Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

O všem a zároveň o ničem

« Novější Starší »

Ale nedej bože aby se tomu plebsu dostal do rukou nějaký random imigrant. Toho by nejradši ukamenovali na místě aniž by je zajímalo, o koho vůbec jde. // proti random imigrantovi ktery prijde pres oficialni hranicni prechod soriginalnim pasem nemam vubec nic , ale ilegaly zavrit dokud se neoveri jejich totoznost a pokud totoznost nelze overit tak vratit do zeme puvodu

@Walome (27.05.2017 15:32): Zajímalo by mě, kde se vzala ta koblihová formulace není horší než ostatní... Jasně sice krade, ale to dělaj všichni, tak je to vlastně jedno...

To, že mu nikdo nic nedokázal vypovídá o čem? Tihle lidé do vězení nechodí ani se jim nic nedokazuje. Systém je tak nastaven.

@orromis (27.05.2017 13:46): Tak ono to jde ruku v ruce. Stačí se podívat na preference slovenského oligarchy. To jsou lidé, kteří v jednání prasete nespatřují nic špatného a ještě si notují, jak to tomu Bohušovi nandal.

A co se místo Kájínka a nadávání na čechy věnovat tomu, že prezident ignoruje ústavu? Anyone?

Kajínek je mi celkově ukradenej. Jestli ty lidi oddělal, odseděl si svoje a konkrétně těch lidí mi líto není. Vekslák (podnikatel) a jeho ochranka. Pokud to ale neudělal, je 23 let mazec.

Mě na celý tý věci vadí hlavně to prase z hradu a jeho motivace ho pustit. Já vím o případu jen nějaký útržky z médií a nemám bohudík, jako většina národa, schopnost se podle toho rozhodnout. Dneska mají lidi názor na všechno. Stačí jen jakým způsobem jim to média naservírují k tomu diskuzní fóra nebo facebook. Rázem je z každého odborník na všechno.

Hloupost Čechů bych nepřeceňoval, většina lidí jsou hloupý a snadno ovlinitelní. Je jedno jestli Čech, Němec nebo Američan. Masový vrazi v Americe maj taky svoje fankluby. Navic to opět zvýrazňuje ta mediální masáž. Bohužel média v týhle zemi jsou totální dno. Morálka, odpovědnost a snaha publikovat pravdu, jsou přežitek. Je to jen výplň pro placenou inzerci. Nic víc. Čest vyjímkám.

Nedivím se, že je v očích veřejnosti Kajínek tím, kým je. Když se kouknete na pár jednostranně zaměřených reportáží Josefa Klímy, Janka Kroupy a jim podobných z TV Nova, kteří se tváří jako profesionální policejní vyšetřovatelé (ehm....velká chyba, že se k PČR dodnes nepřidali, nemyslíte?) a vzpomenete na novácké oblíbené "Nám se ale jako jediným podařilo exkluzívně zjistit, že....", k tomu si přečíst pár článků v Blesku apod., musí většina českého národa být jednoznačně přesvědčena o Kajínkově nevině. No a když k tomu připočtu Kajínkovu přirozeně inteligentní a líbivou komunikaci, s níž mu uvěříte, že tráva je modrá a nikoliv zelená, pak názory na Kajínkovu nevinu jsou pro českého občana víc než jasné a přesvědčivé. Ať už to bylo jakkoliv, možná i trochu naivně věřím, že za 23 let v kriminále se z větší části dokázal napravit a brzy už o něm v souvislosti s nějakým kriminálním deliktem nikdy neuslyšíme.

@GodOfTheSick (27.05.2017 09:57): Zkus se popídit po dalších osudech oněch „čistých” policajtů a dalších lidí, kteří se na onom případu podíleli. Nehájím Kajínka, podobně, jako většina zde diskutujícíh, vím o případu jen z médií, ovšem ani za jeho vinu bych ruku do ohně nedal. Stačí se podívat, co byli lidé jako Kreuzer, Opava, či Mikeš zač, konečně ani toho Jandy není žádná velká škoda, byl to jen obyčejný vekslák, zbohatlík z divokých devadesátek, jakých je dnes mezi námi slušná řádka. A taky není jediný, kdo takto neslavně skončil.

