Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

O všem a zároveň o ničem

« Novější Starší »

To mě hodně pobavilo (odposlechnuto z internetů):

Neříká se "mladej Stropnickej", to je urážlivý genderový stereotyp. Řáká se "to mladé Stropnické"

:D

@Gordon (18.01.2017 23:13): U velmi krásné květiny musíš chvíli počkat, než krásně rozkvete. Důležité je ji zasadit. Trpělivost je ctností všech revolucionářů.
Kdežto rudá planeta potřebuje filosofy amatéry co nejvíce. Je jich velmi málo a budou klíčovým prvkem v podmanění si nehostinné pustiny. Budu tě motivovat každý den.

@Gordon (18.01.2017 23:06): Na to jsou jiní, milý chlapče. Já jsem tady od toho, abych pomáhal v plnění snů. Musíš začít už teď, jedině v pustině rudé planety tě čeká lepší osud než tady.

Ban by tu měl spíš dostat jab za neustále nepřímé urážky...

Conan je naprosto v pohodě.

@RomcaT (18.01.2017 21:26): Ok. Netuším. Historiků je tu na fóru vícero. Sám vím o dalších. Je možné, že jej znám z nějaké přednášky. Je to docela specifické prostředí a jakmile se člověk nějak specializuje, tak vesměs potkává stále stejné lidi.

@Jab (18.01.2017 21:19): ale já to četla. Asi jsem to jen blbě formulovala. Na tebe byla jen tak otázka co studuješ a to prostě ze zvědavosti, že ti vadí ty jeho výroky. Já nesouhlasím s tím, že ty obory jsou neužitečné, jen mě to nenadzvedává. Zbytek mého příspěvku už nebyl jen pro tebe, jen moje konstatování, jak to vidím já.
Historie mi nikdy nešla, dost obdivuju každého, kdo se v tom vyzná nebo to dokonce dobrovolně studuje. Nepotkali jste se s Rikuhahlem na škole? ;o)

@RomcaT (18.01.2017 21:07): Romčo... Když chceš přispět do diskuze, do jejíž "linie" úplně nevidíš, tak možná opatrněji. Mně je putna, co má kdo za obor. Conan se dříve opakovaně navážel do humanitních a společenskovědních oborů, které má za neužitečné a zbytečné. Proto upozorňuji na postavení ekonomie v taxonomii věd a rovněž na to, že prostě chtě nechtě tyhle "neužitečné obory" sám studuje.

Jinak mám historii. Ta to naštěstí málokdy schytává jako "nepraktický obor". Asi proto, že její výstupy jsou v posledku čtivé (v případě úspěchu) širší veřejnosti.

@Jab (18.01.2017 18:25): a co máš vystudováno, že se tě to tak dotklo? Já mám tu zemědělku ;o) ale bakaláře - živočišná produkce a inženýra - regionální environmentální správa (pozemkové úpravy, územní plánování, ekologie, odpady, lesní hospodářství, EIA) plus kus pedagogického minima, kde jsem si užila taky drobet pedagogiky, psychologie atd.
Mě je šumafuk kdo co studuje/dělá... prostě pro někoho je snadné studovat matfyz, baví ho to, ale neumí si třeba přišít knoflík. Někoho tu je na společenské vědy a podobně, proč ne, když ho to zajímá.
Jen tak hypoteticky jsem přemýšlela, co by mohl jednou studovat/dělat syn. Myslím si, že v dnešní době, by měl nejlepší dělat IT ;o) no a nebo řemeslo (svářeč, automechanik, zedník...) z hlediska získávání zaměstnání.

@Jab (18.01.2017 19:35): To naštěstí ne, náš obor je zaměřen spíš na analytické oblasti IT (návrh a analýza IS, bezpečnost IS, podnikové informační systémy, business inteligence, trochu programování) a pak na všeobecný základ pro podnikání/manažerské pozice/obecně (managment, učetnictví, statistika, matematika, ekonomie, finanční teorie, jazyky atd.)
Šílenosti typu Filosofie v informatice jsou naštěstí pouze ve formě volitelných předmětů :-D Scoiologii, psychologii nemáme vůbec a nikdo se je ani nezapisuje, protože na našem oboru se neuznávají celoškolně volitelné předměty, ale jen ty oborové.
Na ČVUT jsem nešel, protože jsem nechtěl školu zaměřenou výhradně na programování. Taky jsem si nebyl jistý, jestli bych stíhal při studiu ČVUT/Matfyz pracovat (na VŠE při studiu zvládám 30h/týdně na HPP). V IT je totiž praxe hlavní, není to doktořina, kde člověk studia opravdu potřebuje.
Celkově jsem na VŠE dost spokojený, je to ideální škola pro ty, co je zajímá spíš analýza, konzultanství, popřípadě řízení.

EDIT: Aaaaa, hezký, normální příspěvek jsi zeditoval na jed :-D

@RomcaT (18.01.2017 18:16): Tak je pravda, že konvičák se dosti navážel do jakéhokoliv humanitního a společenskovědního vzdělání. Conan to sice také zkoušel, ale znělo to vlastně vtipně, když sám psal, že studuje ekonomku...

@Jab (18.01.2017 18:12): Piva jsem tu nezažila, konvičku mám na facebooku, je z Plzně, kousek od nás, ale naživo jsme se neviděli nikdy. Barbar je úplně normální kluk, od kterého máme dokonce knížky, které si od něj osobně vyzvedla Jumasovo ségra v Praze. Nevim no, mě tak moc žíly netrhají, na mě jsou milí a baví se se mnou úplně normálně. Podle mě jsou tyhle reakce jen na lidi, které to sere a řeší to, to je asi podněcuje k chování, které je pro většinu uživatelů DH neakceptovatelné. Mě holt tak něco nenasere, když se to netýká mojí osoby ;o)

Asi mám nějakou zvláštní schopnost, která tyhle konviceho alty (vč. Barbara Conana a Azraela) přivede na světlo boží, jelikož si nemůže pomoci a musí na mě reagovat. You are welcome DH! :)

P. S. Oh wait. Aby se nevracel, tak to skoro vypadá, že stačí zabanovat mě...

Detaily tu popisovat nechci, ale bylo to její rozhodnutí. Rozhodně neporušila žádná pravidla.

Taky bych rad vedel. Zas tak ukradeni mi nekteri uzivatele nejsou. Alespon jestli je ta situace moc blba, blba, dobra, moc dobra.