Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Přemýšlím nad tím delší dobu, tak se konečně zeptám.

Byla by možnost zobrazení hodnocení hry v komentáři hned na hlavní stránce? Myslím ještě bez rozkliknutí samotného komentáře.. Jak název hry, uživatel, doba napsání komentáře, případně hodnocení +/- od ostatních uživatelů, jestli by bylo možný tam přidat i hodnocení přímo od uživatele.

Třeba mě osobně by ten komentář lákal za přečtení (rozuměj nejdřív rozkliknutí) asi o dost víc, kdybych zrovna viděl, jaké hodnocení uživatel udělil. Jestli vůbec nějaké. A to i u her, kde bych se jinde na komentář třeba ani nekoukal..
Povinný popisek je důvod, proč si lokálně držím seznam několika desítek her, které bych tu rád viděl, ale sám je tu nepřidám. Je prostě příliš časově náročné, a já ten čas bohužel nemám. Zbývající info o hře se dá vyplnit za 5-10 minut, ale jen samotný popisek mi trvá často půl hodiny až hodinu, protože pokud nechci jen přeložit marketingový blábol, tak musím tu hru podrobně nastudovat z různých zdrojů, pochopit herní mechaniky, čím je zajímavá, atd, abych vůbec něco mohl sám sepsat. To jsem si mohl dovolit, než jsem měl děti, teď už ne.

Co se týká konverze WebP, tak stačí to otevřít ve Win10 ve výchozí aplikaci (Photos), dát Save as, vybrat PNG, hotovo. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby to DH podporovala, ale překlopit to do PNG je fakt záležitost pár sekund.
@Dan9K (13.12.2023 20:23): Hmm. Třeba gamefaq to takhle má a ničemu to moc nevadí. Ono hry kde nikdo nikdy komentář nepřidá jsou zároveň i hry kde nikdo nečte ani ten popisek. A u více známých her nemám moc obavu ze by tam nakonec někdo ten cover a popisek nepřidal. Byl by to poměrně snadný zisk DH bodů což by asi plno sběračů ocenilo. Navíc nic by nikomu nebránilo to tam dát hned. Ja bych třeba věděl o desítkách her co tu nejsou a šance ze je někdy někdo přidá je skoro nulová, a mně se popisky fakt u třeba 100 her dělat nechce. A bylo by tu aspoň něco. Ono datumy vydání, platformy, žánr a tak už je docela dost informaci .
@Charllize (13.12.2023 20:20): myslím, že tohle bylo už (asi i opakovaně) zamítnuto z důvodu držení vysokého standardu DH. Padl argument, že většina her nikdy žádné komentáře ani nemá a popisek je pak to jediné relevantní, co tam je. Známých her se to netýká, ty budou mít spoustu komentářů a určitě by i ten popisek někdo napsal. U méně známých her, kterých se to týká především, je pak ale riziko, že tam dlouhodobě nebude vůbec nic a DH nechce tyhle ničemné profily, protože časem by jich pak byla taková většina.
Nejlepší by bylo přidávání profilů zjednodušit. Povinně jen základní nutné údaje, cover a popisek dobrovolně a nechat je pro editaci ostatním za DH body. Cover 1 DH bod, popisek 2 DH body. Myslím ze by tímhle stylem přibylo hodně novych profilů protože ten nutný základ je hotov hned a zároveň by se pro ty hry zpřístupnili diskuze a komentáře které jsou stejně nejdůležitější .
@Peach (13.12.2023 15:25): Nebyl bych proti. Jinak ve Windows 11 na to používám funkci Výstřižky. Stačí zmáčknout Print Screen, vybrat Výstřižek volného tvaru a "vyfotit/obkreslit" si cover a uložit. Asi jedna z mála věcí, co se mi na Win11 líbí :)
@Jumas (13.12.2023 15:18): Jo, to někdy zabere, ale někdy taky ne. Už se mi párkrát stalo, že i v URL adrese obrázku bylo .jpg, ale stáhlo se .webp. Netuším, jak to funguje... Ale nemám žádné extensiony a stává se mi to (imho čím dál častěji) jak na Win10 Chrome, tak na Win11 Edge. Takže myslím, že s tím bude zápasit hodně lidí.
@Peach (13.12.2023 14:24): Občas na to taky narazím a uvítal bych, kdyby to DH brala. Každopádně když dáš otevřít obrázek na nové kartě, v 90% případů je tam v tom původním formátu, tzn. jpg, png, tiff,...
@Peach (13.12.2023 14:43): To se mi nějak nezdá. WebP musí bejt ve zdroji (obvykle tam je víc formátů), jinak by ho Edge nemohl stáhnout, ale jo, bohužel má tuhle blbou preferenci, kterou, jak píšeš, nejde jednoduše obejít. Všechny řešení, který bych ti nabídl, jsou menší či větší voser. Možná by bylo opravdu nejlepší, kdyby DH ten formát přidala.
@BUMTARATA (13.12.2023 14:38): Edge i Chrome mi při "uložit jako" či "přetáhnutí" obrázku na plochu vytvoří .webp soubor i když původní byl třeba .jpg nebo .png. Dívala jsem se na net, jestli se to nedá nějak vypnout a prý ne.

