Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks.

Proč je Fear série sračka jsem zdůvodnil v obou komentářích, Fear má prostě natolik dementní a nezajímavej příběh (a ještě ke všemu nezajímavě vyprávěnej) a hnusně monotóní level design, že jsem nemohl jinak.V jedničce to aspoň zachraňovaly samotný přestřelky, tady ne.Jakž takž mě ta hra bavila cca do poloviny, pak už jsem se vyloženě nutil a hrál to fakt jen pro to dohrání.Takový hře prostě nadprůměrný hodnocení cpát nebudu, sorry.

edit - tunel, kancly, krabice - bomba, nic víc přece od hry nechci, oh yeah! děsivý momenty? Kde, proboha? Zahraj si Cryostasis ať víš co slovo děsivý znamená : ).
Paul: Čoveče co ti ta hra udělala, že se do ní tak navážíš? :-) S tvým komentářem ke hře téměř ve všem nesouhlasím... nebudu ti dávat záporný hodnocení, jelikož tvoje komentáře jsou většinou kvalitní.. Ale tady jsi mimo mísu.. Hra vůbec není tak žalostná jak o ní tvrdíš, spíš to nebude tvůj šálek čaje řekl bych..... Škoda že jsi jí tak tvrdě snížil celkový průměr (ne že by průměr měl nějaký hlubší význam).. Podle mě odvedli dobrou práci.. Já čekal FEAR a dostal jsem FEAR.. Tunel, kancly, krabice, Alma, rozvinutí příběhu, děsivý momenty... Taky mám výtky, ale ty jsou v mým komentu.... Nic ve zlým, jasan? :-))
Tak demo má 15 minut, tak bych se nedivil kdyby to tam nešlo...v plný to jede spolehlivě a ani se to nekouše (jako demo).To je ale asi tak jediný pozitivum hry : ).
Paul: To já vím, že manuálně se to ukládat nedá, ale mně totiž nefungovalo ani to ukládání automatické. Kdykoliv jsem totiž najel na loading, žádné uložené pozice jsem tam neobjevil, přestože jsem projel celé demo. Nevím, jestli se to v demu může chovat jinak, podle mě je to stejné jako v plné verzi, ale mně to zkrátka nešlo. Až mi půjde doma konečně net (snad zítra), stáhnu to demo ještě jednou a uvidím.
Každejch pár minut se to samo uloží a to je vše, manuálně ukládat se nedá.
Jak to je u Project Origin s ukládáním? Měl jsem demo, ale ten způsob mi nějak nebyl jasný. Rychloukládání to nemá, na automatické checkpointy si také nepamatuju, ledaže by tam byly a po jejich projití se ten checkpoint musí manuálně uložit, s čímž jsem se zatím setkal jen jedenkrát.
SilentWolf: Jenže tady jde zejména o dokončení už načatého příběhu, takže DEMO by na to asi nestačilo.. Hra byla super, nemůžu si stěžovat... Hra musí mít slabší místa, aby sis pak mohl plně vychutnat nářezový situace.. :-))
tohle je hra kde demo ukazalo vsechny skvele momenty a plna verze jim da smysl (metro ve skole proste neni xD) a doplni je nudnymi oblastmi .. takze kdyby plna hra byla v tempu toho dema tak je to fakt asi nejlepsi akce tohoto roku jenze opravdu si staci zahrat demo a uvidite ty nejlepsi sceny z plne hry
a sakra teď jsem na to koukal (seznam na tiscali) a asi mi nezbyde nic jinýho než něco koupit, ty ceny jsou parádní!
Tak ani to netrvalo tak dlouho, a už se dá u nás koupit za 3 kila, ikdyž jenom na surtepu a jenom dneska.Plus jsou tam i jiný slušný slevy, vzal jsem ten Fear, Blizzard Anthology, Stranglehold a Path of Neo (za kilo, jenom pro ty bitky, ikdyž je to jinak hra o ničem).
Já to ještě jaksik dokážu překousnout, když ve hře není krev, ale vadí mi to.
Undying jsem bohužel nehrál, ale Jericho bylo fajn. Atmosféra sice nebyla úplně špičková a nejlepší, co jsem kdy viděl, ale že byla značně krvavá se mi hodně líbilo.
S tou krvi mi pripominas kamarada, ktery nebyl s to skousnout absenci krve v Battlefieldu. Naopak me prave Battlefield v tomto ohledu naprosto vyhovoval. A treba takovy Quake live je ok, pak jsem nainstalovel zpet Quake 3 a hned jsem pres konzoli tu krev musel vypnout..xD
Barkera mam vcelku rad knizne, ale i tak mi neni prilis po chuti tolik brutality. Dokaze navodit neskutecnou atmosferu a pak to zabije brutalnim vrazdenim..xD Atmosfera je znat treba v Undying, coz je jedna z vubec nejatmosferictejsich FPS jake jsem hral. Jericho je vyrazne horsi.

