Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

O všem a zároveň o ničem

« Novější Starší »
@GodOfTheSick (10:40): nezlob se na me, ale tohle je skutecne zaznamenanihodne:

V Severní Koreji jsou nejnižší daně na světě - nejsou žádné. To je myslím hodně pozitivní. V EU taky lidi umírají hlady. A ještě musí platit daně.
@GodOfTheSick (10:40): Jen zde chybí nějaký vývoj zdejších trollů (posunutí role do jiného extrému atd.), je to zde bohužel jako ve špatné hře nebo filmu s plochými charaktery. Skoro každý si zde jede to samé a tento kolovrátek začne být dříve či později nudný - ty to zde naštěstí trochu oživuješ, nebo ještě Adieu, ale ten hrál žel jen epizodní roli :).
@ntz (09:18): Já se do tohodle fóra chodím bavit a divím se, že to tu pořád někdo bere strašně vážně, když je to tu samej troll. Na rozdíl od jiných aspoň nepíšu kraviny k diskuzím u her. Ty jsi zase úplně vypadl z role, přečti si svoje žblefty z pár dnů nazpět a pogratuluj sám sobě.
@GodOfTheSick (16.07.2018 21:48): Imho pravděpodobně máš spíše problém s mezinárodními organizacemi jako takovými. Co jsem psal z jejich poznatků vychází, byť třebas idea "demokratického míru" by ti nemusela zejména ve svých liberálních (/liberalistických) pojetích vyhovovat. Podobně ani konstruktivistický pohled na mezinárodní organizace. Doporučuji se ale seznámit s třetí hlavní větví uvedených teorií - tedy realistickou (resp. její neorealistickou variantou a případnými pozdějšími formami). Připomínám, že teorie ve vědě (ačkoliv bych se zdráhal tyto teorie vůbec k vědě přímo zařadit - nejblíže k tomu má snad konstruktivismus, liberalismus je i tady vyloženě ideologie) nejsou snůškou dojmů, ale zastřešují fakta. Realismus je v rámci uvedených teorií taková obdoba Homo homini lupus, survival of the fittest, teorie her atp. Mohlo by se ti to zalíbit. A to včetně realistických pojetí mezinárodních organizací, v nichž tyto spatřují smysl. Třebas i v tom, že jejich prostřednictvím (vedle již uvedeného) poskytují menší státy potřebnou legitimitu zahraniční politice velmocí. Viz invaze do Iráku třebas, bombardování Jugoslávie NATO. Najdi si na to čas, je docela zábava to číst. ;)
@GodOfTheSick (16.07.2018 21:48): wtf o.O

1) zprav o clenstvi v EU jsou mraky .. nicmene ty hledas zpravu zcela specifickou - v tom pripade si nejakou najdi napr. v tiskovinach a analyzach, co delaji Machovo Svobodni .. snad se ti tam podari najit co hledas

2) to s tou severni koreji je skutecne pozoruhodny nazor ... musim ti k nemu gratulovat, nic dementnejsiho jsem letos snad jeste nevidel .. prvenstvi je tvoje !!!! (ps. google translate https://en.wikipedia.org/wiki/Taxation_in_North_Korea + napis do guglu `north korea taxes' a cti si at nemusis blabolit uplny nesmysly)
@Jab (16.07.2018 18:18): Já nemám aparát, abych mohl sám takto složitou problematiku analyzovat, proto jsem kladl otázky k zamyšlení. Ptej se novinářů, resp. vlády proč veřejnosti nepředloží komplexní zprávu o členství v EU. Asi by to nebylo moc pěkné čtení, že? To co píšeš je pěkná teorie, ale rozhádaná, ekonomicky a hospodářsky slabá EU v praxi ukazuje opak.

@7c (16.07.2018 18:54): Teď ještě zjistit, do jaké míry na to má vliv naše členství v EU. Odhalil by to žebříček třeba z roku 1995, který tipuji by byl skoro stejný.

@player (16.07.2018 18:48): V Severní Koreji jsou nejnižší daně na světě - nejsou žádné. To je myslím hodně pozitivní. V EU taky lidi umírají hlady. A ještě musí platit daně.
@GodOfTheSick (16.07.2018 17:47):

1) Tak ty tu kvantifikaci neprovedeš a po nějakém dezinformačním pisálkovi ji vyžaduješ. Trochu nefér.

2) Nevím, zda si (jako dnešní prezident USA) zastáncem progresivní teorie merkantilismu. Či zda naopak fandíš radikální antiglobalizační levici. My kapitalisté to ale máme tak, že když dva dělají obchod, tak mohou vydělat oba. Řada sugestivních otázek Tvé mladé radikální mysli není úplně argumentace opřená o fakta. Ale... Pokusím se odpovědět.

