Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

O všem a zároveň o ničem

« Novější Starší »

@Shoggot (24.02.2017 23:50): - Aby na ten balon upoutali pozornost.
- světla na obloze si vyložily jako letadla, takže by to fungovalo.
- měla je aby to právě udělala.
- to světlo se dalo nastavit aby se rosvítilo později (zase žádná ultra technologie)
- Japonci by ihned po obsazení Indonésie chtěli provést invazi do Ameriky.
- Proč to udělali? Protože mohli, když tam byly. Navíc vypustit balónky se světly je levnější než provádět rozsáhlou rozvědku a špionáž, takhle stačilo mít jen dalekohled a sledovat jejich připravenost.

Rozhodně je to realističtější vysvětlení než to že tam bylo něco mimozemského nebo nějaké kvanto hypno mega supa přírodní ukaz kvantového megakrutopřísno blesku.... -_-
Beztak mam pocit že mě jen trollíš...

@Gordon (24.02.2017 22:37): Proč by na balón připevňovali baterku? Aby každý okamžitě poznal, že to není letadlo a nestřílel po tom? Proč by v roce 1942 v únoru měla ponorka u sebe balon s baterkami (ponorka u pobřeží na sebe upozorňující světlem nad hladinou je asi nějaký dosud nevídaný taktický manévr) a k čemu, když Japonci začali vypouštět balóny z nich až v roce 1944 (to není o technologii, ale o TOE)? Co je to za metodu "otestování obranyschopnosti", která nemá predecenc ani pokračování? Navíc u města, které ani nemůžeš bombardovat a ani jsi to nikdy neměl a nebudeš mít v plánu? Neprobíhá vyhodnocování obranyschopnosti města spíš poměrně rozsáhlou rozvědkou než dementní videoherní logikou?

Proč si zrovna tebe vybrali marťanští mužíčci, abys je tady kryl, to je taky teda záhada.

@Gordon (24.02.2017 18:41): Tou dobou už žádná ponorka poblíž podle japonské dokumentace nebyla. Navíc balóny byly vybaveny až v pozdějších letech války.

Byli to mimozemšťani, není o čem pochybovat.

Ajťáci jsou takoví horníci postkomunistického věku. Bez snahy a dovedností dostanou třínásobný plat, akorát to odnesou svým zdravím.

@Paul (23.02.2017 22:39): To bys musel něčí negativní nebo domnělou vlastnost musel použít jako protiargument vůči tomu, co říká, což 90210 neudělal (klasická dichotomie argument/testimony) :))

Mně to tedy také spíše přijde jako konina. Resp. těch negativ vidím více než pozitiv. Místo progresivního zdanění by se státy měly spíše starat, aby se výdělky danily tam, kde mají. Aby to nevypadalo, že to platí jen pro Apple, který danil "se slevou" v Irsku a podobné společnosti, tak bych si samozřejmě přál, kdyby i naši sportovci (tenisté zejména) nevyužívali služeb takových daňových rájů. Je to sice kapka v moři, ale je to nezabije a jak to v současné době provozují je prostě minimálně šedá zóna. Nevím samozřejmě, kolik to zrovna do naší státní kasy přinese a možná půjde v posledku o zanedbatelnou částku.

Je samozřejmě otázkou, nakolik zvyšující se rozdíl mezi bohatými a chudými destabilizují společnost, kdy se do čela států dostávají miliardáři. Asi by pak nebylo od věci progresivní zdanění tedy spíše řešit na úrovni například celé EU. Každopádně některé ty statistiky vypadají hrůzně a nelze se pak divit, že mnozí lidé volí ve volbách ony miliardářské světlonoše úspěchu. V rámci nějakého narovnání bych tak neřešil živnostníky atp. s padesáti či šedesáti litry, ale progresivně danil třebas ty s měsíčním výdělkem nad sto tisíc. To už imho smysl má. A tam bych s daní souhlasil.