Jinak Kajínek není podle mě ani tak celebrita, spíše se do jeho případu promítá obyčejná frustrace lidí z dlouhodobé nespravedlnosti, která zde po sametu vládne. Těch případů, které se zde za ta dlouhá léta přetřásají, aby nakonec po úmorném vyšetřování a tahanicích po soudech skončily zametené pod kobercem, je bohužel až příliš a mnozí lidé jsou na to dost hákliví. Není se potom čemu divit, že jsou v tomto dosti nejasném případě spíše na straně Kajínka, přestože vědí, že to v minulosti rozhodně nebyl žádný andílek.

@mvp23 (27.05.2017 04:22): Jen mě to utvrdilo v tom, jak jsou Češi obecně strašně hloupí. Z dvojnásobného usvědčeného dvojnásobného vraha udělaj celebritu. Drtivá většina lidí o tom případu nic pořádně neví, dělají si názory založené na hospodských povídačkách a pak ho brání v diskuzích. A pravdy se stejně dneska už těžko někdo dočká, tu znají jen lidé přímo zapojení do vyšetřování a kdo ví jestli vůbec. Sám jsem ten případ nesledoval, takže nechci ani tvořit teorie. Jedna věc je imo ale jistá: Kajínek není dobrej člověk. Svoje si odseděl a nazdar. Když teda čtu ty hysterické defensivní projevy (většinou plné hrubek) na jeho facebookové stránce (fake stránce nutno dodat), kteří z něj dělají pomalu až mučedníka, nevím jestli smát nebo spíš brečet.

Ale nedej bože aby se tomu plebsu dostal do rukou nějaký random imigrant. Toho by nejradši ukamenovali na místě aniž by je zajímalo, o koho vůbec jde.

Když budete zkoumat jakýkoliv kriminální případ, tak v něm vždycky najdete nějaké pochybnosti, nejasnosti, přehmaty...na základě kterých můžete postavit konspirační teorii, že všechno bylo jinak. A Kajínek toho prostě umně využívá ve svůj prospěch. Ale on jako vážně někdo věří tomu, že policajti zabili dva lidi a jednoho schválně nechali přežít, aby mohl svědčit u soudu proti nevinnému člověku? Po třech měsících policajti seberou Kajínka, který s tím nemá nic společného a zmanipulovaný soud ho odsoudí? Proč by to dělali? Vůbec to nedává smysl. Je to těžká konspirace. Kdyby to udělali policajti, tak ty vraždy vůbec nebudou vyšetřovat a nechají to vyšumět jako spoustu jiných případů, pachatel neznámý, zapomeňte.

@strejdafido (27.05.2017 08:11): však ty ho za celebritu nepovažuj. Mě je taky celkem volnej. Ale chápu že když někdo udělá něco co nikdo jinej neudělal a média o něm reportují, tak se prostě stane "slavným" a některé lidi začně zajímat. Spis jsem nečetl, takže nevím. To je jen takový můj odhad, že kdyby ten případ byl naprosto jasný, tak by kolem toho takové haló asi nebylo. Ale pokud se mýlím a ten případ je jasný jak facka že to JK udělal, tak budiž.

K těm celebritám, to je jako ptát se proč je Justin Bieber slavnější než můj kolega z práce co má skupinu. Prostě mediální pokrytí a obecný povědomí. Nemusí se nám to líbit, ale prostě to tak je.

@strejdafido (27.05.2017 08:11): Nebo i když někdo podobný významný umře a dostane se mu zasloužených poct, tak si nesoudní lidé ještě stěžují. Typickým příkladem je třeba V. Havel. Já vím, těžko uvěřit. :(

Btw pokud vím, tak údajný zadavatel vraždy byl narozdíl od JK osvobozen. To mi trochu zvedá obočí. Ale případ blíže neznám.

