Tak už jsem u Gollopovy komory. Situace stabilizovaná, všechny zbývající státy na panice jedna, max. vynalezeno. Teď si už jen tak pro zábavu dělám PSI skvadru, jestli to de tak je ještě vylepším geneticky:))

Závěrečný úttok Exaltu mě stál jen jednoho mrtvýho (jednoho z těch obyčejných ai vojáků). Minule si vzpomínám že polovina týmu měla obyčejné zbraně protože jsem vyzbrojoval jen na mise:D

Dohromady mám zatím na památníku 20 lidí, dvě mise failnuté (všichni mrtví)
Tak jsem zřejmě na konci. Odjel jsem na Temple Ship. Nějak ale tušim, že se nedořeší EXALT..? Měl jsem plno výsadků na určení pozice, resp, mi to po úspěšném splnění napslalo "buňka Eaxaltu není tady.."

Tak kde teda je? je nějaká finální mise proti EXALTU. Že by po Temple Ship...?
Tak první failnutá mise. Všichni mrtví v misi na ochranu civilistů. Panika se šíří Evropou, odchází čtvrtý stát - Británie. To jsem si zrovna myslel jaká je to pohoda, třeba útok na základnu Exaltu bez jediného zranění. Opět byla ale chyba na mé straně - schovávat se před tím obrovským robotem za auty a ještě místo něj střílet malý zmetky je začátečnická chyba...ale do toho tlačí ty umírající civilisti. Ještě víc mě naštvalo že jsem se překlik a místo genetického vylepšení svého oblíbeného omedailovaného Rusa jsem mu usekal končetiny:(
U první XCOM si pamatuji, že jsem přišel jednou rychle o tři státy, ale loadingy mi po pár pokusech také pomohly. U EW jsem přišel rychle o jeden stát na začátku, ale nesnažil se ho udržet a zbytek jsem pak už měl po celou dobu hy v pohodě - ale zatím jsem to hrál jen jednou.
@Cobot (14.03.2016 09:00): No vždyď jo, štěstí. Mě teď odešel i zbytek sev.ameriky - Kanada...i s postaveným satelitem. V misi na deaktivaci bomby mě opustil zatím nejvýš postavený voják - belgický ranař Mjr Adrien Rogue Diable Van Damme - 17 misí - 33 zabitých. Kvůli uzdravení zpropadeného ukrajinského nováčka co umíral otravou jsem zariskoval a dal se do nechráněného prostoru:(
@Red (14.03.2016 00:50): No štěstí... Já pak prubnul seve/load a aniž bych cokoliv udělal, tak se to různě měnilo. Jednou zmizelo jen USA pak zas GB. No a asi na popátý zůstali oba a panika klesla na čtyři. Nemá to logiku. Rusko mám celou hru na panice jedna. Není nad ním ani satelit. Hra si dělá co chce.
@Cobot (13.03.2016 22:12): Je to o štěstí, prostě tě někdy nakopou i když uděláš všechno. Někdo jinej zase kazí a třeba o žádnou zem nepřijde. Podle mě je to naopak do jisté míry fajn.

A logika je nepřekvapivá. V reálu by si taky většina zemí řekla že to národně zvládnou líp nebo by rovnou s emzákama vyjednávala. Ten lore není tak propracovaný, ale můžeš si spoustu věcí domyslet - hipíky za meziplanetární mír; hnutí které řiká že zásahy proti emzákům bude produkovat víc emzáků; sekty hlásající že by se lidé měli vzdát a navrátit své tělo zemi a duši Bohu, atd...:D
Doprdele už! Během jednoho výsadku a pár dnů mi u třech zemí vyskoší panika z jednoho na maximum. Všude jsou satelity a stíhače. Pak je zpráva rady, že USA a GB jsou v hajzlu a den na to měsíční zpráva, že jsme minulý měsíc vykonal obdivuhodnou práci. Kua jsem nasranej. Ta hra vůbec nefunguje. A to ani nezmiňuju logiku proč by jako odcházeli.

A teď tu ještě mám reklamu ať si odstranim pleš.

Jdu si pustit film...

EDIT: tvl pár save/loadů a oba zůstali... Hm..
Já už se celkem rozehrál. Schválně nepostupuju hlavní dějovou linii a expim. Tedy tušim, že nepostupuju. Schválně nevyzkoumávám nějakou věc ve slévárně. Mise proti exaltu pokračujou a Slingshot jsem už dohrál.

