@Najlvin (17.02.2015 18:36): Zase jsem to nainstaloval :) Grafika by měla být už OK, ověřoval jsem dle tvého gameplaye, až k těm modrým světlům, jak si přistoupil k tomu ovládacímu panelu. Opět přečten můj komentář, dobře napsáno :) Vícero cest působí zajímavě, ani jsem teď všechny nevyzkoušel a nebyl v jednom pěkném secretu. Widescreen tam mám, 32bit též, musí se v configu přenastavit. Stáhl jsem tohle, netuším ale, jestli to pomohlo.

Pár rad, jak hru nainstalovat, nastavit a hrát :)
Já ji dohrál minulý rok v rámci svého nostalgického let's play, hezky od začátku až do konce. Je to fajn hra, ale jak už to tak bývá, tak většina starších her již nemá žádnou podporu. Nicméně hrát se to dalo, i když občas ty světla blbnuly. Ale to je jen detail :-)
Podařilo se někomu vyřešit problém s mizejícími světly? Po čase hraní, hlavně pro načtení uložené pozice, když mě zabijou, tak se z mapy ztratí všechna světla (zůstanou na zdi třeba jen prázdné rámečky bez textury. To samé lze pozorovat u těch velkých obrazovek, co tam jsou asi ve dvou levelech. Nevím, čím to je - tenhle problém jsem měl snad už od úplného začátku :-)
Jedna digitální distribuce je tu přidaná, ale tam je hra dost drahá. Jinak to jistí Score verze :)
Škoda, že ta hra není na Steamu - klidně by tam mohla být. Asi před rokem se mi podařilo sehnat nerozbalenou krabičku, tak jsem si ji hradě zařadil do sbírky :-)
Kdysi byl na Groupees bundle s touto hrou, byl to můj první nakoupený bundle na Groupees, ale teď když si na této stránce otevřu učet, tak u této hry nemá tlačítko "Download" má to někdo podobně nebo už nějak vypršela doba stáhnutí. Kupováno 1.2.2013.
@Najlvin (22.12.2013 14:53): Jj, stávám se touto hrou posedlej :) Ale kdyby neexistovala ta widescreen úprava, asi bych se do opětovného hraní nepouštěl. Ještě tam něco přidám, bude to pak fakt vymazlený kompletní profil hry.
Je fajn, že si i dnes na tuhle hru někdo vzpomene. Je to jedna z těch mála her, ke ktrým se pravidelně a rád vracím :-)
Naljvin: Pěkný komentář a souhlasím s tím že je hra nedoceněná. Je velmi originální.
"...máme co do činění s novým Half-Lifem, novým System Shockem...to je přece Deus Ex!"
perly z recenze Lukáše Grygara, no a na konec tomu dal jen 5 :-/
Jj, tohle je typická střílečka dovedně mixující většinu toho, co kdy bylo možné spatřit v ostatních FPS, že se hraje opravdu velmi dobře. Nabízí navrch i pořádnou herní dobu, obtížnost a některé ty různé detaily. Hra zapadla asi jen kvůli svému původu, délce vývoje, budgetovému ražení, alespoň tak ji tu v době vydání česká média prezentovala, a hlavně i díky své nepříliš povedené technické stránce.
Jsem na tom podobně, jako někteří z vás. U Vivisectoru mě krom dobré hratelnosti zaujalo hlavně netradiční prostředí. Je takové zvláštní, ale má to své jedinečné kouzlo. Navíc se ke konci hry dostaví pocit, že jste na začátku hráli vlastně jinou hru - a to se mi prostě líbí. Co se mi taky líbí je slušná herní doba, ze které by si dnešní hry mohly klidně brát vzorový příklad... Snad se někdy dočkáme nějaké další podobné hry, nebo třeba rovnou pokračování. Kdo ví, s čím nás Action Forms po svém taky celkem povedeném Cryostasis překvapí dál :-)
Bezva, tak se mi buglo outro - vypadl zvuk a nebyly ani titulky, takže snad tam neřikali nic důležitýho :)
S tím, že to jsou dvě nebo tři hry v jedné souhlasím. První půlka byla něco úplně jiného než ta druhá. A příběh byl takový jednoduchý a béčkový - nic moc, ale najde si své fanoušky. Mě se to celkem také líbilo, že jsem na ostrově nějakého úchyla, co tvoří mutanty :-)
Jen tam nemám rád byť sebemenší prvky romantiky a myslím, že tam trochu něco bylo :-)

