Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Srazy uživatelů

« Novější Starší »
chce jit někdo na tu výstavu Game on ?
Memphis nám nabízel tu slevu jesetli si dobře vzpomínám, ale účastnit se nebude. Končí teď v březnu.
<3

Musíme zopakovat! Na duben budte připraveni - zvláště Mistr, který tu docházku v poslední době jinak zanedbával.
@Laurona (15.02.2018 06:25): jůů pěkný :)
aktivity klasickej bonus ten ani neberu jako deskovku,a od tý doby co nepiju už mě ani neláká :)

teď asi o víkendu koncert/maškarní ale přístě se klidně připojím když mě budete chtít. Hravej jsem dost.

Praha se mi moc líbí, teď jsem tam byl minulej týden na otočku. :) jen do čajovny na pokec,pak kino a druhej den ráno dom :)
Přátelé, tuto sobotu budeme u nás já, Gotreg a 90210 hrát různé deskové hry. Hledáme čtvrtého hráče. Měl by někdo zájem se přidat? Pokud by to zajímalo i někoho mimopražského (někoho koho znám), tak můžeme popřípadě pořešit i nocleh. Klidně napište do zprávy.
Čaute, nemá někdo z Pražáků čas zítra okolo 18:00? Budu mít čas do desíti, tak jestli by někdo nezašel na pivko, klidně pozvu :)
Přes Tomáše ze Skillzone bych měl mít možnost získat nějakou hromadnou slevu na výstavu GAME ON - nelákalo by vás, lidi z Prahy a okolí, udělat si tam DH sraz? Pokud byste se v nějakém větším počtu dokázali domluvit na nějaké datum (výstava běží do 31.3.), ozval bych se mu a zařídil to.
A je z vás někdo DM? :D Já mám ještě dva kluky, kteří by si zahráli :) Oni hráli docela dost :)
Ahoj, nevím, jestli to sem úplně patří, ale zeptam se i tak. Jakožto odkojenec Infinity her jsem si samozřejmě vždycky chtěl zahrát Dračí Doupě nebo D&D. Je tu pár lidí z Prahy (včetně DM), kteří třeba hrají?
@Gordon (15.12.2017 10:43): tak to je moje ideální představa číšníka :)

@Fritol (15.12.2017 09:04): jo to je to samý jako že ženský nevěděj, že maj podat ruku první. Třeba při pracovním setkání je to opravdu trapný když tam tak stojíme, já čekám až nabídne, ona si asi myslí, že mám nabídnout já a hezky se v té trapnosti koupeme :)
@Fritol (15.12.2017 09:04): Jo můj brácha má jen základku, a dělá číšníka, na druhou stranu si zas pamatuje deset stolů kdo co kde měl, má objednáno, dělá jim zápisky na lísteček je tak milej že mu nechávají stovková díška a je schopen na jeden zátah obsloužit jídlem dva stoly.

Ale jelikož je v tomhle samouk, pochybuji že má tyhle základy "etiky" zmáknuté.
Ve většině restaurací totiž lahvové víno ani nenabízí, proto se to nedělá. Mají normálně dodavatele, který jim to čepuje do petek a číšník to ještě na baru musí přelít do odměrky a poté do sklenice. Taková je prostě realita dnešních restaurací no. Netvrdím, že je to vyloženě špatně, zažil jsem toho na praxích dost, to víno je ok i když to nevypadá úplně profesionálně.

Na druhou stranu šíleně moc lidem chybí tohle vzdělání o etiketě a nevěděli by ani co dělat, kdyby číšnik postupoval opravdu dle "předpisů". Jen by na něj blbě čuměli a chichotali se, jak to maj ve zvyku... Dalším smutným faktem je, že drtivá většina číšníků a servírek v česku ani nemají potřebne vzdělání a je to takové to zaměstnání "z nouze" a dělá to pak klidně automechanik nebo lidi s gymplem.

Ale jo, sorry za offtopic :D
Já tady jen musím reagovat na ten váš korek... jak říká Walome, korek se nechává na odkladacím talířku, není čišnikova povinnost ti ho narvat pod nos. Samozřejmě objednané víno by měl ale číšník otevřít přímo před hostem, a ke korku by měl přičichnout právě sám číšník idealně, jelikož z toho jde poznat zda není vadné. No a ještě než číšník odejde od stolu, tak by měl počkat až ten, kdo víno objednal, ochutná a schválí. Poté dolít i zbytku stolu a jít do pr...

Pokud si to správně pamatuju ze školy ještě....

Diskutující (12)