Pro mě šnečím tempem dovybavuju vojáky. Furt nemám prachy. Zatím jsme stále nezačal s meld technologií. Zatím stále žádné genetické nebo mechanicé úpravy. Pro jistotu jsme jen postavil nějaké uplinky a satelity. Realizace jde kvůli penězům hrozně pomalu.

Ale baví mě to. Moje řecká sniper bohyně si dává emzáky s prstem v nose. Zbytek squadry už taky přestávaj bejt ořezávátka. Nový vojáky skoro nekupuju. Mám v plánu je pořídit až na ty modifikace z meldu.

O to víc mě mrzí ty dva ztracené státy na začátku. Teď už jsem schopnej to ohlídat a vím o co jde. Sebrat mi je na začátku když ještě ani nevím která bije je fakt blbost.
Tak po dohrání Xcom 2 chci udělat na střední úrovni ironmana v Xcom EW.
Bohužel jsem zase ztratil na začátku státy - tentokrát USA a Mexiko. Udělal jsem dvě chyby - v první misi kde se vybírá kde zasáhnu jsem upřednostnil lehčí variantu před užitečnější. Potom mi bylo líto postavit osamocenou obyčejnou elektrárnu a radši jsem postavil výtah a to zařízení na páru-tím jsem ztratil cca týden na postavení třetího satelitního spojení, 5 dnů stačilo abych stihnul do USA a Mexika poslat satelity před radou.

Jako na potvoru mám cca 10 ranařů. Ale jinak jsem splnil všechny mise a pouze dvě úmrtí. Mrzí mě pouze irácká podpora Asad, kterýmu jsem dal medaili a umřel hloupě. Na tý mimozemské základně kde mám vypnout těch 7 zařízení se potkal s tím diskem. Nepovedlo se mi disk zlikvidovat v daným čase (ještě jsem ani neměl prozkoumány lasery). Asad byl za stěnou, měl spuštěnou mlhu a... a disk udělal kriticky damage. Stačilo by stabilizovat, bohuže to byl pouze on co měl lékárničku (ne zas chyba jako spíš nepozornost - ve všech ostatních misích jsem dva borce s lékarničkou měl, tady se mi pvodní nositel zranil a zapomněl jsem předat).

Je to fakt úplně jiný zážitek s železným mužem, musím doporučit. Ale pořád se děsím tý mise jako je útok na základnu. Ale rybářskou vesnici jsem dal bez ztráty a to jsem ji měl v paměti jako těžkou. Tak snad nejsem bez šance:)
Zjistil jsem, ze po obsazení mimozemské základny mi klesla celosvětově panika o dva. Mozna by to pomohlo jenze ja to nejakou dobu odkladal. Ale tak asi by to stejjnak nepomohlo.

Jinak začínám se trochu nudit. Gameplay me baví, ale vubec nestiham zavádět nové technologie z výzkumu. Nemam totiž vubec prachy. Jde to hrozne pomalu. Zatim jsem nakoupil jen par laserovejch pusek. Jinak skoro nic. Kde vezmu prachy na upravu stihacek a oba technologicke smery meldu vubec nevin.

Daji se nejak vydelavat penize? Odehral jsem tak 15 map a je to uz dost na jedn brdo. Timhle tempem budu mit komplet technologie tak za 300 map a to uz me to bavit asi nebude.
@Cobot (28.02.2016 11:12): Je to pouze otravné, na hru samotnou to vesměs vliv nemá (kromě bonusů).

Jediný způsob, jak tomu zabránit jsou satelity a uplinky - všechny prostředky investovat do nich. Navíc satelity vždycky vypustit před koncem měsíce. Dále koordinovat mise podle paniky - hlavně teror sníží paniku v zemi i na kontinentu.
@Cobot (28.02.2016 11:12): Ze začátku je to největší krize kdy se dá přijít o země, já takhle přišel o tři a neměl jsem zkrátka jak tomu zabránit. Nedostatek peněz, satelitů a mise na uhašení největší paniky nebyly.

Když země odejdou tak už z nich nedostaneš výhody za plnou kontrolu kontinentu a peníze. A dostat je zpět zkrátka nejde.
No tak jsme trochu nakrknutej. Indie a Japonsko fuč. Nebylo tomu ale jak zabránít. Panika vyrostla dost rychle. Hra mi nenabízela žádný mise, kterýma bych v těch zemích mohl paniku snížit. Bohužel než mi došlo, že žádná mise nebude bylo pozdě. Nejdřív jsem neměl dost energie na satelitní uplink. Tak jsem postavil generátor, pak tedy satelitní uplink a pak chtěl postavit dva satelity. Prachy jsem ale měl jen na jeden a ani ten jsem nestih postavit.