Trochu si protiřečím v rámci linie úvah. Ale ono to zase tak nevadí. Alespoň je vidět, že to není jednoduché téma s jednoduchým řešením. :)

@Paul (23.02.2017 22:07): To nutně 90210 ad hominem (tj. zde trovna k tobě) nemluvil a fakt nemusíš v tomhle případě být tou pověstnou potrefenou husou. Každopádně platí, že Vávra není žádný génius a trochu mně a asi i dalším zvedá obočí, kolikrát už si sem něco od něj postoval. ;-)

@Paul (23.02.2017 20:01): Tak jsem to risknul, precetl to a nic zajimavyho. Vavra je takovej lokalni mluvci tradicne omezenejch ajtaku, kteri spadli z visne a vubec nevi jak to chodi a furt si melou svy, cest vyjimkam. Je to uplne normalni legitimni pokus o zaujmuti uplne jinych lidi, nez je Vavra nebo treba ja, ale samozrejme svet neni cernobilej a pro lidi, na ktery je to cileny, by to bylo fajn, takhle to proste je. No nic, jedeme dal.

@Walome (23.02.2017 20:20): to je logika na pěst no. Nejde ksakru o to komu to jak "pomůže" (a ve výsledku nepomůže), ale o to že se trestá úspěch a snažení, což je prostě morální zvrhlost.

Mě osobně by ten návrh taky přidal na platu přes litr. Ale musel bych si dát facku pokud bych se těma kriplama nechal tak lacině uplatit.

@Paul (23.02.2017 20:01): četl jsem hned zatepla a pobavilo. Ale to jim nevysvětlíš. Mám kamaráda, co je přímo člen ČSSD a to je jak mluvit do dubu. On furt "ale ti co mají nad 50 tisíc, ti to ani nepoznají, a kdejaké prodavačce to pomůže".

@Zx Atari (23.02.2017 16:07): Ale ty zdroje byly vždy v podstatě neomezeném měřítku, Pokud začne docházet jídlo pro všechny lidi na planetě a nebude ho dost a bude tím již omezeno, protože jeho výroba bude maximální, pak to bude gigantický problém.

@Gordon (23.02.2017 15:55): Valka o zdroje uz davno probiha a postupne zacne prituhovat :) Kdyz technologie pojede prilis rychle,zacne bejt na planete tolik lidi bez prace,ze z toho bude nakonec obri konflikt. At to pojede jak to pojede, je to nevyhnutelny :D

@Gordon (23.02.2017 15:04): Tak mír je relativní pojem. To že se neválčí v Evropě.. Naposledy se válčilo v jugošce a to není dlouho. Jinak se valčí skoro všude. A o tom, že to nikdo nehodí na druhého co je má. To je jen otázka technologie. Ňákej magor se najít bohužel může. Prostě 11mld lidí, málo vody a jídla není dobrá kombinace. Atom je řešení. Minmálně na restart.

@Walome (23.02.2017 15:10): ghůl harém :D

@Walome (23.02.2017 15:01): Ano, pošlem tam kalouska a budem mít stejně drahý chleba... -_-

@Cobot (23.02.2017 15:04): Zas tak pesimisticky bych to neviděl, lidi jsou v mnoha ohledech schopní být jak podzemní krysy, a to co by se při něčem zníčilo by se zas znovuobjevilo, lidi zas tak hloupí nejsou a vždy se najde někdo který bude umět opravit trafo nebo postavit mašinu na výrobu něčeho. A vem si že žijem v nejdelším relativním míru od druhé světové, a to už něco znamená.

A ty bomby jsou jen strašátko co se zas rozebere, nikdo rozumný by je nepoužil proti někomu kdo je má taky.

@Gordon (23.02.2017 14:42): Absurdní? Lidi se podle mě vyhubí celkem jistě. Přece se ty atomovky nevyráběli zbytečně. Množíme se jako kobylky. Už teď jsou velké problémy s jídlem i vodou. A bude mnohem hůř. Samozřejmě netvdím, že bych to chtěl, ale připadá mi to logické.