Jinak komentare jsou predevsim o subjektivnim nazoru. Vsak prave proto nejde primo o recenzi.:)
Komentář je napsán vcelku kvalitně, i když se jedná o subjektivní pocity a já na to asi budu mít jiný názor, tak jsou vlastnosti hry dobře popsány. Ale jinak mě se "krvavá" atmosféra Jericha líbila - čím více krve, tím lépe - asi jsem (ne)lehce ujetý :-)

No, ale hrál jsem demo a ta Alma mě chvílemi trošku děsila. Sice jsem se nějak nebál, ale z hororových her, mě tahle nejvíce zaujala
Dík za rady, v budoucnu vyzkouším, chtěl bych aby si to zahrál i bratr a napadlo mě že by si to stáhl přes můj účet, stejně trvá instalace pekelně dlouho, takže za "stejnou" dobu by si to stáhl sám..... Poklikám na to a uvidíme, napíšu ještě na Xzone, tam to budou vědět myslím určitě...

Pipboy: právě že čas je jediný co nemám...:-)))
fak & pipboy: Všechny hry, co jsou distribuované přes Steam jdou z něj stáhnout! Ale u některých musíš dát pozor, protože kromě Steamu využívají i "3rd party DRM" - většinou omezení počtu instalací. Ale všiml jsem si, že je poslední dobou začínají pomocí updatů odstraňovat.
No s jistotou to rict nemuzu, ale mam za to ze ted bys mel mit moznost stahnout FEAR2 vsude kde se prihlasis na steam pod svym uctem. Prinejmensim s krabicovkou HL2 to tak bylo.

Jestli si to chces vyzkouset a mas cas na plytvani tak klikni na tu hru ve steamu pravym tlacitkem a dej Delete local content nebo tka nějak :) Mela by byt porad v seznamu a dvouklikem by se melo zahajit stahovani z netu.
Pravda, nejsem zvyklej na instalaci trvající hodinu a půl a zakládání účtu na Steam když jsem si koupil krabici a hodlám hrát zatím jen SP... No nic, moje chyba, měl jsem se líp informovat.. Mimochodem, když mám teď Steam účet, tak si můžu hru stáhnout i od nich do jiného PC nebo to nejde, protože je to krabicová verze?? Dík za rady, rozumím tomu jak koza petrželi...

