Streets of Moscow

01.05.2009

Max přijíždí z Petrohradu do Moskvy, kam se dostává na pozvání své přítelkyně, aby se zúčastnil významného závodu. Setká se s Gaikou na nádraží a jedou spolu do jejího bytu, kde jí z ničeho nic zazvoní telefon. Když jej ona vyřídí, stává se účastnicí vypjaté situace. Max čeká sám, až zaslechne po pěti minutách křik - jednak své přítelkyně, a pak i kohosi dalšího. Maxovi tak postupně dojde, že jeho děvče právě unesli. Zůstane mu po ní pouze její auto s klíčky. Její přítel se ji tudíž snaží vystopovat.

Streets of Moscow staví před hráče živé ulice Moskvy, v níž se jezdí stylem volné jízdy a přijímá závody formou zpráv nebo ikonek na silnici. To je shodné s Need for Speed: Underground 2, podobným způsobem lze též vjíždět do garáže, navštívit autosalón a své vozy vylepšovat, či pořizovat výkonnější. K nabídce garáže vede i položka Přejít při ukončování hry, kdy se rozehraná hra a dosažený postup ukládají. Mnoho typů soutěží (okruhy, sprint, dostihnutí, checkpointy) ovlivňuje fyzikální engine Ageia PhysX, umožňující vrážení do okolního provozu, popř. provádění četných výbuchů a přemetů s řízenými vozy.

Ve hře je systém zkušenostních bodů, přičítajících se za nespočet činností při jízdě. Odemykají nové schopnosti, které mají vliv na chování auta, Zmíněné body dále slouží jako zvyšující dosažená úroveň, jíž je podmíněn nákup luxusnějších žihadel, zpřístupnění pokročilých dílů a podobně. Body jsou i jednou z odměn za splněné závody. Úkoly vyžadují specifický přístup k zadání. Např. podíl na dohodnutém průběhu klání, zajetí nejrychlejšího času kola, zlikvidování určitého množství soupeřů, neklesnutí pod stanovenou rychlost. V sekci Autosalon je k dispozici čtyřicet trhačů asfaltu, jímž jde měnit vzhled karosérie.

Hustotu automobilů na silnici určuje míra posuvníku ukrytého v nastavení. Vyskytují se zde honičky s policií a placení pokut.

Popkec: Já vím, jak jsi to myslel, jsem si dělal srandu a naznačoval, jak je flatout božský :-)