Xzone.cz – Vyhrajte luxusní PlayStation herní koutek v hodnotě 250 000 Kč!
Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

O všem a zároveň o ničem

« Novější Starší »
Kedy zacina vianocna rozdavacka?:) Cakam na nejaky fajn bundle kde si pridem aj na svoje aj mi nieco naviac ostane, nech mam aj ja nieco do rozdavacky, ale zatial to vyzera nudne :D
Nechali jste si někdy stavět nějaký nábytek na míru jako třeba stůl na PC nebo postel? Jak vás to cenově vyšlo?
Tak dnes mi na steam supportu odpovedel(a) Noha. Kdo vi, priste to bude treba jiny ud.... :)

Nejhorsi na tom je,ze i Noha napise jen podelanou, generickou odpoved,tzn. naprosto k nicemu :)

Moje odpoved:
Diky za generickou odpoved.
Steam User
Ruka

Puvodni jsem psal v anglictine,tak ted hezky v cz :)
@mazar1234 (17.11.2017 01:08): Zatím to schytali snad všichni u kterých to bylo veřejné tajemství.

"Proste nejaká šľapka povie, že XYZ ma pred 10 kormi znásilnil a oni ho zrazu zbavia funkcie/práce atď. a pritom existuje nejaký súdny výkaz, ktorý to potvrdzuje?"

Pokud někoho zajímá, proč s tím oběti nechtějí/nechtěly vyjít na veřejnost, tak je to kvůli takovým větám.
Všem až na místní nazi-bolševiky přeji krásný 17. listopad!
@mazar1234 (17.11.2017 01:26): taky se mi moc nelíbí vegovo přístup "no judge, no jury, straight to execution", ale na druhou stranu ty firmy chápu, když něco takovýho vyjde na světlo tak s tím prostě nechtějí být spojovány, jestli jsou to jen allegations nebo se to fakt stalo nikdo moc nemá jak ověřit, a jistota je jistota.
@mazar1234 (17.11.2017 01:08): Trestně právní rozsudky tam asi moc nebudou (až na pár jasných případů). Spíše dojde na občansko-právní spory. A jo. Postihnout samozřejmě můžeš i bez rozsudku. Čí film jako distributor dále šíříš je fakt na tobě.
No mne príde divné ako sa nejaké "spomenula som si po 20 rokoch dokazuje"???
Akože WTF?
Teraz to ako ja dnes poviem, že prezident Zeman ma pred 20 rokmi obchytkával, tak na základe mojich kecov ho odvolajú z úradu?

Nechápem ako sa dá reálne dokazovať niekoľko rokov stará údajná udalosť.

Proste nejaká šľapka povie, že XYZ ma pred 10 kormi znásilnil a oni ho zrazu zbavia funkcie/práce atď. a pritom existuje nejaký súdny výkaz, ktorý to potvrdzuje?
@Red (16.11.2017 23:06): Je to spíše náznak, že každé twitterové "metoo" se zase nedá brát za bernou minci dlouhodobého traumatu. Stalo se mi rovněž, že se na párty objevila maminka jedné kamarádky. Byla první zlitá a taky měla ruce všude. Obdobně se mi stalo s jedním bývalým šéfem (ten měl nevyjasněné snad úplně všechno, nejen vlastní sexualitu), tam už jsem byl podstatně nepříjemnější. Traumata si ale nenesu (což je samozřejmě nutně individuální). Rovněž tak jsem byl v "mládí" (dekáda+) onen zlitý ošahávající "offender". Druhý den jsem byl dotyčné slečně pro smích (neb mi po "osvěžení" totálního okna nebylo dobře, styděl jsem se a omlouval se) a mávlo se rukou. Pravda, tady šlo o trochu něco jiného, neb jsem s ní měl po čase vícero podstatně intimnějších příhod (holt jsme spolu prošli vlastně celé mládí a tyhle přátelství muže a ženy leckdy mívají přesah). Dodnes si vzájemně patříme do okruhu nejbližších, byť ty vzájemné touhy už po letech vyprchaly. Vícero večerů, kdy jsem byl "offender" jsem naštěstí neměl. Člověk z těch hormonů přeci jen také trochu vyroste. A taky se naučí pít tak, aby si večery pamatoval.

Vůbec tím ale nezpochybňuji postavení oběti, nutnost změny mentality společnosti (aby k těm činům odhaleným "metoo" nedocházelo a oběť se případně nestyděla s tím vyjít na světlo). Přijde mi ale podnětné to, co říkal Burr. Tedy že je nesmysl ty různé "offendery" a jejich činy neodstupňovat. Jakkoliv je to, co udělal Louis C. K. nechutné (a upřímně má fakt divnou úchylku), tak prostě nedosáhl roviny oněch "znásilňovačů", byť je s těmi dvěma hlavními zmiňován nejčastěji. Paradoxně asi páč se přiznal. Chápu ale také, že tam jde i o tu rovinu "síly", jež je dána hlavně jejich společenským postavením.