Hraju každou misi, vždy tu nejtěžší z těch tří (případně tu kde potřebuju snížit paniku). Nikdo mi zatím nechcípnul. Podle mě tomu zabránit nešlo. Jsem skoro na začátku. Mám jen dva satelity nad evropou. Připadá mi to divný.

Jakej je vůbec dopad, když ty země odejdou. Jak jsem pochopil tak zpátky asi získat nejdou, že?
@ParadoXX (02.11.2015 12:16): chtěl jsem se zeptat jestli je to finální verze překladu nebo ne. Při nainstalování poslední verze Long war ( EW 1.0 ) z nexusmods mi hra dává na výběr z 30ti možností upravy hry a ty máš přeloženo jenom 21.
Chci se zeptat jestli je chyba u mě nebo to není přeloženo.
@Red (22.10.2015 16:27): Zrovna to mám rozehrané (asi jsem zpytoval svědomí po mých rýpavých poznámkách na adresu XCOM2) a tahle mise mě poněkud naštvala - na konci 33 mrtvých nepřátel, ale díky příběhové misi vůbec žádná těla (mohl jsem z toho vyrobit plátování pro celou jednotku :-/ ).

Jinak XCOM mi přijde po dalším hraní dost hloupý v jedné věci - je tu dost jednoduchý algoritmus na to, jak úspěšně vyhrát strategickou část, ale bohužel to není nějak výrazně prezentované - volně přeloženo po druhém hraní je jasné jak postupovat, ale při prvním je tu riziko ztráty kontinentů čistě kvůli herním mechanismům (uletí UFO, panika ve dvou kontinentech).

Stručně řečeno - 100% priorita je uplink a satelity na úkor všeho ostatního (zejména na vyšší obtížnosti), dokud nehrozí, že by člověk přišel o kritické bonusy (Evropa, Afrika), vše ostatní (kromě Squad Size I a II) je jen zbytečný luxus.
Vážně tu chceš linkovat do diskuze každou verzi překladu na nějakou modifikaci hry?
Jinak,kdo byste rád češtinu na verzi beta15f3,tak jí dokončuju (ještě to bude ňákej ten tejden trvat,než to všechno překontroluju).Pak sem hodim odkaz.
Tak už to začíná být pohoda. Najednou na mě začala být hra hodná, mám spoustu peněz, poslední radary na cestě a paniku max 3:)

Nejtěžší mise asi v Kanadě s lodí. Tým jsem zachránil posledním tahem bez nábojů a s chrysalidy za krkem:)
Ve vanilla jsem to tehdá taky nějak zvládal myslím, že mi odešel jeden stát.
Samozřejmě bych některý věci ve zkoumání a výrobě dělal teď trochu jinak, ale stejně nevidím možnost jak by nebyla polovina států červená...asi smolná hra. Všechny mise jsem splnil, ufa sestřeluju, Exalt mise mám dostupné nedávno.

Teď nezbývá než hasit...asi se vykašlu na jižní ameriku a afriku a budu ty radary a akce házet na severní polokouli.
@Red (21.10.2015 01:39): Scany Exaltu bys měl dělat, najdeš vždy jejich buňku a tam vyšleš jednoho svého vojáka na misi a po pár dnech ho půjdeš vyzvednout. Při úspěšné akci snížíš paniku o 1.

Já to teď hraju taky na medium, hrál jsem akorát předtím XCOM: Enemy Unknown a utekl mi tehdy akorát jeden stát (teď zatím ani jeden). Nejdůležitější je podle mě stavět hned od začátku satelity, neviditelnost na satelity a místo pro satelity, abys je mohl vypustit co nejdřív. Satelity vypouštět jen nad státy s 3 a více panikou (protože sníží paniku o 2) a dělat to co nejdřív. Kvůli panice i kvůli měsíčními incomu.

Já dělám satelity, pak se snažím co nejrychleji postavit Firestormy do každé oblasti a až potom výzkum zbraní, obloukometu (teď jsem měl dokonce Firestormy před obloukometem) nebo genetické úpravy. Byl jsem až teď s kostěným klíčem v základně alienů a teprve budu mít skoro plazmové zbraně, ale i když jsou asi tři státy na nejvyšším stupni paniky, tak brzy se mi dostaví další satelitní připojení a měl bych pokrýt snad už všechny. Potom už je to lážo plážo.
Jo přepsal jsem se, samozřejmě tam kde je panika největší.