Ale to, že je ve vesmíru život je podle mě naprosto jísté. Slovy klasika: bylo by to přeci plýtvání místem. :)

@Gordon (23.02.2017 14:44): tak já spíš uvažuju v tom, co můžu zažít já. Tady mám šanci že se v roce 2027 dozvím esli tam jsou nějaký louže nebo ne a to je vzrušující. A čím víc života tam bude, tím víc je to vzrušující.

@Walome (23.02.2017 14:42): Jako jde i nejde, pokud budem chtít za tisíc let tam udělat kolonii, ale primárně jde o ten objev toho že je to neuvěřitelně slibná sooustava na život a ve vesmírném měřítku je to v podstatě co bys kamenem dohodil.

Hrozně se těším až se díky tomu novému satelitu vyvrátí či potvrdí zdali tam něco živého je, má to provést brutálně přesnou chemickou analýzu atmosféry nebo povrchu a od toho vyvodit zdali tam něco živého produkuje látky které jsou u nás u "líhní" života či v globální atmosféře.
Má být vypuštěn přístí rok.

@Cobot (23.02.2017 14:36): 1) Stejně tak je absurdní představa že se my sami vyhubíme...
2) Nejde je poněkud silné slovo, jen to ještě nebylo potvrzené že by to šlo, ale jak víme jde to i očurát například kvantově provázanými částicemi. Vlastně to popírá i rozpínání vesmíru, ale to je trochu složitější neboť se rozpíná i časoprostor...
3) Souhlas.

@Gordon (23.02.2017 14:21): ono tu pár podstatných ale...

1) představa, že lidstvo vyrobí stroj umožňující cestovat aspoň rychlostí světla je celkem utopie. S mnohem větší jistotou se tu dřív vyhubíme.
2) rychleji než světlo cestovat nejde (tedy aspoň jeden pán to tvrdil a zatím to nikdo myslím nevyvrátil)
3) Rychlost světla je v měřítku vesmíru dost o ničem...

"Fanoušci Mass Effectu zas můžou strávit hodiny fantazírováním o tom, jak jim cucá šulina mimozemšťanka. Máme tolik, tolik možností!"

Drolinova nominace na příspěvek týdne.

@Walome (23.02.2017 12:14): Tak to už je potom i život na hovno, to mě mrzí :(

Soustava taky super a fascinující. Možný život na ní taky.

@Red (23.02.2017 12:12): Fanoušci Mass Effectu zas můžou strávit hodiny fantazírováním o tom, jak jim cucá šulina mimozemšťanka. Máme tolik, tolik možností!

Vecer nahodim astralni cestovani a pak vam reknu co tam je. Vcera jsem byl za Gordonem a ma to tam moc hezke :) Mrkli jsme na film a musel jsem zas dom mno. Proste rychlovka.

No mohli bychom začít přemýšlet jak tu soustavu preventivně zničit. Když bychom vzali všechny nukleární zbraně a naložili do raket, dokázali bychom vyčistit zcela aspoň jednu planetu velikosti země od života? Je velká škoda že studená válka skončila, prakticky jsme se zasekli na pro naše přežití nedůležitých věcech.

@Walome (23.02.2017 11:51): Tak je to super a fascinující objev. Co víc chceš o tom slyšet? A tvůj FB tím pádem stojí za hovno, no :(

Ale třeba to na těch planetách mají podobně. Pokud tam taky nosí mimozemšťani klobouky, čtou knihy o fotbalu a mají televize plné pořadů o žrádle, není o co stát, hledejme "život" jinde.


Proč to každej zlehčuje? :D na mým FB se pořád řeší debil Sobotka a všem je šumák nová solární soustava :(

No určitě by nás případní sousedi zotročili nebo do nás nakladli vajíčka. Nebo je kulturní průmysl alienofóbní.