Pak bych rovněž poukázal na onu mentalitu. Tedy že takové chování bylo i kulturně podloženo. Koneckonců i Han Solo si na princezně Leie ten jejich první polibek velmi rázně vynutil (oním stylem "žena neví, co chce"). Což je zase odrazem právě oné mentality, na níž se podílí muži i ženy, kdy je žena "lovena" a pokud chce přitáhnout pozornost, tak se může tak leda někde natřásat, ale běda, pokud by chlapa sama oslovila. Samozřejmě tohle je něco, co probíhá evolucí a tak tenhle koncept naštěstí rychle zastarává a imho většina dnešních mladých jej už nedodržuje (nebo alespoň skálopevně nedodržuje). Až přestane úplně, tak se vyhneme spoustě dalších přešlapů a nedorozumění a navazování romancí (spojení s PC her, když jsme na té DH) bude také jednoduší.
@Charllize (16.11.2017 21:42): Já už to beru z tý nynější kino aféry, kde kvůli harašení chtějí vystřihávat scény nebo odebírat ocenění. Že by mě nějaká spolupracovnice harašila jako u Walomeho nebo Fatalityho to se mi teda nestalo:(
Sexuální návrhy v soukromí jsou v pohodě, když se jim chci vyhnout tak neležím u něj v posteli. Jiná věc je opravdové obtěžování třeba na pracovišti. Když dostane facku a nevzpamatuje se tak by měl mít ostudu. Ale hned, a ne že si za 2-20 let vzpomenu že mu chci zničit kariéru.
@Fatality (16.11.2017 16:48): vysmali, ignorovali, zlehcovali, to vyjde nastejno. A deje se to i metoo holkam. Jen ne u nich na profilech.

@Kunick (16.11.2017 16:54): muzske obeti k smichu jsou. Pokud ho neunese obri cernoch a neznasilni mu zadek jak v Pulp Fiction. O tom je ta moje hlaska o muzich a zenach. Dnes je to povazovano za primitivni a macho nazor, ale chlap se ma proste chovat jako chlap a nebejt ubulanek.

@Paul (16.11.2017 19:45): je :)
@Kunick (16.11.2017 16:54): To se posunulo určitě, ovšem bůhví kdy se to obtěžování všech stalo (nemám chuť si googlovat jednotlivé případy, ale většinou jen ty celebrity odpovídaly hashtagem bez dalšího upřesnění). Nemluvím o Spaceym, obtěžování nezletilého by podle mého názoru sklidilo stejnou kritiku dnes i tehdy, kdy se to stalo (někdy před těmi 25 lety nebo kdy). Tím chci říct, že rok 2017 zcela jistě není tím prvním zlomovým rokem, kdy můžeš vyjít bezpečně na svět s tím, že tě někdo před pár lety obtěžoval. Kdyby to napsala loni, tak by oběť byla zesměšněna? Před třemi lety? Před deseti? Před padesáti asi jo, ale o tyto případy v #metoo nejde.
@Walome (16.11.2017 16:42): jenže biologicky podmíněné ( tam počítam i psychiku) rozdíly neovlivňují subjektivní vnímání konkretního jedince. A proto myslím, že zobecňování v tomhle případě není na místě. To, že vývojově je samec agresivnější pohlaví (prostě proto, že je pro potomky daleko postradatelnější v případě související nehody) je sice fakt, avšak mně nejde o hledání rozdílů, ale nejmenšího společného průniku. Což je něco co se mám pocit z diskuzí strašně vytrácí.

Jinak čistě osobně si myslím, že lidstvoje v součastnosti natolik zkostnatělé, že musí dojít ke kataklizmatu - a po něm, budou jistě jiné problémy než sebepoznání a sebeuvědomění ( tam vidím spojitost v tom nedostatku asertivity)


@Fatality (16.11.2017 16:48): Tady plně nemáš pravdu - to vnímání se hodně posunulo a dřív bylo obvinění často odraženo právě zesměšněním oběti. Ostatně tohle se stává mužským obětem i dnes.
@Walome (16.11.2017 16:11): Podle mě to jednodušší, než to držet v sobě a každé ráno se stresovat, kde co a jak zase.

