@David_Cravford (20.03.2017 12:42): Já tyhle 4E mise hrál zásadně jako Panter, jako Duch bych se moc dlouho nechytal. ,:-) Navíc na konci té poslední 20. vlny těch cílů máš zajmout v tom časovém limitu kapánek víc, takže taky dost dobrý. ;-)
@Chuck (20.03.2017 06:37): Ty jo! No to si vem, že já to všecko dával sám na perfekc. začátek je easy, musíš běhat po mapě, i když chceš mít Ghosta. Musíš se umět orientovat dle toho, u jakých dveří maj hnízdo. Nejsnadnější byl pochopitelně Panter, nejvíc mi dal zabrat útočník, pač se musíš prozradit, házet miny i granáty. Umíral jsem smíchy, když tam měli ty drony, a když mě to objevilo, frčelo to jak formule :D :D to byl teprve záhul. Jsem i stíhal ty cíle vysoké hodnoty zajmout :) prostě paráda co ti budu říkat. Jinak bych si chtěl Homeland koupit, lákaj mě ty nové googly, další zbraně a tak.. jak se to dá koupit? nemám s tim zkušenosti :-(
@David_Cravford (20.03.2017 04:07): Pákistánskou ambasádu jsem dodělal úplně celou, ty ostatní jen do 15. vlny. Na perfekcionistu jsem to ovšem nezkoušel, i tak jsem toho ale měl dost, hlavně u těch cílů vysoké hodnoty, jelikož časovky nenávidím.
Jinak si ale dovolim tvrdit, že zdejší AI patří k absolutně tomu nejlepšímu, co mě ve hrách potkalo. K řadovým záporákům má hráč takovej respekt, ty dialogy co mezi sebou maj, čeho všeho si všímaj!!

""hej, nevíš kam se poděl abdúd?"
"sakra netušim, neslyšel jsem o něm. "
"to nevadí, já se po něm podívám. jinak si myslim, že takhle toho parchanta nenajdeme, měli by jsme se rozdělit."

Jsem totálně ale fakt brutálně nasranej. - Hraju Pák. ambasádu, perfekcionista, 15 vlna, mám všechny tři herní styly dotáhnuté na absolutní maximum (gold), stačilo jen dohrát vlnu, vrátit se na paladina a vychutnat si skóre. Makám na tom asi 5 hodin a ten zpíčenej notebook si vzpomene na zasranou konfiguraci.
Omlouvám se, za vulgarity, ale jinak to ani nejde.. nepochopitelný. Nehledě na to, že asi 3x v průběhu hraní mi ten zmrd měnil rozlišení podle svého, aniž bych s tim něco dělal.. taková škoda to je!!! Podařilo se někomu to, o co jsem se pokoušel já?
Ta mise v Iranu, jak je Sam zavřenej v základně Spec Ops je hardcore. To snad nejde udělat na ducha perfkc. seberu ten čip či co to je, obejdu všechny a ukazatel mi to vyhodnotí jako panter, že jsem je obešel. Šílený fakt :D
Conviction je dobrá strieľačka, ale ako stealth hra je zúfalo nefunkčná. Ale nič proti, ako akčná hra je skutočne lepší Conviction, akurát, že to ide trochu proti duchu série :)
@Chuck (14.03.2017 19:38): JEDNOU TO TAKY CELÉ DÁM NA GHOST :D. Jinak jsem viděl týpka, jak vyprokoval v guantanamu proti sobě celou armádu a dokončil hru na útočníka. Ono když tě odhalí, tak ať uděláš cokoliv, počítá se to jako bojové omráčení. Divnej tah :D
@David_Cravford (14.03.2017 19:27): To taky byla jedna z mála misí, u které jsem si na Ducha troufl (a to i přesto, že tam byli ti nepříjemní hafani, kterým se vyhnout je fakt hardcore!), jelikož u ostatních jsem se bál, že to nedám. :-) Obešel jsem fakt všechny a jen jednou jsem byl nucen použít přísavný vydávač hluku, který mi pomohl odlákat toho týpka, který pořád čuměl do té jámy, kterou jsem potřeboval prolézt. :-) U těch ostatních jsem musel prostě odhadnout jejich pravidelný přesun a využít ho tak ve svůj prospěch.

