Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

O všem a zároveň o ničem

« Novější Starší »

@Flowerpot (13:59): Aha.

Neuvažuješ o přestěhování do USA? Byl by si vhodným občanem, který jde pro čím dál větší represe ze strany státu uchlácholit strachem a propagandou.

@Flowerpot (13:35): Jen tak mimochodem, na filosofa nemáš příliš vytříbené schopnosti mě přesvědčit o svých argumentech :)). A ne, nevím o čem mluvíš, a ta částka také nesouhlasí!

Mám, respektive jsem měl v plánu, s tímto a tímto :). Ale znáš to můj internetový příteli, není čas, a přednost získává beletrie.

@Drolin (13:23): Aha, ja som myslel, že "tak to je pak na zdejších studentech politologie a veřejné politiky, aby vyvrátili (či potvrdili) některé teze." Mea culpa.

A mmch. pripomeň mi, ty si ten, čo tu svojho času hádzal perly sviniam (šermoval veľkými bádateľskými menami), ale keď sa ukázalo, že niektorá z tých sviní tú perlu narozdiel od teba niekedy aj videla, tak si sa zo svojej prasknutej bubliny veľkého mysliteľa odplazil ticho ako myška a hádzať perly si prestal, pretože si zistil, že tie svine narozdiel od teba aj niečo jako fakt vskutku prečítali?

Tak už tíško tam a začni čítať tiež.
https://www.databazeknih.cz/knihy/tady-j ... everni-koreji-240685

@Flowerpot (11:38): Otázkou ale je, proč by to player dělal? Samozřejmě, může házet perly sviním (a nabídnout seznam doporučené četby), ale proč je nenechat rochnit ve svém, idnesově wikipediovém, zdrojovém pekle?

@Jab (12:47): Zas ale aspoň ako histológ vieš, z čoho je také to sófa utkané. To ja ako filozof z princípu vedieť nemôžem.

(Sme tu zas narazili na nejakú baňu comedy gold, čo.)

@Flowerpot (11:38): Tohle je bohužel mimo můj obor, tak se k tomu nemohu vyjadřovat, neboť bych tu nerad udělal nějaké sófa. Ale chápu tu entologickou importanci otázky, zda kormidlo/kormidelník předchází vemeno. A zda vůbec je a kde jako je. Exitencialní existence předchází esenci je jen varijantou tohoto prvotního filozofického problémů.

@Jab (09:34): Ja, ako bakalár filozofie, ktorá bola teda podľa nového kľúča predovšetkým štúdiom víl. A zistil som, že... not only is the world rudderless, but udderless as well. :(

Mmch. nepochybujem, že študovaný polidológ (takéto prerieky poznám, samému sa mi spletie tu a tam jazyk a tvrdím, že študujem regionalistiku) player má po ruke omnoho lepšejšie zdroje než wikipédiu, tak by som ho poprosil, aby mi uviedol aspoň jeden dôveryhodný a fundovaný zdroj, z ktorého načerpal tú geniálnu politickú os komunizmus-socializmus-liberalizmus-konzervativizmus. Jeden. Fakt stačí jeden.

@Drolin (08:34): Klidně může být politolog teoretik a pořád bude úplně mimo s prohlášením, že liberální levice neexistuje. To je stejný jako ekonomové z VŠE modlící se k rakouské škole, taky jsou většinou úplně mimo dnešní realitu.

@Kvasa (08:36): Ideologickou propagandu (zřejmou) bych zde hledal u jistých uživatelů, já své politické názory na internetu neprezentuji ani nemám chutě je v tomto prostoru řešit. Co však dělám, a to nemohu popřít, je, že konfrontuji skrze kontroverzní a nepopulární témata zdejší domnělé liberální a demokratické spoluuživatele (a potvrzuji si jisté předpoklady).

@Drolin (02:04): Pravda, pravda. V časovém presu, jsem si nevšiml, že reaguji na tebe, neudělal bych to. Vzhledem k tomu že tvá odpověď byla ale věcná a prosta ideologické propagandy, budu ti oponovat v tom, že zde politika nemá pevné základy. Je zde několik pevných a odhodlaných pilířů socialismu.

