Registrace

Painkiller: Redemption

25.02.2011
Eggtooth Team
Již čtvrtý datadisk k populární frenetické střílečce Painkiller, ve kterém se ocitnete v kůži jak Daniela Garnera, tak i hrdiny z datadisku Painkiller: Overdose Beliala - napůl démon a anděl. Opět budete muset nastolit pořádek v Očistci a bez pořádné bouchačky to nepůjde. Nečekejte ovšem nic převratného či neokoukaného. Hra se drží v šlépějích svých předchůdců, a tak se v šesti úrovní utkáte s až šesti tisíci nepřáteli, které budete kosit zbraněmi ze všech předchozích her série. To vše za doprovodu řádně řízlého metalového soundtracku.

Jednalo se původně o mod vytvořený malou skupinkou fanoušků, kteří se nazvali Eggtooth Team. Zajímavostí je, že hra neobsahuje žádný nový obsah - mapy jsou vzaty z multiplayeru a všechny potvory z předchozích dílů, včetně finálního bosse.

Nástěnka

,,Jo proč by nemohli vydat amatérský mód jako plnohodnotnou hru a nechat si zato zaplatit,, řikal sem si když jsem rozehrával poslední přírustek do už tak veliké rodiny s názvem Painkiller.

Jenže to co se prvních pět minut zdálo jako zábava, do dalších několika hodin se rozlezla nechutná nuda a stereotyp. Prostředí neoriginální, nepřátelé okopírovaný z předchozých dílů a zbraně totéž. Nepřátelé na vás nabíhají doslova po tisících a protože se hra stále odehráví v těch samých prostorech (malé změny v texturách řekl bych) ani to zabíjení neni tolik zábavné jako kdysi.

Původního Painkillera mam rád, ale tohle je tak okatý vaření z vody bez špetky vlastních nápadů, že to až bolí. Ruce pryč pokud opravdu nepotřebujete hrát každou střílečku co vyjde.

Pro: ehmm zabíjení je stále trochu zábavné

Proti: neoriginální a vykradené prostředí, nepřátele, zbraně, hlavní hrdinové atd.,

Věděl jsem jaké ohlasy si získal poslední Painkiller, přesto mě nízká skóre neodradila od jeho zahrání. Možná v tom částečně byla i ta výzva, zahrát si něco, co je hodnoceno trochu jinak, než 90 procent ostatní střílecí produkce. Před pár dny jsem si tuhletu poslední pekelnou střílecí simulaci zahrál u snad největšího fanouška Painkiller na světě a mé dojmy jsou jednoznačné...

Bohužel, protentokrát musím s recenzenty jen souhlasit. Je to naprostý děs a hrůza, a to teď nemluvím o příšerách, ani o prostředí, ve kterém se Redemption odehrává. Vyčištění prvního levelu je záležitostí velké touhy virtuálně neumřít. Označení tupé ovce tentokrát získává nový význam, protože nepřátelé skutečně takovými tupými ovcemi jsou. Jejich trasa existuje jen z bodu A ke hráči, také známému jako Bod B. Chodí jen ve stádech. Teleportují se ve stádech. Když vylezete na most v prvním patře a ovce jsou stále v přízemí, ovce sledují a kopírují vaši trasu. Tudíž chodí pod mostem a když se zastavíte, zastaví se i ovce. Asi, možná, proto, anebo, ale kdoví proč. Jednou za čas se ale nějaký hrdina vydá po schodech. To je samozřejmě rychle odměněno rychlou, snad i bezbolestnou, smrtí v náruči mé struny Řezalky. Z mostu se dají rozstřílet ještě dobře. Jenže pak rychle dochází náboje, které musíte sesbírávat dole, čímž vás hra nutí být dole a ne na mostě nahoře, odkud se dají ovce snadno likvidovat. Po ztrátě nábojů máte jen základní zbraň (která tentokrát mocná není), se kterou se dá vystřelovat struna a chvilku trvá, než jedné ovci klesnou vlivem struny všechny životy. Moc zábavné to není. Tudíž jsem se snažil po většinu hry zápasit dole.