Jako, teď se mi taky nezdá, že by se někdo smál těm me2 holkám. I když i mně to přijde přehnané (snad mimo toho Spaceyho, protože šlo o nezletilého), tak se jim nikdo nesměje a ti, co je obtěžovali, mají dusno. Kdyby se ozvali tenkrát, tak by se jim taky lidi vysmáli? Neřekl bych.
@Kunick (16.11.2017 16:34): ale to je přesně ono - většině mužů to nepříjemné není anebo se s tím hned vypořádaj. Ale myslel jsem to obecně, jsou ženy a jsou muži. Nezobecňuju, jen poukazuju na jasné a propastné rozdíly. Ty fyziologické ověřené máme, ty psychologické ne. Ale přece jen většinou osahávaj kluci holky a ne naopak.

Naštěstí metoo tyhle dětský hry ještě neřeší, ale bojím se, že i na to dojde. Pak budu v prdeli i já :D
@Walome (16.11.2017 16:11): to nemělo být o atmosféře/napětí doby. Myslel jsem to spíš tak, že něco může být nepříjemné jak muži, tak ženě a ten dotyčný by se měl ozvat. (Že to mužům většinou nepříjemné není - je věc druhá). To že tobě to nestojí za řeč na tom nic nemění ... jsi holt otrlý ze zdejších diskuzí
@Kunick (16.11.2017 14:24): napsat to můžu, ačkoli si uvědomuji hysterické napětí dnešní doby. Je to prostě tak, to se nikdy (asi) nezmění, a to prostředí je takové, jaké je.

A facky dostal dvě.

@Fatality (16.11.2017 15:17): to jsou výplody fantastického světa, popřípadě světa "tak by to mělo chodit" ale je velmi těžké vůbec přijít a říct "brý den, jsem sexuálně obtěžována", to není jen tak. A stejně by v té práci dál nemohla pracovat, každý by to věděl. Takže jediným řešením je odejít a to je špatně. Žena by v moderní civilizaci neměla podobné problémy vůbec řešit a když, tak tu mají být nástroje pro eliminování podobných případů. Tím ovšem samozřejmě nemyslím hysterické napadání mužů za sexuální napadání v momentě, kdy někoho před 5 lety plácli po zadku, což metoo bohužel dělá.

Jo a mimochodem měl jsem stejný případ "obtěžování" jako Ty a nestojí to ani za řeč :) ačkoli kolegyni jsem řekl ať to nedělá, to jo.
@Walome (16.11.2017 14:11): tak samozřejmě, že jsou rozdíly ale nemůžeš napsat, že "chlapi jsou chlapi a ženský jsou ženský" to je uplně stejné relativizování jako s tou srandou. Jakmile je to tomu člověku nepříjemné, má se ozvat a ten druhý by měl to chování omezit. Je to nějaká elementární lidská slušnost. Prostě její chyba je, že hned napoprvé měla vytyčit hřiště. Nebo klidně ve chvíli, kdy ji to začalo být nepříjemne. Prostě pořádná facka řeší spoustu věcí, a kdyby si na tu facku stěžoval, tak by se řešili i ty okolnosti.

Tohle celé je o asertivitě. Lidi se musí naučit, říct co si myslí (a tím nemyslím zaslepené provolávání floskulí alá přední politici).
@Fatality (16.11.2017 13:58): ale tak to nemůžeš srovnávat. Dneska je trend srovnávání, ale chlapi jsou chlapi a ženský jsou ženský. No napsals, že to neměla brát jako srandu.

Ano, takže ho bude pokoutně natáčet a pak půjde za šéfem, kterej se jí vysměje (což se stalo, sice ne s videem, ale stalo). Co dál?
@Walome (16.11.2017 13:55): To, co jsem vypsal. Kde jsem řekl, že si za to může sama? Nemusí to souviset se žalobou, obvykle stačí zatlačit na toho zaměstnance s těmi důkazy za účasti nadřízených.

A já jsem byl taky "obtěžován" v práci. Je tu jedna, co mi vždy sahala na ramena, na záda a hladila mě po nich až dolů po zadku. Tak jsem jí řekl, že bych ocenil, kdyby to nedělala (tykáme si) a od té doby to nedělá. Být hezčí a nemít tři děti, tak bych jí nechal, se ví :)
@Fatality (16.11.2017 13:05): a jako co bys dělal Ty? To si ani neumíš představit (já taky), takže říct jí teď MŮŽEŠ SI ZA TO SAMA je trochu blbost. Jojo tyhle špionážní triky jsem jí taky poradil, ale to souvisí s tou žalobou, která se potáhne.
@Walome (16.11.2017 12:07): Asi to neměla ze začátku brát jako srandu. Teď už si stěžovat nadřízenému, snažit se nebýt s oním člověkem o samotě, nachytat ho zmíněnou fotopastí/skrytou kamerou, možností je spousta. Výsledek je možná nejistý, ale pokud to dělá i dalším, tak se mohou spojit.