@orromis (07:01): Pokud je teoretik a tuto ideologii vidí jako slepou linii či přežitý koncept (přeci jen, od 90. let uběhlo už dost času), tak klidně může prohlásit že liberální levice neexistuje. Navíc kdo čte zdejší sekci déle, je mu jasné playerovo politické přesvědčení - a tam opravdu místo pro liberální levici není :).

Obsah sdělení bych neřešil, mě jen zajímá zda má player akademicky podložené vzdělání politologie a věd příbuzných, jelikož jinak se zde baví především programátoři či historikové, což příliš relevance zdejším politickým diskuzím (obsah může být jakýkoliv) nedává.

@Drolin (25.09.2017 22:59): Jeho odpovědi se neslučují s realitou, to je celkem jednoduchý. Těžko se diskutuje s člověkem, který nedohlédne za daňovou politiku, státní regulace, kecy o pseudosvobodě a další libertariánské nesmysly. Říct že neexistuje liberální levice je prostě úplně mimo, studovat může co chce, ale je mu to prd platný, když tomu rozumí méně než laik.

@Kvasa (25.09.2017 23:50): Tak toto je trochu bezpředmětné, může být v časovém presu a psát tedy rychle a ne zcela správně. Pokud myslíš obsah, tak to je pak na zdejších studentech politologie a veřejné politiky, aby vyvrátili (či potvrdili) některé teze.

Obecně tu ale politika ale nemá moc pevné základy, přeci jen už samotné chlubení (?) vzešlými strany z politické kalkulačky je trochu úsměvné.

@orromis (25.09.2017 12:20): Ježiši to se tu najdou lidi, kteří považuji Wikipedii za důvěryhodný zdroj. Narozdíl od tebe jsem polidologii studoval na universitě takže vím o čem mluvím.

@Flowerpot (25.09.2017 15:23): Řekni mi pár režimů, které měli liberální hodnoty a nebyli demokratické. Vzhledem k tomu , že k liberálním hodnotám patří svobodné volby a svoboda slova silně pochybuju, že mi řekneš alespoň jeden, protože žádný nedemokratický nebo totalitní režim ani svobodu slova ani svobodné volby něměl. Takže jediný terminologický guláš tu máš ty.

Já se vždycky pokládal za pravičáka, ale jestli je ochrana přírody a lidí levicová tak mám mnohé levicové názory. Jsem obecně proti dotacím, politice identity(jak se tomu řekne česky?) a cenzuře.

Naopak mi vadí genocida zvířat (současná velkovýroba masa připomíná koncentrační tábory), šikanující migrační politika (jsem ve firmě kde je polovina managmentu ze zemí mimo EU tak vím).

Úzkou spolupráci s EU považuji za samozřejmost. Stejně tak důchody a sociální odvody. Jsem celkem otevřený novým systémům v této oblasti.

@leebigh (25.09.2017 15:41): Nespočetnekrát. Aj o tých útokoch. A ti nejak neviem, moje srdce furt skôre plače za tých zamestnancov a zamestnankyne, ktoré nedostávali výplaty, než za tými zhorenými autami, no. :/

To make it clear, s tými útokmi silne nesúhlasím, anžto mi prídu dementné a čo do aktivistickej taktiky retardované a superkontraproduktívne, a nesúhlasí s nimi prakticky celá pražská ľavicová aktivistická scéna (aj keď emocionálne mi to fakt žily netrhá, anžto, aby som parafrázoval známeho, "koľko aút tomu majiteľovi treba spáliť, aby ľuďom prišlo divné, koľko má aút?"). Viem to, pretože je nás asi dvanásť a každý každého po jednej demonštrácií pozná osobne aspoň od videnia. Je to dielo tej podivnej mystickej Siete revolučných buniek, ku ktorým sa tak trochu prakticky nikto nehlási a ktorí si idú svoj nezmyselný revolučný džihád úplne pomimo ostatných (tu a tam aj fakt zmysluplných!) subverzívnych aktivít.