@Paul (27.05.2017 08:00): Zajímavé...
"Prostě Kájínek je celebrita. Celebritou se stal, protože dokázal jako jeden z mála lidí v historii ČR utéct z vězení a udržet se nějakou dobu na svobodě" - můžeš mi vysvětlit, proč bych já osobně měl považovat za celebritu někoho, kdo dokázal utéct z vězení? Nehledě na to, že na slovo celebrita jsem celkem dost alergický...
"a protože celých 23 nebo kolik let tvrdí že je nevinný" - tohle zřejmě tvrdí každý odsouzený vězeň, to z něj nic vyjímečného nedělá
"a jeho případ je tak zamotaně nejasný, že si holt dost lidí myslí, že to třeba neudělal" - co konkrétně ti připadá tak zamotaně nejasné? Něco tě ve spisu zarazilo?

Rozhodně ale souhlasím s tím, že pokud byl odsouzen neprávem, je dobře že je venku, jako každý jiný. Jenom k těm tvým celebritám - proč myslíš, že jsou považovány za celebrity lidi jako Kajínek a ne třeba nedávno zesnulý prof. Antonín Holý?


@strejdafido (27.05.2017 07:51): tohle mi přijde až nefér. Prostě Kájínek je celebrita. Celebritou se stal, protože dokázal jako jeden z mála lidí v historii ČR utéct z vězení a udržet se nějakou dobu na svobodě, a protože celých 23 nebo kolik let tvrdí že je nevinný, a jeho případ je tak zamotaně nejasný, že si holt dost lidí myslí, že to třeba neudělal. Ale je celebritou a tak je s ním holt médii zacházeno, to není nic nového a rozhodně to není nějaké unikum ČR.

Já osobně o tom případu nic moc nevím, nezkoumal jsem to, ale doufám že když už ho teda pustili, tak že nic dalšího nespáchá, pokud byl odsouzen právem. A pokud byl odsouzen neprávem, tak je dobře že je venku.

@mvp23 (27.05.2017 04:22): Můj osobní názor je ten, že tento případ opět perfektně nastavil zrcadlo naší společnosti. Nebudu se vyjadřovat k tomu, jestli měl nebo neměl dostat milost, na to o tomto případu vím málo - tedy asi jako každý, kdo o něm ví jen z našich médií. Pochybuji totiž, že horliví zastánci jeho propuštění měli možnost důkladně se seznámit se spisem, ale to je teď vedlejší. Takže to, co se u nás tento týden ohledně propuštění zřejmě nejznámějšího českého vězně dělo, mě opravdu znechutilo. Ve zprávách celkem hodiny spekulací a informací, co asi dělá, kdy asi tak vyjde ven, kam asi tak půjde, co by asi tak potom mohl dělat - no a když se ukázal, tak rozhovory, fotografování, plány, nabídky atd. No kde to jsme, co jsme to za pronárod? Proč lidi tak touží vidět a vědět vše do nejmenších detailů něco o člověku, který nic dobrého neudělal? Proč, sakra? Zřejmě proto, že jsme byli vždy lokajové, nic jiného ani nejsme, nemáme páteř, nemáme hrdost, nemáme nic, jen námi zvolenou proradnou a prolhanou vládu (jakoukoli), cizí kopřivě dáváme přednost před vlastní růží, až je z toho člověku do breku.... Ale projevovat zájem o vše podružné a pomíjivé, to nám jde.

Víte že jde oči operovat i jinak? Uříznou poškozenou kolagenovou vrstvu a našijí tam transplantát třeba z mladé krávy a ono to pak časem sroste, jen si nedokážu představit "jak vytahují z oka stehy".

@strejdafido (25.05.2017 22:36): jj olivova, ten název ulice si vybavuju.. jsou to tihle http://www.refrakcnicentrum.cz/ v tý době měli nejlepší reference co jsem našel, takže jsem si párkrát zajel do prahy a šel do toho. Vyšlo mi to akorát těsně před první show nine inch nails, což byla parááááááda

@Zx Atari (25.05.2017 22:38): jo, byl to hukot, bez brejli jsem byl proste slepej. Čočky jsem nikdy nezkoušel, představa strkání něco do oka je hnus, to jsem raději vypláznul těch pětatřicet papírů.

