Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@W_Vlezlej (16.06.2014 12:54): Jako nejlepší fakt bude, když si je přijdeš do obchodu ošahat, za to nic nedáš, nebo případně můžeš do 14 dní vracet, takže zas takový problém to není ne? Já na prodejně lidem klávesky normálně rozbalovat, ptz jinak by si žádnou nekoupili :D
Tak nakonec beru bazarový CM Storm Quickfire XT (MX Blue)

Za cenu 1400,- Kč i s područkou a kroužky. Myslím, že docela dobrý kup.
Zvyknu si na cokoli, takže i kdyby ze začátku nevyhovovala, myslím, že po pár hodinách už nebude problém.

Původně jsem připlácet nechtěl, ale proč by ne. Za 1400,- kvalitní mechanika a v záruce, prostě super.
@koudy_cz (15.06.2014 23:02): Měl jsem na mysli levné klávesnice, ne levné výrobce. Tedy klávesky okolo 100-600,- Kč.
Logitech patří mezi ty lepší, a Illuminated prý je jedna z těch nejlepších.
Uvažuji teď nad tou MK520, myška půjde když-tak k druhému PC. Bohužel ta Enermaxka je prý revize té původní, takže jsem teď opravdu na pochybách.
@W_Vlezlej (15.06.2014 21:18): Přesně ty ostré hrany mi na A4Tech šíleně vytáčely! Měl jsem 600L a byl to neskutečný šrot, ještě doteď leží ve spíži, akorát tak na vyhození, hroznej kravál to dělá, nepohodlně se píše, špatně se mi trefovalo do kláves.
Nevím proč, ale v jednom příspěvku jsi zařadil Logitech do levných výrobců... to jako myslíš vážně? Mají jedny z nejlepších periferií, když jsem hledal, čím nahradit tu KD600 tak by mi vyhovovala až Logitech Illuminated Logitech Illuminated, ovšem to je taky pálka za ni, tak jsem hledal dále a docela podobnou jsem našel v setu MK520 s myší. Oproti A4techu jsou to "nebe a dudy", jemňoučké klávesy, tichá tak akorát, rozložení parádní! Myš mám G500, takže tu ze setu jsem si vzal k notebooku, akorát sehnal na eBay nano přijímač za pár kaček a bylo. Akorát že já ji bral za cca 750, nějak podražila holka od podzimu.
@Say (15.06.2014 22:35): Poslepu píšu taky většinu času, ale někdy se stane, že se přesunu nechtě o pár sloupců, tak se na klávesnici podívám a jedu v pohodě dál. Je to prostě věc pohodlí... Něco jako svítilna na klíčích: odemykat se dá i bez toho, ale se svítilnou se odemyká lépe.
@Say (15.06.2014 21:50): To je podobná otázka jako "jde číst knížka pod monitorem?"
Ano, jde na to vidět, ale podsvícené to jde prostě vidět lépe a člověk na to nemusí mžourat.

Podsvícenou klávesnici ale taky snesu jen do takové míry, že to není rušivé na stole.
Když teda pominu, že nepoužíváte lampičku nebo jakýkoli jiný zdroj světla "za" monitorem, to vám monitor nesvítí dostatečně na to, aby bylo na klávesnici v noci vidět?

Za sebe teda musím říct, že mi podsvícené cokoli pod rukama spíš ruší a rozptyluje pohled na monitor.
@LIUWIL (15.06.2014 21:29): No na druhou stranu u bileho podsviceni nemam duvod ho vypinat. A ve dne vypada proste jako nepodsvicena. Jinak koukam a nerovnomerne podsviceni maji velke klavesy (napriklad shift), ale to mi tak nejak vubec nevadi, typicky na klavesnici stejne nekoukam. Podsvicenou chci proto, abych ji v noci vubec nasel :D
@Garion (15.06.2014 21:15): To je jeden z problémů. Dalším bývá nerovnoměrné podsvícení, a někdy dokonce i sloupávající se neprůhledná vrstva (takže časem máš z klávesnice lampičku s tlačítky).
Ideální je, když průhledná vrstva je jasně bílá a to tak, že při vypnutém podsvícení nepoznáš, že se jedná o podsvícenou klávesnici.
Pak jsou (nebo spíš bývaly, žiju v přesvědčení, dnes už to nikdo nedělá) expertní klávesnice, které nemají podsvícené každé tlačítko zvlášť, ale jsou podsvícené po blocích, nebo nedejbože když je podsvícená komplet celá plocha klávesnice.