Chandlerovi vadilo plácání po zadku od šéfa a vyřešil to elegantně :-D
@Walome (16.11.2017 12:27): To hrála sestra nebo Neverwinter Nights. Střídání o PC bylo zlo, aneb řešením bylo smazat všechny uložené pozice :)). U Sims 2 byl problém, že šlo o nezničitelnou a návykovou chiméru bránící mi v hraní mých her :(
@Walome (16.11.2017 12:07): Ty o tom víš a nic neuděláš, hanba ti. Já bych to řešil fotopastí, jako důkaz asi nicmoc, ale pokud se pak fotečky správně rozšířej, tak se z toho nevyhrabe ;)
@Fatality (16.11.2017 11:59): známý se to děje taky a zezačátku to brala jako srandu (ehm), ale teď už ji to fakt trápí, nebo spíše štve a ve skutečnosti s tím nejde moc nic dělat. Protože kultura je u nás taková, že sexuální harasment se moc neřeší a ona ví, že stížnost jí nepomůže. On to dělal už její předchůdkyni, která odešla, zkouší to i na jinou kolegyni, která to nese mnohem hůře a chystá se odejít.

Bohužel není jak se proti tomu bránit. HR na to kašle a žaloba je na dlouhý lokty (hodně času, peněz a stresu). Řešením ale určitě není internetová hysterie a ukazování na stoleté prohřešky nadržených chlapů.
@Bellerofontes (16.11.2017 11:32): "A šestnáct je vůbec ten nejhorší věk. V té době je každý chlapec potenciální deviant a dívka nevěstka. Jsem nesmírně rád, že už je tohle patologické období za mnou."

Geez to musela bejt nepříjemná puberta :D
@Jab (16.11.2017 10:23): Hollywood je stoka, nic jiného se nedalo čekat. Já říkám: do pekla s nimi.

A šestnáct je vůbec ten nejhorší věk. V té době je každý chlapec potenciální deviant a dívka nevěstka. Jsem nesmírně rád, že už je tohle patologické období za mnou.
Louie je creeper, ale je furt dost rozdíl mezi tím co udělal on a co třeba Weinstein nebo Spacey. Doufám že se vrátí a začne zas makat a že ten jeho novej film někdy vyjde.
Cywe George Takei, Louis C. K. Nějak se nám ten Hollywood a jeho modly hroutí. Zatím se nedá tedy říci, že by celé "meetoo" bylo mimo rámec logiky a spravedlivého hněvu. Až se to dostane na úroveň šestnáctiletých kluků a jejich predátorství, když v opilosti ošahávali své obdobně opilé kamarádky, tak to bude složitější.

Bill Burr se s těmi vilnými nacamranými dámami středního věku také trefil.
@Drolin (15.11.2017 14:05): Jo dokonce tam moderuju jednu místnost :) Ale to už se Score moc společného nemá, původní web skončil a celá hlavní komunita se přesunula sem. časopis score se tam už tak 15 let neřešil :)
Ja mam za to ze kazdej prispevek ma svoji hodnotu a nejhorsi je kdyz to pak nekdo soudi podle sebe a pravidel a maze. Mimochodem kvuli mazani prispevku jsem prestal chodit uz na docela dost webu. Ale nutno podotknout ze tady to zatim celkem ujde.
@MCZ (13.11.2017 00:29): Ja jen reagoval na Gordona,do te tematicke siskoidni diskuze jsem se nezapojoval. Priste uz radsi v ilegalite pres pm. Navic cca tech 20 postu tam stale je ,takze to jiste musi byt necim zajimave :)
Jdu se projit s lahvickou benzinu na Vaclavak :)
@Zx Atari (13.11.2017 00:24): Pokud napíšu "Dost" a někdo to pořád nechápe, tak se nedá nic dělat.

Diskuze Všeobecně o DH má svůj účel (jako jiné podobné) a my ji proto musíme číst. Takže nevidím důvod, abychom se tam museli prodírat těmi zbytečnými bláboly, kterými to tam tapetujete.
Tady se uz fakt zacalo mazat takrka instantne. Vyhrozuje se tu banama,humor je povolen jen ten, drzici se v souladu s oficialni linii. Pekne :)
@leebigh (10.11.2017 20:43): Sem tam nasel 3 hodky jejich nej scenek z Kinoboxu. Uz se tesim az si to nekdy dam :) Kdyz si vemu,ze to tenkrat behalo v tv nekdy podvecer..... dneska by na kazdej dil podaval nejakej aktivista stiznost :)

Diskutující (12)