Většina casual uživatelů má zobrazování přípon ve windows vypnuté a přeuložit v malování se to sice dá, ale je to další důvod, proč raději žádnou hru nepřidávat, když to nejde systémově vyřešit pro všechny, aby to měli co nejjednodušší a nejrychlejší.
@Peach (13.12.2023 14:24): Jak to myslíš, že se nedá stáhnout jinak? Ale když už máš tuhle obludnost, tak ji můžeš jednoduše přeuložit v Malování nebo prostě jen změnit příponu (což není úplně správný, ale divil bych se, kdyby to DH neschroustala).
Nedal by se do podporovaných formátů obrázků "herních krabiček" přidat webp? Z Chromu a Edge se už obrázek prakticky nedá stáhnout jinak.
Hádám, že Gordon ví, co je to logický rychlík, ale snaží se poukázat na to, že ne každý, kdo používá vyhledávání, to bude vědět. Takže by se hodilo k žánrům ve vyhledávání přidat třeba nějaký malý otazníček, který by uživatelům stručně shrnul, co se tím myslí.
Asi by se hodilo popsat/definovat místní žánry pro lepší výběr, jako třeba logický rychlík. To zní dost nejednoznačně, logicky bych si pod tím představil leda tak rychlé šachy...

Taky navrhuji přidat podžánr k logickým - puzzle.
Jumas mi přivedl myšlenku ve vedlejší diskusi. Co tak zavést nějakou databázi obalů? Aby místo originálu mohly být i české či slovenské mutace.

A jak to vypadá s funkcí screenshoty?
Podobně jako je možné filtrovat zařazené v mojí knihovničce, bylo by fajn do toho mít možnost zahrnout i sledované.
@Charllize (16.11.2023 15:39): No, na steamu mám těch her zadarmo víc, než na epicu. Ikdyž to nebudou takové "pecky", gog taky dával celkem slušné hry,ale zrovna třeba workshop je na steamu opravdu lepší feature, než kdejaké hry zdarma, zvlášť když v něm mám do jedné hry sestavenej modpack, kterej by stál asi 500 éček, kdybych jeho obsah měl převést do dlc.
@Fritol (16.11.2023 15:33): Tak myslím ze neexistuje služba která by kdy dala lepší hry zdarma než Epic. Kdysi to měl fajn i origin a dávali celkem slušný hry, ale to už je pryč. Zřejmě hry zdarma nejsou tak zajímavé, lidi spis letí na barevné ikonky, digitální předměty, chaty a diskuze a další přidané funkce, mega slevy. Steam zdarma nedává skoro nic a všichni ho zbožňují :)
Je nějaký důvod, proč není Epic automaticky filtrovaný jako digi distribuce v odkazech jako steam a gog? Nebo tu Epic prostě nemá "tradiční" zastoupení?