokládám že v knize je to vysvětlený líp. 

A tys to už viděl? A/nebo tu čínskou verzi?
Nějaký dojmy z tří tělesnejch problémů netflixu? zejména čtenářů?

Já to nečetl, ale dokoukal jsem tu první sezónu a ač mě to dost bavilo, tak mi to místy přišlo podivně hloupý/nelogický (proč vetřelci říkají svůj plán našim dvěma největším bojovníkům proti vetřelcům? proč lod ze které potřebujeme získat sensitive data rozčtvrcujeme na kousíčky a o ty data jsme nepřišli jen náhodou? atd). 

Předpokládám že oproti knížkám je to tu osekaný na dřeň a spousta věcí zhloupnuta, tak by mě zajímaly dojmy někoho kdo to četl.
@strejdafido (25.03.2024 19:13): Nech sa páči:

Na břehu řeky seděla žába a vedle ní škorpion. Ten oslovil žábu: „Vidím, že se chystáš skočit do vody a přeplavat na druhý břeh. Rád bych se tam dostal, ale my škorpioni neumíme plavat. Vezmi mě na záda!“ „Škorpioni jsou žábám nebezpeční, my se jich bojíme,“ odpověděla žába. Škorpion pravil: „Neměj strach, vždyť se potřebuji dostat tvou pomocí přes řeku, přece ti nebudu ubližovat.“ To žábu uspokojilo a souhlasila. Škorpion vylezl žábě na záda a plavali. Když byli uprostřed řeky, zabodl škorpion svůj jedový trn do těla žáby, která ochrnula a obě zvířata se topila. Žába nechtěla věřit, že se něco takového mohlo stát. „Proč jsi to udělal?“ ptala se v posledním tažení. „Vždyť teď oba zahyneme.“ Topící se škorpion odpověděl: „Protože jsem škorpion.“
@Tolister (25.03.2024 18:25): On tam vůbec neměl být, ale studio si myslelo, že ten film nedává smysl, takže se divák bez voice overu neobejde. Ford si myslel že je to pitomost, a protože je to Ford, tak to dal svým výkonem jasně najevo. Voice over je odrecitovaný z povinnosti, bez zájmu. To že býval v noirech, tak to je víceméně náhoda. Tam dotvářel atmosféru. Tady ju spíš ničí.
@HolyMeatball (23.03.2024 22:51): Já právě nevím, co si myslet o tom Fordově voice-overu. Podle všeho je celý film taková nová verze noirového žánru, kde tyhle narace byly běžné, a není to tak zcela úplně vedle. Ale pravda, že bez toho je to mnohem zajímavější. Třeba ta předposlední, kdy umře vůdce replikantů (Rutger Hauer), je vlastně celkem hezky napsaná, ale lepší by asi byla v knize. Takhle to tam najednou naruší vzácný kontemplativní moment.
@S4TW (25.03.2024 08:51): Kdyby neexistovala kniha WoT, reálně hodnocení kolem 35-40%. Nic moc. Ale jelikož autoři zjevně knihu nečetli, a jak píše Artran, změnili děj výrazně k horšímu, hodnotím čistý odpad.
@haiko (25.03.2024 09:46): nedokáži říct, mám to rád jako komplex. Pro Dům mrtvých mám velkou slabost, protože se mi líbí ten koncept putování a je to fakt hodně silný emočně, což vlastně hned trumfne díl následující. Pak žeru dost Paliče mostů, Tehola a Karsu. Nejmíň mě obecně baví grupa kolem Nimandera... Ale dost ty věci taky záleží kdy je čtu, jaká je nálada a tak. Obecně je to pro mě masterpiece a těžko se mi něco vypichuje.
Přečetl tu někdo všech 10 dílů Malazu? Jestli jste teda na něj měli nervy?
@S4TW (25.03.2024 08:51): Já se přiznám, že jsem několik dílů přesvědčoval sám sebe, že se na to dá koukat (i Witchera jsem např. zkousnul), ale pak jsem se přesvědčovat přestal. Je to opravdu špatné. Navíc jsou tam poměrně zásadní změny oproti knize (směrem k horšímu).
@haiko (25.03.2024 07:01): já si to dovedu představit ve stylu Arcane... ale možná by bylo ideální se nesnažit to pojmout tak velkolepě, jako jsou knihy a spíš si vypreparovat jen část a na tom si to vyzkoušet... a i kdyby to zprznili, tak mi to zážitek z knih už stejně nezkazí, takže já jsem za...



@Artran (25.03.2024 08:37): a je ten WoT fakt tak špatný nebo je to "docela fajn" fantasy seriál? teď třeba koukám na Shadow and Bone a vlastně mi taková slabší úroveň fantasy seriálu docela stačí :)