pod tohle se podepisuju a asi budu muset jit s hodnocenim dolu,nechal sem se unest tim zacatkem, skoda ze to neni delsi

Ze začátku se probíjíte podle mě nejlepší fází celé hry - peklem. Musím podotknout, že jsem zatím neviděl peklo v lepším provedení. Strach na vás dýchá z každé stěny kolem vás, lidské ruky po vás chňapají ze stropu, ze zdi, lidské tělo se svíjí bolestí a svým řevem vás bodají do srdce. Poté však vcházíte do města, už se bohužel nedostanete do takové scenérie, jako byla před tím. Když se zamyslím nad tím, jak by hra vypadala v té prvé fázi, mé srdce plesá.
Zdroj: https://www.idnes.cz/hry/recenze/requiem ... quiemeveningangel_bw
Co me pokud nepocitam ten samotny uvod v pekle pripomina atmosferu Fallouta 2 je prave Requiem v prvni casti hry jak je ten Jonahs pub a dal

Jinak hra me neustale pada, vzdy se po par minutach sekne a musim restartovat, zkousim ruzne moznosti kompatibility a jen win 98 zda se neseka hra ale zas zvuk :(

a skoda ze vystrel z brokovnice zni jakoby pouzily ten stejny zvuk pro jenotlivy vystrel co je u toho samopalu
me stejne ve hrach kouzla a magie nebere i presto ze verim ze do urcite miry pokud jde o exorcismus a demony je to realne protoze Satan existuje. Takze to budu hrat jen se zbranemi a je :)

btw: hral a dohral to nekdo jen s pouzivanim zbrani? resp. je pouzivani kouzel vyzadovano pro uspesne dokonceni hry?

edit: pokud by mel nekdo problemy s hrou mozna pomuzou rady na teto strance: https://www.play-old-pc-games.com/2014/01/15/requiem-avenging-angel/
tvle ja na to asi uz dosel :D

ono se to divne chovani co sem popisoval deje kdyz je nejaky dialog ve hre nebo seberu naboje a zobrazi se mi text nahore, jakmile text zmizi,prestane se to sekat.
Vam to nedela?nezkouseli ste tuto hru hrat z Gogu? Protoze je divne s dost me to vytaci a odrazuje tu hru hrat. Zkousel sem ruzne program yjako driver booster na update vsech driveru ale nic nepomaha :(

abych to vysvetlil co mi to dela porad ... kdyz dojdu ve hre do nove urrovne/levelu tak to neni plynule,jakoby FPS haprovalo coz se projevi na neplynulosti pri rozhlizeni se mysi...az kdyz v tom levelu chodim a rozhlizim se mysi delsi dobu,tak jakoby se to ukotvi/ustali a pak uz to jede plynule. Ale takto to nema smysl hrat. Je to otravne
tak mi to dela i u 3. sestavy kde mam Radeon,dela to u Ge Force i integrovane intel grafiky... porad stejny bug nebo o to je... to stejne prece mui delat i vam. Prece GOG verze by mela byt stejna jak u me tak u vas... nechapu to
tak zamerne sem se snazil hru rozjet na starem notebooku abych predesel problemum ktere sem mel na PC ale je to vicemene to stejne, pritom mam GOG verzi. Problem je ten ze hra je mi po chvili zacne sekat a jakoby se fps zacalo snizovat a pohyb mysi zacne byt neplynuly a pomaly ,sice to neni porad ale kdyz to prijde je to strasne otravne. Vam to nic podobneho na novejsich strojich nez je doporucena sestava nedela?
tak podobne problemy mam i na jinem systemu s jinym OS a se stejnou GOG verzi.... skoda je to proste nehratelne :(
tak trochu pomohlo sejit na nizzsi rozliseni,ale problem to nevyresilo jen to zminimalizovalo ono Sekani/Kvalita....takze sice hraju s horsim obrazem ale zas ten problem neni tak zretelny,btw: mam ted 1024 rozliseni.... niz nepujdu.
@Tommywise (28.03.2018 12:10): @Tommywise (28.03.2018 15:38): Pokud ti staré hry jdou trhaně, bude to spíše drivery, knihovnami DirectX a podobně. Na Win7 32 bit, na starém počítači, než odešel disk, jsem hrál cca polovinu hry Kiss Psycho, jelo to krásně. I s tím dgVoodoo 2. Nesekalo, super. Ale rozjetí stejné hry, se stejnou software konfigurací, tzn. ten program na emulaci, na Win10 64bit a pouze provizorním SSD, rázem bylo dost rozpačité. Taky mi to po chvíli hraní vždy hrozně sekalo, nevím, nějakou součást DirectX jsem chtěl instalovat, ale již v systému byla. Tak aspoň DirectPlay, k čemuž mě to vyzvalo. Možná jsem ale jen změnil jiné nastavení, nevím. Kiss jsem na starém kompu dohrál právě včas.

Drbat se s tím na novým počítači bych nechtěl, protože Blood II mi furt blbne. Na Win7 32bit naopak šel Blood II, plus HW tak z let 2011-13, super, bez nutnosti jakéhokoli dgVoodoo 2.

dgVoodoo 2 nepotřebuje k nastavení daný exe hry, jen cílovou složku pro uložení cofig souboru. Hru pak klasicky pustíš, a pokud je podporována, jede přes dgVoodoo 2. Např. ve World Racing 2 jsem bez tohoto prográmku měl špatně zobrazenou grafiku, naopak s ním to jelo rázem dobře.