A prostředí je též takové - no mám rozpolcené pocity. Chudé, ale ty úchylné stavby mě dostávaly a byly fakt dobře navržené.
Ugra: Jak píšu v komentu, godně na mě zapůsobilo prostředí, proto jsem hru tak přehodnotil:) A má to celkem epic konec, příběh není nic spektajulárního, ale je tam a do noty se mi trefil. A ta hra je jako tři v jedné, hratelnost se až skokově mění.
No, mě začátek také extra nebavil a pak se to zlepšilo. Sice to nevidím jako něco extra, ale konec se mi zdál možná i nejlepší. Myslím, že to tempo už by se mělo udržet. Jediný problém může nastat, když se ti to začne po delší době zdát stereotypní.
Tohle je fakt divná hra, začátek tragickej, už jsem to chtěl několikrát vzdát, ale naštěstí jsem vydržel a ted mě to začalo fakt bavit. Hra se dost změnila, nepřátel ubylo a má to ted takovej ten zvláštní half-life nádech, což se mi líbí. Snad to vydrží do konce...
Vylepšení můžeš "koupit" na checkpointech, vždycky když máš dost bodů. Respektive na každém checkpointu. Časem už to nebude jen o nabíhajících nepřátelích.
Zatnul jsem zuby a dostal jsem se k prvnímu bossfightu. Ta aréna jak tam nabíhaly desítky potvor byla docela sranda, konečně něco. Ted mě zas trápí problém jak koupit vylepšení. At koukám jak koukám, at klikám jak klikám furt nic.
UGRa: Lepší, ale nevím zda tě chytne. Caelosův komentář hru vystihuje dobře, ale je moc zaujatý a hru vystihuje v lepším světle - to co není nic extra podá jako skvělý prvek. Ale stejně bych si komentář přečetl, je tam myslím řada faktů. Aspoň myslím, už jsem ho delší dobu nečetl.
Je ta hra stejně špatná jako v prvních 3 misích, nebo se to pak zlepší? Já jen jestli to má cenu hrát, zatim je celá hratelnost o tom, že dojdu k checkpointu a už předem vim, že na mě zase pustí větší či menší množství těch stejných nepřátel, který postřílim, seberu lékárničky a jdu k dalšímu checkpointu.
Věří mi někdo, že k této hře píši již pět dní komentář a stále jsem na začátku?
Ja tu hru tehdy koupil jako novinku za 249 Kc, za tu cenu paradni vykon :D
Zima byla zpestření a konec byl sice klasické sci-fi, ale přesto se dá říct, že mě u téhle hry celkem bavil.
Ještě jsem to nedohrál. Teď začínám tu zimu a musím říct, že se to z dementní střílečky alá postřílej vše a můžeš jít dál klube v povedenou akci. Nářez.
Dohráno. Sice mě hra v určité fázi už moc nebavila, protože nabízela stále ta stejná klišovitá prostředí a klišovité bylo vše okolo, ale pak ke konci mě zase čímsik zaujala, tak jsem to i rád dohrál.

Jinak ta zimní krajina se mi celkem líbila. Oproti jiným hrám, co jsem hrál byla zpracována lépe ( i když žádná nějaká obrovská změna, že byste museli čekat něco extra), i když v Crysisu se mi líbila trochu více (možná kvůli grafiky :-)). A ještě ten úplný konec celkem ušel - taková zmatenost šílená.