@player (25.09.2017 12:00): Inak samozrejme že existovali režimy, ktoré mali liberálne hodnoty a neboli demokratické. (Aj keď s tým tvojím terminologickým gulášom, kde šermuješ s významami tak, ako sa ti to hodí do krámu a svetonázoru, fakt neviem. Pri vete "Ve zkratce existují ideologie na levici komunismus a socialismus a na pravici liberalismus a úplně v pravo konzervatismus." zaplače srdce a mozog každého živého politológa a každý mŕtvy sa obráti v hrobe.) To bola ostatne svojho času pointa osvietenského absolutizmu.

@paver (25.09.2017 14:00): A ja by som ti mohol popísať x situácií, kde zachránili niekoho od rozbitej držky a molotovu v obývačke. Ale vieš, jak takto vágne anekdotické dôkazy fungujú. Tak, že vôbec nefungujú.

(Môžem ti popísať ďalších x incidentov, ktoré sa po celom svete udiali. Od menších v podobe šikany a ukradnutých aút až po zanedbané deti a masové vraždy na stredných školách. Ja nič dokazovať nepotrebujem. Toto je pravá tvár hráčov počítačových hier a táto stránka je tu určená len preto, aby sa tu tá chátra mohla zhlukovať.)

@Flowerpot (25.09.2017 12:21): Je to lidský odpad, který si nezaslouží jakoukoliv toleranci. Dál bych to nerozebíral.

@orromis (25.09.2017 12:20): Můžu ti popsat x dalších incidentů, které se v mém okolí udály. Od menších v podobě slovních útoků a provokování psů až po uražená zrcátka u aut a ohrožování jiných osob plynovou pistolí, stačí si vybrat. Já ti nic dokazovat nepotřebuju. Tohle je pravá tvář Antify a s vlajkou těchto lidí pózuje předseda České pirátské strany.

@paver (25.09.2017 12:01): No, tak to sú čuráci, ktorí by si zaslúžili kopnúť do kolena. Ale nejak sa mi zdá, že tá situácia vyviera skôr z dynamiky "bullies-bullied" než z ideálov Antify. Anžto tie k šikane malých detí fakt nevzývajú a "máš tričko s fašounskými motívmi" znie úprimne ako najlenivejšia zámienka k šikane ever, ktorá sa vždy nejaká dá nájsť, nie ako autentické antifašistické gesto.

A furt je to tak bambilión medzistupňov medzi "hovadá hlásiace sa k antife šikanujú decko" a "Antifa vyvoláva nepokoje po celom svete", mmch. (Yep, a tú USA som spomenul preto, že tam nijak centralizovaní nie sú, Antifa žiadnou jednotnou organizáciou nie je a ide o dáždníkový termín pre demonštrantov a demonštrantky, ktorí proti fašizmu protestujú.)

@player (25.09.2017 12:00): No, takže tomu fakt nerozumíš a ani nejsi ochotný si přečíst wiki. Prostě další pravičák zfanatizovaný antikomunismem 90. let.

@paver (25.09.2017 12:01): Njn, protože vycházet z jednoho incidentu, který ti někdo převyprávěl je relevantní. Pořád by mě zajímalo to množství nepokojů a neustále stoupající agresivita...

@orromis (24.09.2017 22:46): @Flowerpot (25.09.2017 02:06): Tak u nás v Liberci je potkávám takřka denně (sprejujou si svoje slogany 100 metrů od mého domu). Začátkem tohoto školního roku zastavili jednoho malého školáka ze sousedství kvůli tomu, že měl na sobě tričko s italskými motivy. Začali mu nadávat, proč nosí "triko fašounů" a vyhrožovali mu, že jestli ho s ním ještě někdy uvidí, tak ho hodí z mostu. Kluk přišel domů samozřejmě celej vyklepanej a od tý doby s ním do školy a ze školy musí chodit rodiče. Takový hrdinové to jsou. Takže ne, nevycházím pouze z událostí v USA ;-)