Opustili mě naštěstí jenom další dva - Egypt a Mexiko.
Rusko jsem snížil. Ostatní zůstávaj červený.

Nemůžu něco dělat, třeba ty skany Exaltu, jsou na něco?
Hm, ja pravidlá XCOMu nepoznám ale z toho, čo si napísal: nemal by si skôr pomáhať tam, kde je najväčšia panika (najviac Ta potrebujú)?

Ostatní vydržia, kým Ty nevyriešiš to, čo je najkrízovejšie.

Ale hovorím, tipujem,
To se mi snad zdá...BTW hraju se savy, obtížnost medium, každou misi plním, pomáhám vždy tam kde je nejmenší panika.

Brazílie už zdrhla dávno. Teď je však deset dní do rady a červený jsou: USA, Mexiko, Argentina, Egypt, Nigérie, Rusko, Francie a Japonsko. JAR a Německo, kde mám satelit, jsou na čtyřce:D S kolika státy jste to dohrávali?

Fakt nevím kde dělám chybu...
@LIUWIL (14.10.2015 04:40): Protestuji, už jsem se v základní hře osvědčil:D Tak jsem rozehrál a koukám že ten tutoriálový tým na zabití je vždy stejný. Takže zase nejlepším vojákem bude kníratý argentinec.
@Red (14.10.2015 01:08): Veliteli, je očividné, že nejste připraven učinit všechny nezbytné kroky pro obranu planety před mimozemskou invazí. S okamžitou platností vás zbavujeme kontroly nad projektem XCOM. Vaše směna uklízeče začíná zítra v 0600.
No nevím, podle popisu se mi to moc nezdá. Nechci mít jednotku z nějakých zrůdiček.
Dají se nějak změnit squad members? :-O Měl jsem teď hrát uplně první misi (tu po tutorialu), ale dali mi do týmu takový dvě ošklivý uplně stejný blonďatý ženský, tak s nima hrát nechcu. A barracks mám taky plný ženskejch, to je nějaká feministická propaganda tohlencto? :-DDDD
Není nějaký mod, díky kterému by zmizeli všichni female vojáci?

EDIT: Naštěstí na to mod je :-D
@Agilith (02.05.2015 13:15): Jak říká Mick, ty patche by se ti stáhly na steamu. Ale jelikož nemáš originálku, tak se musíš podívat po warez updatech.

A ještě k instalaci EW. Prvně musíš mít nainstalová EU a pak na něj nainstalovat EW. Jinak ti to nepůjde. Aspoň za předpokladu, že jsi nestáhl komplet.
P.S.: Radši si tu hru kup (ve slevě). I vanila verze za ty prachy stojí :)
@Agilith (01.05.2015 10:05): Ještě chci dodat, jestli není problém ftom že nemám originální XCOM. Buď mi to nejede, a nebo nevím jak to mám přesně nainstalovat. Stáhl jsem si přímo celý EW (což se mi i nainstaluje EU). Nějak nevím jak to rozjet. Nějaký přesný postup sem nenašel na netu. A podle nexusmods.com mi to nejde (je pravda, že ANJ mi nějak moc nejde).
@Lario (30.04.2015 21:10): No problém je v souboru Downgrade.vbs, který mi háže chybu (Windows script host). Který je ve složce XcomDown, což jsem stáhl jako ComDownP6toP4v3-450-3. Nebo to vůbec nepotřebuji. Jsem se právě díval na youtube.com, jak to tam někdo robí přes toto a steam a právě jsem se zasekl hned tady.
Zdravím chci Vás požádat zda by mi pomohl někdo s instalací módu Long War. Už 2 dny nad tím sedím a pořád si nevím rady.
@FICO (19.04.2015 11:34): To bude chtít screenshot, netuším o jakém dialogovém okně totiž mluvíš. Hraješ to v originále nebo s nějakou češtinou (což by mohl být důvod - čeština na novější verzi hry...)?
Ahoj, kdyz chci zautocit na nepratelskou zakladnu tak mi zacne mise, vojaci se dostali na zakladnu a divaji se co tam je a kdyz mi ma zacit mise tak tam mam prazdne dialogove okno, na OK klikam ale okno proste nezmizi, takze se ta mise neda hrat. Nevite nekdo co s tim muze byt nebo co mam udelat? dejte vedet na ficek.jarek@seznam.cz diky moc