Jo, ke konci, jak to teď někdo budete dohrávat. Můžete mi vysvětlit, jak se tam objevila ta voda nějakých 1900 metrů zhruba hloubky :-) Já myslel, že jsem ve vzduchu :-D
Dobře jsi to napsal, s tím souhlasím. Jenom jsem to myslel tak, že pokud nevíš, kde ty gorily jsou, tak tě asi zabijou, než se zorientuješ. U těch létajících potvor je to tak, že víš hned, kde jsou, ale jsou silné a odolné. Tím vyjdou nastejno. Ale jinak ty gorily nedělají problémy a ty létající bestie ti asi taky žádné problémy dělat nebudou. Pak jsou tam ještě gorily se samopalem, ty jsou trošku tvrdší, ale též v klidu.
Ale ty gorily jsou poměrně slabé. Je to celkem dobře vyvážené, ten kdo má silný útok je slabý a ten kdo má slabší útok toho vydrží víc.
Mě do toho skočilo pár jiných her, tak jsem to odložil. Ale už jsem někde u konce, blbé jsou ty létající bestie. Tam jsem si to před nima radši uložil, bo mi někdy ubraly více životů i s brněním. Ale nic extra, strach bych z nich neměl. Jen jsou trochu horší než ostatní klasičtí nepřátelé - asi jak takové ty střílející gorily, pokud nevíš, kde zrovna jsou a je jich víc.
Jo, dík. Už jsem si zagůglil a myslím, že to zvládnu. A jak jsem tak přelítnul ten návod trochu dál, tak se můžu těšit ještě na řádnou porci téhle skvělé hry.
Caelos: Asi jsi na to už stejně přišel, ale co.... - Musí rozbít dveře kousek dál a ty mu utečeš
Lidi, co mám dělat s tím přerostlým býkem, respektive minotaurem, který poradí střílet rakety i pod sebe a ještě mne obšťastňuje těžkokulomdtnou palbou? Neříkejte mi, že ho mám zabít, vždyť to nejde. Nějaká finta by nebyla?
Tam kde jsi zkysnul, jsem myslím taky na chvíli zkysnul, ale poblíž tam najdeš něco, čím to otevřeš (zabere to hledání pár minut). Jinak teď už to bude jen o střílení těch dvounohých bestií. Hra sjede v klišovitost, ale i tak je to fajn. Jenom mám doma více her, tak to teď nehraju, ale pak se na to vrhnu a dohraju to.
Já jsem zkosil takové obrovské hovado, které se pak ještě rozpůlilo a bylo 2x! Pak po mě šli nějaké cibetky, nebo psi, či co to je. Běhá to po dvou a má to teslagun. A nemůžu se dostat do nějaké pevnosti, tak už končím, pustím si film. Ale je to hodně povedené, i graficky se mi to líbí.
No, pak už to bude klasická střílečka se zvířecími protivníky, kteří se ale chovají a podobají lidem, ale tam už asi jsi, ne?

Jinak futuristické stavby jsou docela pěkné a dokážou na člověka zapůsobit, ne? Alespoň mě se to celkem líbilo, třeba taková ta "dálnice" nebo takové zvláštní "mrakodrapy". A "zkreslené" animace se mi též líbí - tím myslím nereálně se pohybující auta, skákající nestvůry, zajímavě létající helikoptéry apod.
Baví mě to hodně! Rozhodně velké překvapení a konečně po čase ve Score dobrá hra po těch prehistorických RPG apod, ve kterých se musím na začátku a každou chvíli prokousat miliónem tabulek a chujovin. Tohle už mě nebaví, nemám na to nervy. Proto jsem rád ya pořádnou FPS, byť tohle je spíš béčková záležitost. Ale po třech hodinách hraní už se těším na zítra, až zase zkosím pár tygrů, goril, lvů a medvědů:)
Jo, je to fajn na odreagování. Nevím jestli to bude bavit zrovna tebe, ale mě to mile překvapilo. Jsem si říkal, že to bude takový průměr obyčejný a zkysl jsem u toho na 5 hodin. Možná to bude tím, že mám rád tohle klišé, kde na vás útočí různé nestvůry zmutované apod. Zatím jsem měl tu čest jenom u Far cry a pár her, ve které se tato tematika objevovala tak lehce.
Akorát ve Far cry jsem ty mutanty bral jako navíc - ne jako vyloženě špatné - a více mě bavily souboje s lidskými protivníky, tak tady je to přesně naopak a lidi bych tu vůbec nemusel.

Navíc grafika se drží za ruku spolu s level designem, takže ze začátku, kdy si člověk říká, že to bude taková ta nuda, tak se objevují různé futuristické stavby a grafika je též místy docela hezká.

A ještě je hra docela filmová, se mi hodně líbí, jak nějaké nestvůry skáčou do helikoptér apod. Auta jezdí jak nějaké "superfuturistickoovladatelné" superstroje apod. Je to takové přehnané a to se mi líbí.
Až přijdu večer z práce, tak na to jdu. Mám chuť na nějakou střílečku.
Clapi, objevil jsem jednu zajímavou věc. Když se ze začátku hry zřítí to letadlo, běžte k němu a uvidíte v řídící kabině dvě sedadla. První zmačkněte páčku o sedadla s mrtvým pilotem a on vyletí. Po té si stoupněte se sedačku prázdnou a opět spusťe. vyletíte nahoru a spadnete dolů :-D