Já měl 5 a 5.75 a v pondělí to budou dva týdny, co jsem po zákroku (taky u Lexumu). S klinikou jako takovou zkušenost docela mizerná, nicméně na samotném sále už naprostá spokojenost, a zatím vidím. Asi zbytečný říkat necelé dva týdny po, ale když už tu o tom je ta řeč... :D

Každopádně to, že dřív nebo později budu brýle znovu stejně určitě potřebovat na čtení, vím dopředu. Stejně tak další rizika, jak dlouho se bude zrak stabilizovat a co všechno se přitom ještě může stát, atd. Ale brýle mě prostě už šeredně nebavily, a mrdat se denně s čočkama (nasazení mi trvalo průměrně půl hodiny, holt jsem ten grif nechytil) bych taky nezvládl.

Já měl 4 a půl a viděl jsem úplný hovno, šel jsem na to ve dvaceti do refrakčního centra, dneska o deset let později, pořád naprostá spokojenost, vážím si toho každý den..

@Jab (25.05.2017 22:20): osobně bych na to nešel, pokud bych opravdu neměl problémy s brýlemi a s čočkami. ale přinutily mě okolnosti a rozhodně nelituju, spíše si nadávám, že jsem nešel dříve. měl jsem 2 a 2.5 dioptrie. i kdyby to stálo sto tisíc, tak nebudu litovat ani koruny...

Btw prý u lidí s méně dioptriemi má ta operace větší smysl a asi i nižší možnost negativních výsledků. Ale zase proč bych se dvěma dioptriemi či méně vyhazoval desítky tisíc. To je lepší vrazit do kompu. :)

@leebigh (25.05.2017 21:45): nepovedenou operací jsem myslel oslepnutí. moje matka tu operaci podstoupila už 93tím, kdy ji tady prakticky začínali v Lexumu (tehdy se to jmenovalo jinak) v Ostravě. to se ještě dělalo jedno oko a po dvou měsících druhé. dostala dokonce nějakou slevu za to, že se na ni přijedou podívat i jiní doktoři a budou se to učit. tehdy ji bylo 30 let. dneska je jí mírně přes 50 a vidí stále dobře, na čtení používá brýle, ale to je prostě věkem. ty brýle na čtení by měla tak jako tak.

@Fatality (25.05.2017 21:53): vyšetření je úplně v pohodě, nic na tom není.

risk je tady vždy, ale dnes je to opravdu "velkovýroba"

@Bellerofontes (25.05.2017 20:31): Je to proste "percentualny hod kockou", proste urcite % operacii sa poserie a budes mat dozivotne poskodeny zrak kvoli nepodarenej operacii.
To % je pomerne dost nizke, ale existuje. Sanca ze tak skoncis je velmi mala ale existuje.
Kazdy kto to podstupuje sa spolieha na to, ze mu tych par malych % nepadne, ale tym chudakom co to padne uz nikdy nikto nepomoze.

Ide o to nakolko si psychicky odolny a ignorujes to male ale existujuce riziko, ja napriklad som tiez kvoli tomuto operaciu zavrhol, nemam na to nervy hoci je sanca, ze mi odjebu oci par zlomkovych percent.

@Garret (25.05.2017 21:40): Záleží co berou pod pojem "že se operace nepovedla". Jistě je řada pacientů co nedopadnou zcela podle svých představ, to že není zcela dokonalý efekt beru, jistě je i otázkou, co se třeba s operovanýma očima stane za 15 let.
Mnou popisovaný pán byl nejspíše výjimka, ale nedokážu si představit, co mu na té klinice provedli, že byl prakticky slepý...