Investice do infrastruktury druhé země například pomáhají vytváření nových investičních možností. Ekonomické vazby, dle teorií mezinárodních vztahů, snižují rizika vypuknutí válečných konfliktů mezi danými zeměmi. Ekonomická stabilita pozitivně ovlivňuje stabilitu politickou a taková sousední země tak případně nehrozí tolika novými vážnými ohnisky problémů a tedy i potencialními riziky pro tvou případnou (sousední) zemi. Konečně peníze znamenají i moc. Tím, že někoho "dotuješ", stoupá i tvůj vliv. Ryzí surový kapitalismus. Ostatně IO (čti mezinárodní organizace) na něm stojí.
@Jab (16.07.2018 15:52): To by musel někdo z ministerstva udělat analýzu. Ale sám si můžeš položit otázku, proč EU posílá do ČR peníze? Nemají z toho velké státy mnohem větší prospěch a nám někde ve skutečnosti vzniká ztráta? Stejně tak si můžeš zjistit, co se za peníze z EU pořídilo, jestli to mělo smysl a jak to prospělo přímo tobě? Čísla v článku můžou být správná, ale způsob jakým jsou prezentována je účelová manipulace. To je jak když komouši melou, že dřív stálo pivo 3 koruny, nezaměstnanost byla 0%, do důchodu se chodilo v 60. Pěkné, ale samo o sobě to nic neznamená.

@player (16.07.2018 16:16): Když se podívám na jakýkoliv žebříček "nej" států na světě, tak v TOP 10/20 převažují vždy suverénní národní státy. Členové EU dominují možná ták žebříčkům zadluženosti. Soudruzi z EU asi někde udělali chybu.

@ntz (16.07.2018 15:40): V Německu pracuje asi milión inženýrů a doktorů z dalekých končin, žádné členství v EU k tomu nepotřebují a po celé EU se pohybují bez občanky...
@player (16.07.2018 16:16): Já bych, abychom byli suverení, postavil ostnatý plot na hranicích a totálně uzavřel hranice, žádný obchod, import, export, elektřinu odstřihnout. Bych postavil i proti radiové rušičky, dal je i na bálony aby rušily signál ze satelitů. Pak bychom byly skutečně suverení... :--)
@GodOfTheSick (16.07.2018 15:28): Srandovní je jak se tu ohánějí protibruselští pisálkové nějakou neurčitou národní suverenitou. Ona snad národní suverenita zaručí růst životní úrovně, vyšší platy nebo víc peněz do infrastruktury? Ani tu svobodu nám národní suverenita nezaručí při pohledu na ty populisty jako Okamura nebo Filip co se s ní ohánějí. Řekni mi k čemu pak ta národní suverenita je? Pro mě je národní suverenita prázdný pojem.
@GodOfTheSick (16.07.2018 15:28): sorry, ale hlaska ze ``ČR do EU odevzdala i část politické svobody a národní suverenity'' je uplne z jineho sveta ....

1) se podle me se nic takoveho nestalo
2) asi si nikdy nebyl zenatej, to bys potom poznal jake to je, odevzdat znacnou cast sve suverenity a osobni svobody a stejne to lidi porad delaji ...

nechapu, co resis .. evropska unie je zalozena na urcitych pravidlech a zasadach podminenych smlouvama a dohodama a vymenou za to nabizi ruzne veci, at uz se jedna o bezcelni zonu a nebo volnej pohyb osob ... ty, protoze vis o EU naprosto kulovy, tak ti nezbyva nic jineho nez papouskovat mantru, ze nam (a hlavne asi tobe - LOL) eu sebrala svobody .. NE, je to zcela napak, EU nam ty svobody dala, protoze ja se tedka muzu sebrat a jit pracovat treba do nemecka a nebo si muzu s obcankou cestovat po cely evrope, atd ... tot specificky ke svobodam ...
@ntz (16.07.2018 10:56): Kromě reálných peněz ČR do EU odevzdala i část politické svobody a národní suverenity. Je v tom článku tato ztráta nějak finančně vyjádřena? Není. Pokud eurohujerům ze seznamu unikají širší souvislosti, tak je zcela zbytečné se jejich hloupoučkou probruselskou agitkou zabývat.
@GodOfTheSick (16.07.2018 10:00): tak uved veci na pravou miru ... to by si sem ale musel davat clanky ze sputniku .. hmmm, urcite bys tam ale nasel clanek, ktery by finalne dokazal, ze:

1) evropska unie nas vysava, vlozili jsme 2-3x a vybrali pouze 1x
2) banany a vokurky musej mit predepsanej tvar
3) nejvetsi export a import mame do ruska, hned za nim je cina
Tato debata začala být hrůzné nudná od té doby co vám došly dvojsmysly.
@Coldplaz (13.07.2018 18:39): abych se priznal, tak u svy matky nechci vo koureni nic vedet .... nemusim vedet vsechno .. je uz v duchodu .. pro kristovi rany, dyk by to bylo i desne ne-esteticke ...
@Coldplaz (13.07.2018 18:39): To je především o vůli daného jedince, pokud nemá vůli a koule se svoji škodlivou závislostí přestat a najít si k tomu cestu, tak je to slaboduchý člověk, o tom jsem se přesvědčil už mnohokrát, je to svým způsobem strašně smutné.