Teleportování nepřátel z jiné dimenze je ještě o něco více prudivé, než v jiných Painkillerech, je ale i častější. Létající mrchy jsou malé a velice otravné, a rytíři ještě blbější než posledně. Nikdo zatím neodhalil, jak na to, aby se větší postavy nezasekávaly o ty menší. Redemption opět ukazuje, že v enginu Painkiller je tolik chyb, až to není zábavné. Alespoň tedy v "neoficiálních" pokračováních je to přítomno, až mi bylo líto všech těch fanoušků Painkiller, kteří si tenhle blivajz pořídili. No a ještě si představte, že v první úrovni je asi pět set monster, nebo kolik, a s lékárničkami se moc neplýtvalo. Asi ti velice šikovní betatesteři to tak zařídili. Pokud jste na mostě moc dlouho, stádům se tam dolů nechce moc teleportovat. Takže je to i otázka chození a čekání na "překvapení", tedy kdy se za vašimi zády ta skupinka ovcí senzačně objeví. Se základní zbraní, sekačkou na trávu, tentokrát nelze v pohodě vyzabíjet kompletní levely, jako tomu bylo v případě Overdose. Normální zbraně jsou víceméně účinné, ale musíte soutěžit o náboje s obrovským davem pekelných monster ovcí.

Nuda, hraní Redemption je zřejmě jen pro ty největší fandy téhleté série. Přitom příběh to má docela fajn, odvyprávěný během několika málo sekund třemi odstavci rolujícího textu.

Pro: prvotní nadšení, zápletka

Redemption měl být původně jen modifikací jiného dílu ale nakonec se stal plnohodnotným pokračováním. Příběh propojuje všechny předchozí díly, takže pro úplné pochopení je třeba mít je již projité.

Po grafické stránce nedošlo k žádným změnám. Pouze vyprávění příběhu je ještě hůře zpracované než dříve - posunujíci se text a obrázky postav.

Tentokrát hrajete jak za Daniela tak za Beliala a zbraňový arzenál je tak největší ze všech předchozích dílů. Nové zbraně však nečekejte. Bohužel tu nejsou ani žádní noví nepřátelé.

Žádné nové karty. Alespoň, že ty které vyhrajete patří k těm nejlepším ze všech.

Úrovně jsou sice menší než většina jiných a je jich pouze 6 ale přesto v nich potkáte stovky nepřátel. Obvykle vás čeká v každé úrovní kolem 1000 nepřátel, což je opravdu mnoho. Určitě si všimnete, že tyto úrovně jsou poměrně přehledné a neobsahují žádné složité prostory, což je dáno tím, že jde o upravené multiplayerové úrovně. Dostanete se tak do velkého hradu, podzemí, katedrály a dalších. Dá se říci, že žádná úroveň neobsahuje nic nového nebo zajímavého.

Je tedy jasné, že Redemption nepřináší takřka nic nového ale přesto si myslím, že skalní fanoušky Painkillera i tento díl potěší. Nebýt vyloženě mizerně zpracovaných úrovní a zbytečně velkému počtu monster mohlo být vše lepší.

Pro: některé úrovně jsou alespoň trochu zábavné

Proti: nic nového (absolutně nic), neuvěřitelně zpackané úrovně, příliš moc monster

Prostě nejlepší odreagovávačka, když máte vztek neboi když chcete něco rozbít. Co se týče tohoto dílu, říkal jsem si že to je blbost že až 6000 nepřátel po vás půjde, ale jakmile začala první mise a mě se na obrazovce objevila známá ruka s kostkou, tak jsem akorát stačil sebrat dvacet kostí do brokády a už se po schodech hnala snad 50 příšer všeho druhu. A v tu chvíli zazněla předělávka písničky "Monastery Fight" a už příšerám odpadávaly končetiny. Ale občas mě přepadl vztek když jsem nechtěně zmáčkl pravý tlačítko na kuši místo levého a z kušel vylítlo pět granátků a zabilo mě to, no a 100 potvor jsem musel dávat znovu. Prostě další daťák na PK je další opravdový nářez, ale myslíš že vývojáři by se už měli pustit do druhého dílu =D

Pro: obě postavy v jednom dílu, soundtrack, přesila nepřátel

Proti: obtížnost, staré levely

-9+6 / -15