Mimochodem ty výklony jsou pro mě u FPS tím pravým kořením co výborně zvýší adrenalin, proto je mám rád. Tady je zas jiný systém v podobě převracení nábytku a krytím se za něj.. No uvidíme jak to půjde... Zatím jsem díky nové práci stihl hrát asi půl hodiny čistého času, ani na DH nezbývá čas, ach jo....
Steam není špatná věc. V těch začátcích, kdy se to rozjíždělo mi taky přišel, že je to program na hovno, ale teď ho mám už pár let a nevidím v něm problém.
Ja o FEARu2 hltal až téměř do vydání na TG každou zprávičku a ani jednou jsem nečetl o posraným steamu.. Videorecenzi jsem neviděl, jen tu psanou...a nepamatuju si že by se to tam psalo...
Přišel jsem zrovna z kalby sicxe jsem teď trochu ožralej, ale musím to vyventilovat.......... KDE SOU KURVA!!!!!!!!! VÝKLONY?!?!?!?!. TZO SI DĚLÁTE PRDEL????Su fakt taková pi*a že je tam v nastavení (tím pádem ani ve hře) nevidím?VRRRRRRRrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Mimmochodem mimoza zvaná "STEAM" se mě netkla až do teď.. Nestačím se divit, nechápu proč pro krabicovou verzii chcou kreténi Steam aktivaci.. To kdybych věděl tak sprostě stahuju a naschledanou........fak.
RedDwarf_Cz > rozhodne. Dejme tomu ze prestrelky mi prisly o chlup lepsi v prvnim dile, ale za chvili byla jednicka moc jednotvarny vopruz, tohle si celkove drzi prinejmensim slusnou uroven. Dvojka sice taky nema buhvijak bozsky variabilni prostredi, alespon podle me, ale kdyz muzou lidi slintat na variabiliou prostredi v HL2, tak tady by meli strikat blahem.
fak: Instaluje se do adresáře, kde je Steam. Obecně tohle až takový problém v době dnešních filesystémů není.

Ale jinak - LOL. To jako potřebuje člověk Steam k tomu, aby si zahrál Fear2?
fak - ano, a to je důvod proč na Fear 2 kašlu a nějakou dobu kašlat budu : ).Steam si mě zatím moc nezískal..
pipboy-Celkově,bavil ses víc,než u prvního dílu?
Jinak by mě taky zajímal názor na MP,nechci vyhazovat 900,- jen tak za pár hodin SP
Právě instaluju a nestačím se divit... Proč potřebuju Steam klienta když jsem si koupil krabici? A proč instalace bude trvat přes HODINU??????? Ani se mě nezeptalo, kam to chci instalovat.. Já steam nikdy nepoužil, to je jako normální??
Ono hlavně se hra dřív měla jmenovat jen Project Origin, protože se nemohli domluvit s bývalým distributorem, jenž měl na jméno FEAR licenci, ale nakonec se dohodli a hra se jmenuje fear 2
Mno, tak treba tu scenu jak te prepadne negr a pak ho zblajzne ta chapadlovita potvora jsem uz videl, ale odehravala se nekde uplne jinde. Taky ve vysilacce uz zaznelo par povedomych veci.
Prostredi co tam je jsem prakticky jeste nevidel. Prvni dve casti byly ty samy kancelare co v jednicce, 3 byla v podzemi po nima (beton) a az 4 je ted v tech rozborenych ulicich. Casti je pry 7 tak snad tam jeste neco bude...
Kazdopadne pry je to poslepovane z ruznych kousku plny hry no...
Art: Vhodnější by bylo spíš "plnohodnotné", o tom žádná.
pipboy: Demo bylo poslepováno z různých úrovní nebo to byl speciální lvl?
hm, prvni pulka spis zklamani... demo se tvarilo buhvijak to nebude rozmanite a ted se ukazuje ze to bylo tim ze bylo poslepovane z ruznych kusu skrz hru.. no aspon to s tou variabilitou neni tak hrozne jak fear1...
Ah. No stejně si vybavim nějaký fanouškovský pokračování, když někdo řekne "jediné pravé pokračování". Ale to už je hnidopišství. :)
Art: Dva datadisky. Extraction Point přímo navazuje na první díl, kdežto u Perseus Mandate se jedná o paralelní vyprávění.
"Project Origin, jediné pravé pokračování F.E.A.R."

Dění okolo FEARu jde mimo mě (zejména kvůli mé sestavě :D), ale on má FEAR i nějaké nepravé pokračování ?
montana: Co tím chtěl básník říci: "Takze vlastne to samy jako dvojka :)"?
To že je FEAR 2 stejný jako FEAR 2? :-D
Tak sem si ted dojel demo a neni to vylozene spatny, ale ani nijak uchvancancujici :) Takze vlastne to samy jako dvojka :)
"poutavý horrový příběh, inteligentnější nepřátele" mi připadá ještě celkem v pohodě, otázka nakolik je to pravda...:)
No jak si tak čtu ten popisek, tak mi to připadá jako z nějakého PR oddělení :-D