Mnohem horší než cigára je ale závislost na alkoholismu, u toho si tu závislost někteří nedokážou ani přiznat a je smutné sledovat toho člověka, mám to v rodině a je to smutný pohled, ta osoba je strašně zlá.
ps. moje zena driv driv kourila, ale prakticky skoro prestala kdyz jsem dostal krouzek na prst :( ... ted nedavno ji rikam "pojd malicka, dlouho si nekourila .." a ona na to s drzym usklebkem "no a co? a ted jdi vynest smeti !!" :(
znal jsem jednu holku, co vubec nekourila ... taky mela desny problemy najit si kluka diky tomu .. kdyz kouri chlapci, tak to je fakt divny .. fuj (teda jako proti gustu zadnej disputat, pro me ale tohle neni)
"Bojí se ženy více rakoviny, nebo AIDS?" - - "Záleží na tom, co kouří".

Od té doby, co dělám ve firmě, kde 3/⁴ až 4/5 kouří, stal se ze mně militantní nekuřák. A i když jsem to dřív moc neřešil, tak od jisté doby se pro mně atraktivita kouřící ženy snižuje na minimum.

(a teď něco prosím o tom jiném, příjemnějším kouření :)
@Charllize (13.07.2018 15:37): No záleží aj na tom, čo človek fajčí aj pije, či si občas dá nejaké víno alebo cigaru alebo si často dáva lacné čučo a pálenku a cigarety plné dechtu a iného svinstva.
Kurak mi je porad milejsi nez alkoholik. Sice to je casto jedno s druhym ale alkohol cloveka dokaze odrovnat driv nez cigarety a presto to je daleko min demonizovane nez koureni.
Cigarety take nedelaji z lidi trosky, alkohol ano.
@leebigh (13.07.2018 15:18): Rovněž mi přijde, že se to zvrhává v "odsuď si svého kuřáka". :P Jak bylo řečeno, je to každého věc. Zvláště s koncem kouření v hospodách není většina ani ohrožena pasivním kouřením. Hádám, že pokud nekuřák dělal po dekády hospodského/hospodskou (či podobné joby), tak to mohlo mít také neblahý vliv na jeho zdraví.
Ak nejaký muž alebo žena fajčí tak mám k nemu predsudky, nielen, že tým ohrozuje zdravie druhých, ale ten zápach je hrozný, na strednej sme mali učiteľa ktorý fajčil a vždy to bolo cítiť. Ženám to hlavne vôbec nesvedčí.
Holka která nekouří, to už mi zní jako oxymoron. Ale samozřejmě životu to nesvědčí, hrůza.
@rikuhahl (13.07.2018 13:56): Taky jsem si občas v hospodě zapálil. Ale za život jsem dal max deset krabiček, spíše méně. Takže jsem byl extrémně příležitostný kuřák. V posledních letech tomu neholduji nikde a vlastně u všech kamarádů mi je to kouření líto, ač to před nimi neventiluji (neb je to jejich věc). Obecně bych to přičetl rakovině v nejbližší rodině. To docela pohled člověka ovlivní. Nemluvě o možných předcházejících chorobách jako CHOPN a jiné.

Druhá věc pak i je, že se kouření na lidech podepisuje po ne až tolika letech. Hlavně kamarádky, co kouří patnáct a více let, vypadají starší než jiné, co nekouří vůbec či velmi příležitostně.

Každého věc. Ale dost mě fascinuje, že někteří moji známí jsou schopni stále mávnout rukou nad souvislostí rakoviny s kouřením s tím, že se to neprokázalo. Tam jim pak rád obratem vygoogluji statistiky. Tzn. kolik pacientů s rakovinou plic jsou kuřáci (bývalí a zejména stávající). Spoiler alert - je to až 90% (teď jsem to googloval). Pár dalších procent dají jiné chemikálie (u dřívějších dělníků pracujících s asbestem, eternitem atp.). Zbytek jsou vrozené genetické vady a pak mutace buněk vlivem stáří pacienta (tam je pak logické, že se rakovina plic vyvine i u osmdesátiletého nekuřáka - prostě buňky se už mockrát dělily a telomery chránící genetický kód jsou pryč).
Tak nějak mi to kouření stejně víc sedí u holek, než u chlapů.

Snad mě teď nesežere místní úderka, že chci někoho diskriminovat. :))
Eh. Vypůjčím si z Community:

Gordon is pretty young. We try not to sexualize him.

Diskutující (10)