Dobrá, pošli.
@Chuck (14.03.2017 19:17): Jak se ti sakra podařilo dát na ducha tu misi? Jako u toho konce jsem dost v hajzlu. Já sice hodim kamery a nalákám je k nim, ale když to udělám, obejdu je jako panter a né jako duch. A když to zkusim bez toho, tak jeden se vždy musí otočit a zahlédnout mě jak skáču do té jámy. To je o nervy :D nebo ta část jak jsi u těch spec ops, na základně, jak se zhasne a všichni střílej po tobě, to je už hardcore. Ale jeden týpek dělal perfekc. na YT všechny mise a dal to. Podle mě největší náser nabízí souboje ve vlaku, tam musíš bejt brutálně rychlej, aby tě nikdo neviděl. Jinak na ulozto jsem pro pár přátel nahrál dvě videa:

6 minut první a druhé má 4. Mixuji tam pantera a ducha. Pošlu ti do zpráv :)
@David_Cravford (14.03.2017 18:56): Opět souhlas. Jinak jsem nedávno zkoušel misi v Mirawě a zvolil jsem styl Duch, přestože jsem při předchozím hraní víc tíhl k Panterovi, který tu hru pro mě dělá nejzáživnější. Řekl jsem si, že se nepřátel absolutně nijak nedotknu a všechny je obejdu. No, pěkná pakárna, ale dal jsem to. A pokud se tyhle dva herní styly spojí a libovolně kombinují, pak je to úchvatný herní zážitek!
@Chuck (14.03.2017 18:42): Blacklist je takovej černej kůň. Minimum bugů, nepotřeboval jsem žádné patche, abych to rozjel na pohodu. AI famozní. 2x si můžeš za celou hru zapískat, víckrát už ne, vědí o tobě ;-) když přebíháš do krytů, oni tě taky vidí. A i když to v čas stihneš, slyšíš jejich "hmm?" a jdou se k tobě podívat. Ztratí se jim parťák? Nevadí, rozdělí se do skupinek po dvou a jsou na sebe přilepený, takže na ně karambitem nemůžeš. Reagují na otevřené dveře, nebo zavřené.. ty jejich dialogy:

"hele hoši, někdo z vás otevíral tyhle dveře?"
"nech to bejt, nic to není"
"nevim no, jak dlouho mohli bejt otevřený.."