@orromis (25.09.2017 10:51): V současnosti existuje velká tendence podstrkávat do liberalismu všemožné ideologie, které tam ve skutečnosti nemají být. Ve zkratce existují ideologie na levici komunismus a socialismus a na pravici liberalismus a úplně v pravo konzervatismus. Z toho jednoduše vyplývá častá chyba že liberalismus je opak konzervatismu. Ne není. To možná byl někdy v 18. století ale dnes je liberalismus opakem socialismu (konzervatismus opakem komunismu). Pokud se vrátíme k tomu co jsem říkal na začátku tak se objevují výrazy (které jsou vidět i na tom politickém kompasu) jako "sociální liberál". Nic takového neexistuje, protože jde o příznivce socialismu (sociální demokracie, labouristů, případně levicových zelených), kteří nemají s liberalismem nic společného, protože prosazují vyšší daně, regulace ekonomiky a státní zásahy.

Demokracie bez liberalismu nemůž existovat. Všechny demokratické státy musí být liberální jinak by to nemohli být demokacie. Existuje snad nějaký liberální stát nebo režim, který není demokratický?

@player (25.09.2017 10:34): Tvl, ty seš fakt odborník :D

Liberalismus není libertarianismus, kterej tu popisuješ. Liberalismus taky nemá nic společného s demokracií a je to opak konzervatismu (případně autoritářství) ne nutně totalitě.

Liberalismus totiž nemá žádnou souvislost s ukotvením na ose X (levice/pravice) viz politický kompas.

Bojim se, že piráti budou stejnej šlendrián jako věc veřejné nebo úsvit jakmile dojde na prachy.

@Gordon (24.09.2017 21:25): Bereš to až moc vážně :D.

@orromis (24.09.2017 23:51): S tím že Piráti jsou antisystémová strana s tím souhlasím. Ale že by Piráti byli liberální? Když se řekne liberální tak to znamená prosazování práv svobod jednotlivce nad kolektivními právy. To mi u Pirátů tak trochu nesedí. Navíc může být liberální strana antisystémová? Možná tak v Bělorusku, kde vládne totalita,protože liberalismus je spjat s demokracií, tím pádem nemůže být proti ní. Piráti jsou podle mě spíše blíže ideologii anarchismu.

Antifa ako hnutie, ktoré stojí za veľkým množstvom nepokojov po celom svete a ktorého agresivita neustále eskaluje, ach jaj, mňa už asi jebne, len na databázi hier sa z naprosto decentralizovaného (v USA) randomného zhluku protifiašistických iniciatív rysuje nejaká nová Frakcia Rudej armády, akurát strašidelnejšia a internacionálnejšia než kedykoľvek predtým!

@player (24.09.2017 23:39): Však jo, to je za prvé správně a za druhé to z nich nedělá levici.

Piráti jsou středová antisystémová liberální strana, která není na ose X moc pevně ukotvená (má své levicové i pravicové křídlo).

@orromis (24.09.2017 20:17): Najdi si program Pirátů a zjistíš že Piráti mají mnohem blíž programově k levicovým stranám jako ČSSD než k pravici jako ODS neb TOP 09.
Například v oblasti legalizace marihuany,přímé demokracie,odporu k smlouvám jako TTIP a v obasti financí nejsou proti vyšší daňové progresy (toto všechno jsem si nael na jejich stránkách). A všechny tyto témana jsou bližší levici.

@paver (24.09.2017 22:35): Neustále eskaluje? Jojo, vyloženě se bojim chodit po ulici, aby mi náhodou nějakej antifák nerozbil hubu :(

Navíc máváním vlajky != souhlas s jakýmkoli násilím, kteří někteří antifáci páchají. Navíc, rozbití huby nějakejch alt-right nácků v USA není zas takovej problém (to ničení majetku v bruselu, nebo kde to bylo, už problém je, to je fakt).

@orromis (24.09.2017 22:06): Co je špatného na focení s vlajkou krajně levicového extrémistického hnutí, které stojí za velkým množstvím nepokojů po celém světě a jehož agresivita neustále eskaluje? Vskutku těžko říct...