@Matthew.J (29.03.2012 19:03): Četl jsem ságu. Povídky viděl zpracované v seriálu... Jinak náplň příběhu mi nevadila, jen interpretace šla do háje. Tohle autoři prostě nezvládli, vzali na sebe moc těžké sousto.

Jinak mě ve dvojce celkem naštvala nemožnost nechat Geraltovu neutrálnost=/ Přesně jak píšeš. Nešlo se těm politickým techtle-mechtlům za nic vyhnout nebo si od nich aspoň držet odstup.

@Jack_Dark (29.03.2012 19:07): Všechno má i pokračování. Jen trošku překombinované, neucelené...
@Matthew.J (29.03.2012 19:13): Jo, jenomže já se přes tohle zkrátka přenést nedokážu :-)
A taky doufám, že trojka bude mít mnohem blíž k jedničce .. Na druhou stranu dvojky se za šest měsíců prodal poloviční počet kusů, jako jedničky za několik let, takže tvůrci asi nemají důvod něco měnit ..

Myslím, že pokud napíšeš na nějaké polské fórum, tak by to ohlasy mít mohlo .. Ale pokud na americké, tak tam nic nečekej, pochybuju, že Američani dokážou atmosféru jedničky nějak pojmenovat :-)
O tom jak je sága epická bych sa aj hádal. A to mnohem dřív než na konci. Ale máš pravdu, že by sa geralt do politiky snažil nemíchat. Celá tá politická věc ve dvojce vznikla z jednoho nesmyslného rozhodnutí a to je ochrana Foltesta. Geralt by mu nikdy neslůžil jako voják ochranka nebo cokoliv. Ale když sa přez toto přeneseš ten zbytek pak smysl dává.

A slovanská atmosféra mně taky velice chybí a je důvod proč je jednička jedna z mojich nejoblíbenějších her. Dvojka má zase svoje jiné pozitiva. Já enom doufám, že sa ve trojce k jedničce vrátíme jak to enom půjde. BTW jaké sů možnosti orodovat za to u CD projektu? Nejaký topic na fóru asi hned zapadne prachem pokdu nebude mět vášnivé ohlasy že?
@Jack_Dark (29.03.2012 19:07): Ve dvojce se všechny postavy chovají mnohem víc americky než v jedničce, a to včetně gestikulace a mimiky :-) To je právě to, co mi na ní vadí .. Je zaměřená na západ, tvůrci z toho chtějí vyždímat co nejvíc.
@prasezlesa (29.03.2012 19:04): Tak to co jsi právě popsal tak jsem já, silný vztah k jedničce až srdcový, slovanská atmosféra, styl hry a vyprávění, postavy, okolní prostředí, boj a takový ten správný duch hratelnosti. No mám obavy z dvojky :/
@Matthew.J (29.03.2012 19:03): No já ságu i povídky četl (několikrát), ale ani sága není ke konci tak epická :-) A Geralt se rozhodně v sáze nemíchal do politiky tak jako ve dvojce, spíš se snažil se politice vyhnout .. A ony by všechny jeho kroky nevedly k vysoké politice, tak jako ve dvojce, i kdyby v sáze usiloval o to samé .. Dvojka je tak trochu umělá :-)
@Jack_Dark (29.03.2012 19:00): Nevím lesti zhoršil, ale jak napsal Say jede dost do epična. Řekl bych že je blíž sáze. Docela mně chyběl pocit a atmosféra jaká byla v prvních dvůch aktoch v jedničce. Ale pro mňa byl závěr dvojky lepší než závěr jedničky kerý mňa moc nechytl. Tyto politické hry podle mňa sapkowského světu perfektně odpovídajů a už sa těším co si na nás připravíja ve trojce.

@Say (29.03.2012 18:55): Tys četl ságu/povídky?
@Say (29.03.2012 18:55): Ano, přesně tak .. Já navíc ani neberu dvojku jako právoplatné pokračování jedničky, protože ta hra prostě vypadá, jako kdyby ji dělali úplně jiní lidé s úplně jinými záměry .. Celou dobu jsem se těšil na vysvětlení Geraltova zmrtvýchvstání, a takhle debilní důvod teda fakt neberu ..
Mně sa ty komixově dělané animačky celkem lůbily, enom to byl dost nezvyk no, takže jsem chvílu měl pocit, že sa tam nehodíja.
Komixovou stylizaci beru když hra vychází z komixu či tam má nějaký smysl, ale tohle je hnůj nevím proč autory napadlo zrovna toto neštastné řešení, a příběh říkáte že se taky zhoršil oproti jedničce?
Zatímco v jedničce si příběh na nic moc nehraje a prostě jede, ve dvojce jede do "epična", kombinuje co se dá, snaží se být za každou cenu originální a ve finále jsem z toho měl spíš guláš a zvednuté pravé obočí.
@Bodkin (29.03.2012 16:46): No je fakt, že vždycky lituju sám sebe, jelikož jsem si kvůli té hře koupil nový počítač .. Momentálně doufám, že s rozšířenou edicí se ze dvojky konečně stane něco, co bude stát aspoň za zlomek hodnoty toho počítače.
@Bodkin (29.03.2012 16:29): "lord-of-the-rings-like obrázky"
Ne, nic takového v jedničce nebylo.

"a tady se hýbou"
Jo, ale jsou totálně hnusné, skoro jako kdyby někdo snědl ty obrázky z jedničky a pak je vyblil. Dost vysoká daň za to, že se hýbou ..
Nekkera? Pokud tak neříkáte Triss kterou tam s Geraltem mám já, tak nechápu...
@JohnCZ (29.03.2012 12:02): Ve dvojce už vůbec nejsou ty předěly v pěkné obrazové formě ale jak píšeš jenom v provedení komixu? Jestli to je jenom v tomhle stylu tak to by mě tvůrci dvojky zklamali :/
@prasezlesa (28.03.2012 21:05): Ja som si ich nechal neposkladané. Počul som ,že tak majú väčšiu cenu :) A potom som sa bál, že by som s nimi urobil presne to, čo ty - po nejakej dobe ich vyhodil. Takto sú pekne placaté v krabičke, kde zaberajú minimum miesta.
Zkoušeli jste někdo složit ty papírové skládačky ze Zaklínače 2? Já zkoušel složit Geralta, a furt mi to nějak nešlo, zdálo se mi, že to mají blbě očíslované.
Blokování využívám furt (s protiútokem je super), ale je pravda že bez investovaných talentů je dost slabé... funguje jak má.

Paul: Jo aj mně to krytí haprovalo, ale s patchem 2.0 sa to spravilo jak píšeš.

Co mně přijde divné je, že začne Geralt dávat dmg plošně až s talentem... já bych dal bez talentů aspoň 25%dmg, protože to vypadá opravdu divně, když Geralt udělá whirlwhind mezi nekkerama a ubere přitom enom jednomu kerý je v targetu.
@Bodkin (25.03.2012 13:04): Co jsem četl tak patch 2.0 vyřešil všechny problémy s odezvou kláves..já hrál vždy s gamepadem a problém jsem neměl, takže nemohu z vlastní zkušenosti potvrdit.