Co se nastavení a voleb starých grafik týče, chápu to tak, že pokud zvolíš model té karty, bude ji to nějak emulovat/simulovat, tu tebou vybranou. Je jedno, co máš dnes za grafiku.
Tak to je ulet s touto hrou...asi mam smulu :((((

kdyz sem mel pred par tydny integrovanou grafiku tak me hra v D3D rezimu ve fixnim 1280x1024 rozliseni nejela plynule, pritom mam lepsi HW nez je doporucene.

Ted mam Nvidi Ge Force GTS 250 a pri stejnem rozliseni v D3D to opet nejede plynule...WTF? stara hra jako prase

abych to vysvetlil co mi to dela porad ... kdyz dojdu ve hre do nove urrovne/levelu tak to neni plynule,jakoby FPS haprovalo...az kdyz v tom levelu chodim a rozhlizim se mysi,tak jakoby se to ukotvi/ustali a pak uz to jede plynule. Ale takto to nema smysl hrat. Treba takovej Kingpin ze stejneho roku me jede plynule is Texture packem

mam GOG verzi

Zkousel sem ten program dgVoodu,vybral sem tam slozku ! kde mam hru nainstalovanou (soubor exe vybrat nejde) ale nevim jesi sem tam nastavil vse spravne, v tom glide a adirectx nastaveni v tom programu nemuzu najit mou grafiku,sou tam nejake stare nvidie. Takze nevim jesi se hra spustila v tom nastaveni toho programu,ale dela mi to porad to stejne....nejede plynule
@Tommywise (13.03.2018 12:17): Zkus to rozjet přes dgVoodoo 2. Je to emulace starých DirectX v prostředí DX11 a vyšších. Mně s tím momentálně jdou Need for Speed III, Need for Speed 5, V-Rally 2: Expert Edition a World Racing 2. Mělo by to být použitelné u her k roku 2005, ale ve všech to jet nemusí.

Nainstaluješ program, spustíš, vybereš v něm adresář hry, nastavíš parametry, pak jen zkopíruješ dll knihovny z MS složky do adresáře vybrané hry a hraješ. Že to jde dobře přes tento program, to poznáš v pravém dolním rohu obrazovky z jeho loga. Bez problému tam jdou nastavit dnešní rozlišení. Řadu her bych bez dgVoodoo 2 dnes už ani nespustil.
zajímavá 3D řežba se spoustou nápadu. nejvíc mě zaujalo, že si mužete vykouzlit vlastní armádu, bohužel u toho čarování moc nezustane a potenciál celý hry zustane nevyužitý!
Tak se mi to podařilo po těch letech trápení rozject na Win 7! :) Sice pouze v Software módu, ale za to naprosto plynule, v rozliseni 640*480, s češtinou a hlavně ve fullscreenu! Pokud by byl zájem můžu natočit videotutoriál a postnout ho zde... :)

Tak můj videonávod už máte k dospozici v rubrice VIDEA ;)
Čau mám tuhle hru nainstalovanou ale nemám k ní mp3ky (ta hudba co hraje přímo při hraní) a potřebuju je k vlastním účelům. Nedají se někde sehnat samostatně nebo pokud někdo hrajete tu hru, mohli byste mi je poslat? Tuším že je jich 5.
@PavelU (08.05.2012 00:16): Já ani nevim co mam za verzi. Kde bych to měl zjistit? Nainstaloval jsem balík z bonuswebu s patchema a češtinou. Vždycky se zaseknou šéfové odboje. Ze začátku zafungoval skok přes konzoli csmap. Teď jsem někde v polovině. Mam se jít podívat na tělo tý ženský co jsem zachraňoval. Nemůžu se dostat do jejího pokoje. Zkusil jsem přeinstalování a taky nic.
Jakou verzi hry máš (myslím bez patchů) ? Vždyť na o něco lepším kompu, než máš, jsem ji hrál před rokem a půl a fungovala dobře. Potkávalo mě akorát zamrznutí při soubojích s bossy. Jinak u téhle hry jsem často koukal do Bludrova návodu, protože jinak bych se nehnul z místa.

Hráno na tomhle starém kompu. Verze CD z Levelu, opatchovaná na 1.3 a počeštěná nějakou češtinou, u níž byly všechny patche po hromadě. Link na ni byl myslím buď na Abecedě Her nebo Bonuswebu, či idnes.
I přes patch 1.3 se mnou NPC znovu nemluví. Nemůžu pokračovat dál. Zkurvená chyba. Jinak je to dobrá hra.
Jedná se o bug na Windows XP a novějších operačních systémech. Osobně se mi hru podařilo dohrát až po mnoha letech díky patchům, které zmiňuji níže v diskuzi.
Ve hře jsem narazil na chybu. Potřebuji si promluvit s šéfkou odboje, ale její ochranka na mě vůbec nereaguje, nemůžu se k ní dostat, a pokračovat dál. Nevíte prosím někdo, co s tím?
Jo to jsem objevil taky ale piratebay tenhle torrent ignoruje takze se bojim ze to bude čisty fake ;) Mozna tu je ejste nadeje o GoG.com kdyby se jim nejakym zazrakem podarilo hru opravit.

Kazdopadne mrknu na ten torrent co je zac
Na torrentech koluje "Requiem - Avenging Angel (Optimalized for XP,vista) 7z", to by možná stálo za zkoušku.
Hm, tak nic nepomohlo. Spusti se to klasicke 3DO logo a pak hra padne na plochu s ukoncenim aplikace. Tak asi smula škoda :(