@leebigh (25.05.2017 20:38): ty operace se dneska dělají jak na běžícím páse, za dobu kdy u nás operace začaly (někdy 1993) jich jsou desetitisíce a v Lexumu mi řekli, že měli za tu dobu jeden případ, kdy se operace nepovedla. riziko je vždy a všude a taky jsem měl strach, že by to nemuselo dopadnou dobře, ale kdyby to riziko bylo tak velké, nepodstupuje tu operaci tolik lidí

@Garion (25.05.2017 21:26): Si mi moc nepomohl :D Obroucky ok ty jsem si vyhlid za cca 3K s tim ze pojistovna na to prej doplati celych 150kc :D Ale se sklem fakt nevim,to jsem se v ty optice zapomnel zeptat,nebo mi to mozna rikala,ale uz mi to vysumelo z hlavy. Jen si pamatuju,ze ty plastove "skla" vyjdou na na 600 a uz ani nevim jestli obe nebo jen jedno. Takze pokud by tohle hradila pojistovna,tak proc ne. Otazka je jestli kvuli tomu musim na ocni nebo staci takhle solo v optice,pokud to tak teda je :)

@Zx Atari (25.05.2017 21:14): Tak nejak to je, ale je to myslim na skleneny skla, to nosit nechces. Na plastaky uz je snad jen prispevek. Ale nevim, uz roky si to platim kompletne cele sam, zadny "poukaz" na pojistovnu neuplatnuju.

Kdyz uz jsem u tech okularu.. Jak je to vlastne s pojistovnou,pochopil jsem ze nejaky low obroucky jsou zdarma a na nejaky normalni prispiva par kacek. Ale jak je to se sklem? A je nejakej rozdil, kdyz si ty skla necham udelat bez "predpisu" od ocniho primo v nejaky optice? Z toho co jsem vycetl,tak je snad narok na skla 1x za x let zdarma,ale pripada mi to az moc friendly :)

@Fatality (25.05.2017 19:32): pokud máš problém s nošením brýlí kvůli astigmatismu (deformace vidění) a zároveň se dostaneš do situace, kdy po třech letech nesneseš ani kontaktní čočky, operace bude jediná cesta. a ano, za 10 let budu nosit brýle na čtení, ale mnohem důležitější je vidění na dálku a možnost nenosit brýle venku.

@Fatality (25.05.2017 19:32): Co jsem slysel, tak vetsine lidi se to v nejake forme vrati tak 20-30 let po operaci (a potom uz to operovat nejde, minimalne ne s dnesnimi technologiemi). Samozrejme zalezi na typu puvodniho problemu.

Já jsem od operace upustil, když mi sdělili, že bych za cca 10 let musel stejně nosit brýle, byť jen na čtení.

"Google has removed the "cancer" suggestion from "islam is" ... It now says "religion of peace"."

<3 vše je v pořádku.

@Paul (24.05.2017 11:43): Tak prihodím pohľad z opačnej strany spektra. Chlápek sa púšťa do špekulácií, či útok nebol účelovo zosnovaný britskými elitami ktoré ovládajú štát v štáte, v snahe odvrátiť pozornosť verejnosti od korupčných afér súčasnej vlády a upriamiť ju na terorizmus. Vystrašená verejnosť radostne odovzdá hlasy mocnej a schopnej vládnucej strane, ktorá ich samozrejme pred hroznými teroristami ochráni..
https://www.sott.net/article/351763-Poli ... Attack-is-Suspicious

@Paul (24.05.2017 09:13): Myslím, že hledáš něco, co tam není. Že né všichni muslimové s radikály souhlasí je snad zřejmá věc. Že trávil volný čas hraním her nijak nedémonizují, ale jen zmiňují. Však daný popis sedí na většinu z nás, že? :)
Dá se debatovat o "účelném" použití obrázku, ale ani ten mi nepřišel nijak podezřelý, dokud si to nezmínil. Za mě dobrý. Ale vím, že se pouštím na hodně tenký led :)

Nič proti vám, ale ona je skutočne dosť známa, len sa pohybujete v iných kruhoch :)) No ja by som ju tiež veľmi nepoznal, nebyť tejto vtipnej scény, ktorá mi utkvela v pamäti natrvalo.

@Zx Atari (23.05.2017 13:13): Do dneška do rána jsem ji neznal a předpokládám, že takovejch lidí je hodně. Takže pro ní obrovský zviditelnění. No, ale na druhou stranu to zas asi rychle opadne a já předpokládám, že si ji aspoň já sám budu pamatovat nějak ve smyslu "ta bezejmenná zpěvačka v Manchesteru, která nahání děti teroristum."