@W_Vlezlej (15.06.2014 21:18): Nevadila ti modrá barva v noci?
Co se klávesnic týče, donedávna byl jedním z králů SideWinder X4. Kvalitní zpracování, kvalitní podsvícení, jen lesklý plast mezi klávesovými bloky je na prd, ale to je asi tak jediné mínus. Cena byla přesně tak akorát (1000Kč).

Problém je, že se nejspíš přestala vyrábět a už se dá jen převelice těžko shánět.

Jinak obecně nemá moc cenu utrácet za "herní klávesnice". Vyber si co chceš a potřebuješ (nízké/vysoké klávesy, membrána/mechanika, podsvícení, podpěrku pařátů atp.) a na nálepgu "progaming" nehleď. Osobně doporučuji něco od Logitechu.
Periferie s nálepkou "HP" moc nemám rád, protože to obvykle vyrábí kde kdo. HP jim jenom prodává značku.

Pokud bereš podsvícenou, dopředu se smiř, že pokud stojí okolo 500Kč, za moc to podsvícení stát nebude.
@mazar1234 (15.06.2014 19:33): Osobně bych ji koupil, kdyby měla opěrku (jako 7G - tam mi zase vadí ty zbytečné konektory a USB hub, a Backspace, Enter, LShift) a kdyby měla Win klávesu (třeba SS časem vydá i nějakou "gamer" klávesnici pro hráče, kteří netrpí syndromem náhodného mačkání kláves "omylem"). Nebo tam alespoň přidají nějakou klávesu, která jde namapovat i jinak než pájkou a má i jiné využití než "debilní" multimediální funkce :-/

Zajímavě vypadá Cherry MX-Board 3.0 - jen si nejsem jistý MX Red...
dokud to ma normalni nijak nezhusteny rozlozeni klaves a nizkej zdvih... ackoliv musim rict ze moc neverim takovym tem apple-like placatym klavesam >_>
Děkuji oběma. Ta HP se mi líbí. Asi upustím od toho trendu "herních" klávesnic, které mi tak či tak připadají předražené. Na té Zalmance, co jsem posílal předtím, fakt nemohu pochopit, jak se na tom dá pohodlně psát, když je uprostřed prohnutá dovnitř...

Tudíž mě oslovila právě ta HP, jen zase ty klávesy jsou pro mě moc vysoké.
Zatím jsem vždy fungoval na nižších profilech, viz ta KD-800L nebo na té, na které zrovna píši.

Tady tato Enermaxka vypadá naprosto parádně, US layout je ale vážný problém. Asi bych si nezvykl.
@W_Vlezlej (15.06.2014 13:50): Levné klávesnice mají tu výhodu, že se právě není o co bát. :-) A to třeba i v případě kontaktu s vodou atp. Pokud to snad nerozdýchá, žádná velká škoda. Chicony je navíc stará značka, i když si samozřejmě nemyslím, že mi klávesnice za pár set vydrží navždycky. Blbé ale je, že teďka nejsou k dostání, no.
Jinak poslední klávesnicí, co jsem kupoval, byla tahle Chicony za pár stovek a až na nepřítomnost multimediálních kláves jsem s ní naprosto spokojen, i díky povedenému minimalistickému designu (ne taková obluda jako "standardní" herní klávesnice). Zajímavé ale je, že už se teď nikde moc neprodává ani tahle ani žádná jiná téhle značky.
@Eru (15.06.2014 13:39): Nevím, o co se snažíš, každopádně jde o vstupní periferii (která spadá pod určitou skupinu HW, kam mé znalosti již nevedou).

