Xzone.cz – Vyhrajte luxusní PlayStation herní koutek v hodnotě 250 000 Kč!
Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Srazy uživatelů

« Novější Starší »
@Gordon (15.12.2017 10:43): tak to je moje ideální představa číšníka :)

@Fritol (15.12.2017 09:04): jo to je to samý jako že ženský nevěděj, že maj podat ruku první. Třeba při pracovním setkání je to opravdu trapný když tam tak stojíme, já čekám až nabídne, ona si asi myslí, že mám nabídnout já a hezky se v té trapnosti koupeme :)
@Fritol (15.12.2017 09:04): Jo můj brácha má jen základku, a dělá číšníka, na druhou stranu si zas pamatuje deset stolů kdo co kde měl, má objednáno, dělá jim zápisky na lísteček je tak milej že mu nechávají stovková díška a je schopen na jeden zátah obsloužit jídlem dva stoly.

Ale jelikož je v tomhle samouk, pochybuji že má tyhle základy "etiky" zmáknuté.
Ve většině restaurací totiž lahvové víno ani nenabízí, proto se to nedělá. Mají normálně dodavatele, který jim to čepuje do petek a číšník to ještě na baru musí přelít do odměrky a poté do sklenice. Taková je prostě realita dnešních restaurací no. Netvrdím, že je to vyloženě špatně, zažil jsem toho na praxích dost, to víno je ok i když to nevypadá úplně profesionálně.

Na druhou stranu šíleně moc lidem chybí tohle vzdělání o etiketě a nevěděli by ani co dělat, kdyby číšnik postupoval opravdu dle "předpisů". Jen by na něj blbě čuměli a chichotali se, jak to maj ve zvyku... Dalším smutným faktem je, že drtivá většina číšníků a servírek v česku ani nemají potřebne vzdělání a je to takové to zaměstnání "z nouze" a dělá to pak klidně automechanik nebo lidi s gymplem.

Ale jo, sorry za offtopic :D
Já tady jen musím reagovat na ten váš korek... jak říká Walome, korek se nechává na odkladacím talířku, není čišnikova povinnost ti ho narvat pod nos. Samozřejmě objednané víno by měl ale číšník otevřít přímo před hostem, a ke korku by měl přičichnout právě sám číšník idealně, jelikož z toho jde poznat zda není vadné. No a ještě než číšník odejde od stolu, tak by měl počkat až ten, kdo víno objednal, ochutná a schválí. Poté dolít i zbytku stolu a jít do pr...

Pokud si to správně pamatuju ze školy ještě....
Klasika v minule v Pivovarský domě na mě zbylo 9 piv. Ještě to byl nějaký hnus, kterého se ani devět nedalo vypít. Měli jste zkusit ať to napíšou na ČSOB, nám se to málem povedlo, jen jsem málo uplácel :-)
@Drolin (14.12.2017 14:44): jo tyhle podniky jsou nejlepší. Byl jsem v jednom ve Dvoře Králové a přesně jak říkáš, takovej posh, pražský ceny a obsluha meh (ale jídlo super, jen přišlo po hodině).
@Drolin (14.12.2017 11:47): to zní katastrofálně na druhou stranou chodit do pajzlů a čekat že Ti daj čuchnout ke korku... :)

@ugraugra (14.12.2017 11:57): je to tak, ale já měl jen tři.

@Charllize (14.12.2017 12:05): tak si neobjednávej víno v hospodě :) ačkoli je fakt že tahle praxe už není příliš běžná, korek se spíš nechává na talířku na stole aby si mohli hosté čichat dle libosti .)

@Všivák (14.12.2017 12:32): jo viděl bych to taky tak. A to jsem tam nebyl!
Podle mě tam Walome někde tajně seděl u vedlejšího stolu a pil na náš účet !
@Walome (14.12.2017 11:32): Florbalové tradiční kachna! A tak hroznou obsluhu jen tak někdo neviděl, například nedovedli rozdělat ani víno a pak i zapomenuli nalít či nechat přičichnout ke korku :)). Amatéři. O tom, že mě jako posledního co odcházel dohonili s tím, že není zaplacena jedna kachna ani nemluvě. Ale jejich problém, mají v tom mít pořádek.

A také, moc bych jim v tomto nevěřil a je jasné, že si třeba (i omylem) mohou připočítat pár piv sem nebo tam.

@strougy (14.12.2017 11:37): Tak se seznam tenčí. Snad se 13 piv jen tak nepočítalo, to spíš připočetli ještě nějaké z toho večírku vedle.
Wow sekeru jsem nezažil snad 10 let, kor s těma jejich chytrejma kasama, který umí ovládat tak 50 % personálu.
Priznejte se kdo vcera pil jedenactky a nezaplatil...Strougy platil posledni a zbylo jich mu tam 13, ja pil jen desitky nefiltr.
Díky Victore za uspořádání srazu!! Haštek #ČSOB platí za nás ;-)
Ja mam firemni vecirek ted kazdej den, a kolik lidi vzdycky prijde. Nektery nezaviraj dvere, to aby bylo poznat ze to je zimni vecirek. Kdyz stojej frontu uplne bych je objal kdyz vidim jak jsou stastny. A ty usmevy od ucha k uchu kdyz tahaj tisice z penezenky za hry od EA co deti chteji. Tuhle jeden pan malem zacal tancovat kozacka kdyz jsem mu oznamil ze hru co jsi objednal nemame. Kolega si to taky uziva, vrni jak kotatko kdyz denne bali nekolik desitek baliku s tim ze se pak pujde projit na postu kde stravi na dalsim firemnim vecirku tak hodku dve ve fronte. Celejch 12 hodin denne vcetne sobot a nedeli poradame vecirky..je to bozi, super..miluju vanoce:)
@Malignus (13.12.2017 16:57): Na jednom večírku jsme hráli hru. Všichni měli napsat jedno slovo, které je vystihuje, a hodit ho do ošatky. Z ošatky se losovala slova a měli jsme to na napsat příběh (chvalozpěv na firmu). Kolega vtipálek do ošatky vhodil slovo "píča" (s dlouhým "í"). A pak jsme veřejně četli náš příběh s tímto slovem.

To bylo naposledy, co jsme dělali něco podobně zábavného :)
@ugraugra (13.12.2017 11:08): Jinak něco pro tebe,

Smažený hermelín 100g 148 Kč
obalený ve strouhance s hranolky, domácí tatarskou omáčkou a brusinkami | A: 1,3,7,10
Smažený sýr Gouda v mandlové krustě 150g 149 Kč
šťouchaný brambor, domácí tatarka | A: 1,3,7,10
Smažený vepřový nebo kuřecí řízek (vepřové karé, kuřecí prsa) 200g 155 Kč
domácí bramborový salát, citron | A: 1,3,7
Smažené kuřecí stripsy 200g 155 Kč
stripsy v kukuřičné strouhance, šťouchaný brambor a majonéza | A: 1,3,7


plus samozřejmě jen s Smažené bramborové mřížky 200g

:))
@Drolin (13.12.2017 10:55): Spíš je to tím, že příští týden má hodně lidí dovolenou a zároveň v pátek by také moc lidí nepřišlo, proto je to takový poslední termín v roce, kdy jsou všichni dostupní.

Já odejdu tak v 9, abych stihl aspon druhý poločas :D
Já teda dorazím nějak do 19:00 a vypadnu brzy, protože zítra máme firemní večírek, kde se hodlám ožrat (je to zadarmo :D) a musím se šetřit.
Také dorazím, ale tedy snažím se to nějak vměstnat mezi kino a Spurs :)).

Diskutující (10)