jasně, že cápek rozvítí baterku a jde se tam podívat. Pak přijdou spec ops, co dělaj i kotouly, jsou pohyblivý.. kouřové granáty. Takticky rozmístěný. Mění pozice mezi sebou, hází granáty, přebíhaj z krytů do krytů a obíhaj tě. Co sakra může hráč chtít víc?!
@David_Cravford (14.03.2017 16:51): Já teda sice i přes ty jeho neduhy, které popisuješ, Conviction rád mám, faktem ovšem je, že jsem ho nedávno po pár letech nainstaloval a absolutně mě nebavil. A za to právě může Blacklist, jehož přednosti jsi vystihl opravdu přesně!
@Walome (14.03.2017 07:53): WTF? Co to je za stealth prvek, že zabiju dva týpky "hlasitým způsobem" a neodklidim mrtvoly, protože je někdo najde? jaký stealth to je, když o mě každej idiot tam ví? Přestřelky nefungovali, nemohl jsem se krýt, pač 5 týpků se rozhodne na mě vyběhnout do krytu a zmasakrovat mě. Jediná akce, která jakž takž byla top, tak bitky tam, ale na ně nebyl prostor, pač o mě každej věděl.
Blacklist to má dotažené na maximum. Vždyt můžeš celou hru dokončit bez jediného zabití, co tam chceš víc dotáhnout? :D ty chvaty působí v krytu uvěřitelně, dynamicky. Chtěl bych vědět, jak by podle tebe měla vypadat optimální stealth akce :)
@Paul (13.03.2017 22:24): Přesně tak. První díl klasika, stíny, úplná tma, ambientní atmosféra, varibialita a top hudba.
Chaos theory opět špičková atmosféra, prvotřídní soundtrack, nůž, hlášky a opravdu zábavné mise.
Blacklist má špičkovou choreografii soubojů, bohaté možnosti, a je to pro mě stealth hra snů. Neuvěřitelnej počet chvatů, vynikající AI. Jako navztekám se, když chci perfekcionistu na ghost/zlato :D ale tak, to je obtížností a tou AI. Hlavně z fishera sice jde chlad, ale jeho charakter mi přijde vyváženější. Pořád je v akci dominantní, ale dělá chybná rozhodnutí, a právě když dojde na akci, je rychlej, pohyblivej a působí ve všech směrech profesionálně. Navíc i ten hlas mi přijde asi lepší, než u Ironsida. Vzhled nesnesu,ale dabing mi nevadí. Mám rád oba. Jen to asi chtělo mu dát jiné jméno no. Záporáka má blacklist nejlepšího
@David_Cravford (13.03.2017 14:21): teď koukam na ten speedrun, mad skillz, ale sakra ta nostalgie...si úplně pamatuju jak jsme byli jako náctiletí špunti vyhajpovaní když jsme viděli screeny ve score, jak je s tou roznožkou mezi stěnama chodby..pak jak vyšlo demo, jak mě fascinovala tahle možnost a fyzika těch záclon :) a samozřejmě plná verze a ty fantastický efekty stínů a termovize, plus samozřejmě samotná hra byla strašná pecka, mise v CIA the best. Celkově jsou první díl, Chaos Theory a Blacklist nejlepší.
@Walome (13.03.2017 22:07): Jinak moc nerozumim tvému komentu k blacklistu. Gameplay nudnej? variabilní jako prase.. hraju snad po osmé příběhové mise, a pořád nacházim nové a nové cesty k cíli.. jednoho týpka můžu odrovnat na několik různejch způsobů. nechápu jak tě mohl bavit úplně lineární conviction, kde hráč nemohl prakticky improvizovat a zde říkat, že gameplay je nudnej. Sam jinak střílet umí, já se střelbou nemám absolutně žádnej problém. Střílím headshoty i na perfekcionistu a rád kombinuju všechny herní styly :)
@Walome (13.03.2017 17:07): Jak se dostal do Kalinateku, nebo mise jak máš se dostat do toho vězení a přerušit popravu, či výtah s dvouma vojákama, nebo druhá mise jak se přenášej data k lambertovi... dej si to celé, jinak si to nevychutnáš
@Chuck (03.03.2017 07:10): Když to tak vezmeš, tak každého jednoho záporáka můžeš odrovnat na desítky různých způsobů. Vážně :) nejenže vybereš jinou cestu, ale taky záleží co vytasíš z výbavy. Nebo kudy týpek půjde a tak.

Třeba hned první dva záporáky: hodil jsem na stěnu vydavač hluku, oba na to čuměli, jednoho jsem si vzal jako štít, druhému ustřelil hlavu a tomu prvnímu jsem zlomil vaz. A napadá mě ještě několik způsobů jak na ně!
@Paul (03.03.2017 00:42): Minimálně zkus v rámci 4E misí projet aspoň část některých ambasád. Ale zopakování celé kampaně je samozřejmě mnohem lepší, zvlášť když sem tam narazíš na nové cesty k cíli. Ovšem ty různé způsoby likvidací, ty tomu fakt dávají říz. S tím se dá opravdu vyhrát.
@Paul (03.03.2017 00:42): já blacklist hraju pořád, pro mě asi nejlepší hra v životě. všecko špičkové, užívám si to jak to jen jde. nejlepší je hodit oslepující granát mezi 4 týpky a udělat karambitem řetězec zabití.. to je nářez ;) ale kombinuji všecky styly dohromady. dá se říct i ten akční, miny a tak, ale pořád o mě nevědí :)