Navíc teď můj dotaz díky tvému "spamu" zapadl a nikdo na něj pravděpodobně neodpoví.

I ten, kdo HW rozumí si může nechat poradit. Praktické a osobní zkušenosti vítězí nad informacemi na papíře.
Denně mám na stole třeba tři, nebo čtyři sestavy PC. Mohu tedy říct, jaký je rozdíl mezi i5 4460 a i5 4440. Ale běžně netestuji klávesnice, kdo taky jo.
Tak jsem tu zas, tentokrát potřebuji poradit s výběrem klávesnice. KD-800L mi ze dne na den odešla (polovina kláves nereaguje). Jsem docela dost nasrán a budu ji reklamovat. Měl jsem ji totiž jen půl roku. Každopádně potom půjde ke starému PC a já si koupím novou.

Není však moc velký výběr, potřebuji, aby se na ní dalo příjemně psát, klávesy byly nízké a s cenou tak do 800,-. Za tisícovku už nic kupovat nebudu, protože může zase kdykoli odejít.
Může být klidně podsvícená, to je mi docela fuk.
Chtěl bych se vyhnout značkám typu Trust, těm opravdu nevěřím (chápete? :D).

Díky za návrhy.

/edit: v tuto chvíli mám v hledáčku tyto dvě:
http://www.stolnipocitace.cz/klavesnice/ ... i-5908257125482.html
http://klavesnice.heureka.cz/zalman-zm-k400g/
Bohužel ta Natec se nedá koupit na Alfě, tudíž bych platil poštovné. Že je to UK layout mi nevadí, Y/Z se dají přehodit. Zalmankou si nejsem jistý.
@Cobot (13.06.2014 12:25): Ja to objevil s iTunes pred par lety... a prave diky iTunes jsem je mel vsude pridane a WP si to stejne dela po svym a nic neukazal.
Stejne tak nechapu podle ceho zobrazuje rok alba. U neceho ho mam, u valne vetsiny ne a pritom je opet vyplneny v tagu vsude.
@Say (13.06.2014 01:07): Pohodlnější interface při prohlížení stránek, home screen (kde si lze připínat dlaždice stránek podobně jako applikace na start screenu OS), download manager (vč. možnosti stahovat videa z YT pro offline přehrávání) atd. Ne, že by byl o tolik lepší, ale dříve oproti IE10 to byl podstatný rozdíl a pak už jsem si na něj zvykl.

@montana (13.06.2014 11:35): Nevím, jestli to byla chyba MPAt nebo Xbox Music app, ale každopádně se mi tam po nahrávání backgroundů začaly vytvářet duplicity, interpreti v seznamu se přiřazovali ke špatným písmenům atd.
@montana (13.06.2014 11:35): MPA toll v 8.1 hlavně vůbec nefunguje..

btw: díky němu jsem ale objevil, že dneska už jsou covery přímo obsahem písničky. Sice to nechápu ale je to tak. Problém je když máte rozsáhlou sbírku mp3 kdy máte v adresáři s deskou normalní jpg s čímž se už dneska asi normálně nepočítá. Jako ono je to hodně praktické mít cover rovnou v písničce, ale předělávejte to... navíc u spousty starejch mp3 nejsou ani korektně vyplněné ID3 tagy....

Jediné řešení (časově efektivní´co jsem našel je stáhnout mp3, která kde už tohle všechno někdo udělal...
@MCZ (10.06.2014 19:20): 8.1 zatim nevedu, cekam na ofiko vydani. A cim to zaneradi? Ty dummy soubory je schopen zase sam smazat. Ja jsem teda nadsenej, ze mam zase zpatky covery (ktery jsem u songu uz mel, proste je WP jen nezobrazil).
@koudy_cz (12.06.2014 17:29): Já si naopak myslím, že skoro nikdo neví, jaký je rozdíl mezi mass storage a MTP (PTP) a téměř nikdo mass storage nepotřebuje (když je k dispozici MTP). Ti znalejší řeknou, že u mass storage se zobrazí mobil / karta pod písmenkem. :-) Každopádně si myslím (zkoumat se mi to nechce), :-) že mass storage novější Androidy furt podporují, jde jen o to, že to výrobci nepoužívají (z důvodů, které jsem popsal).
Každopádně pokud někdo řekne, že v Androidu je pro přímý přístup na kartu potřeba root a někdo jiný řekne, že není, tak mají pravdu oba a zároveň nikdo. :-)
@koudy_cz (12.06.2014 04:25): Mass storage se přestal používat především proto, že vyžadoval samostatný oddíl, který se před připojením k PC musel v Androidu odpojit (odmountovat). Takže jednak se aplikace v Androidu k těm datům nedostaly a za druhé byl problém v tom, že mohlo na jedné partition dojít místo, i když na té druhé ho ještě bylo dost. Kromě toho mass storage jako první neměl Galaxy Nexus s Androidem 4, každopádně některé pozdější telefony (třeba Huawei Y300 s Androidem 4.1) mass storage měly. Takže si myslím, že záleží na výrobci telefonu, jestli mass storage bude nebo nebude podporovat. Každopádně většině lidí mass storage (oproti MTP) nic nepřinese, osobně ho nepoužívám, i když můj telefon mass storage umí (právě kvůli dlouhému připojování / odpojování).
@Say (11.06.2014 14:00): to by mne zajímalo jak si představuješ ten přímý přístup, tak buď tam mas předinstalovanou sys apku od výrobce patlafonu, anebo si ji tam nainstalujes sám, to je celá věda...
V HTC wildfire appka nebyla, tak jsem nahodil ES FM, v S3mini je, tak nenahazuju nic, pac mi stačí. Ale třeba HTC desire 601 zas nemá nic mám dojem, je to proste jak total commander, a buď mas i pruzkumnika nebo nemáš, tak to beru já. O rootu nemusí byt řeč.

@TombSpirit (11.06.2014 14:57): bavím se o verzi do 4.2, ze už do této verze proběhly změny co se týče sd karty a přístupu na ni, vím taky, třeba Mass Storage.
Nemyslím to nijak zle, nikdo nemůže vědět všechno, každopádně o přístupu ke kartě tu píšete nesmysly. Za prvé, do Androidu 4.3 včetně měla jakákoliv (ať už systémová či doinstalovaná) aplikace neomezený přístup ke kartě (včetně tzv. "interní SD karty") pro čtení i zápis, stačilo využít příslušné oprávnění. Problém byl v tom, že Android neměl žádné standardní API pro přístup ke kartě, takže dva Androidy mohly mít kartu připojenou (namountovanou) jinam (např. do /sdcard/external_sd) a aplikace často nepodporovaly práci s paměťovou kartou.
Od Androidu 4.4 mají neomezený přístup pouze systémové (předinstalované) aplikace. To proto, že Google upravil sadů testů (Compatibility Test Suite), kterými musí zařízení projít, aby dostalo od Googlu povolení používat aplikace jako Play Store, Gmail, Google Maps nebo YouTube. Takže toto omezení musí výrobci dodržovat (mimo např. některých čínských, které Google aplikace standardně neobsahují). V Androidu 4.4 už může každá aplikace zapisovat pouze do svého vyhrazeného adresáře na kartě (ovšem už pomocí oficiálního API), ze zbytku karty může pouze číst (není to úplně přesné, jsou nějaká API, díky kterým se dá např. zapsat do speciálních adresářů, ale obecně to prostě nejde) a při odinstalování aplikace se tato data smažou. Takže je problém, pokud aplikace chtějí nějaká data sdílet a nebo nechtějí, aby se všechna jejich data při odinstalování smazala. A samozřejmě 3rd party file managery nebudou plnohodnotně fungovat. Toto omezení se dá odstranit jenom pomocí rootu. A omezení se nevztahuje na vnitřní paměť, i proto je nejlepší kupovat přístroje s větší interní pamětí (minimálně 8 GB, lépe 16).
Kdyby to někoho víc zajímalo, doporučuji sérii článků zde:
http://commonsware.com/blog/2014/04/07/storage-situation-internal-storage.html