Dohráno, a ano je to o štěstí, s několika nabušenými charaktery jsem chcípnul když mi RNGesus hodil místnost se čtyřnásobením všech poškození nebo naprostou tmu s hordou odstřelovačů na dálku. A nakonec to dohrál s chudákem na 13.levelu, co měl až do čtvrtého patra jen jednu vedlejší zbraň, páč mu padly 4! hole za sebou.

A jestli to po těch letech ještě někoho zajímá, na hard je jedno patro navíc (celkem 6), ovšem nijak se dizajnově neliší, prostě jen víc monster, méně dropu.
Jako je to vcelku příjemná FPS, avšak na "Rogue like/lite" má až příliš málo obsahu a brzy se začne až moc opakovat. Dohrál jsem to za Novice, Clerica a Battle mága a s několika dalšími (Apprentice) jsem skončil u final bosse, ale ta poslední hra už byla solidní nuda.

Navíc to jako FPS imo poněkud degraduje právě onen "RP" systém, resp. vývoj postavy, kdy pokud máte štěstí na perky a vymasterujete si perk na snížení dmg od nepřátel, zvýšení hp, či regeneraci hp při počátku souboje apod. Dost často souboje v pozdějších patrech působí, jako kdyby měl hráč zapnutý God mód a trochu zabrat dá maximálně final boss, což taky dvakrát zábavné není.

Tak či onak kousek je to docela chytlavý a na pár hodin vydrží, ale mohli z toho autoři vymáčknout mnohem více.
Yes, podarilo sa zo vcerajsieho savu dohrat az do uspesneho konca co som necakal ze sa stane.

Ale prekvapilo ma ze to skoncilo v level 5, myslel som ze to ma 8 levelov lebo v adresari s hrou su subory pomenovane level0-level8.

Je mozne ze na vyssej obtiaznosti je viac levelov? Nedokazal niekto prejst dalej na vyssich stupnoch?
@mazar1234 (28.04.2015 21:40): Tady hrají ještě určitou roli postavy, každá má nějaký výhody a nevýhody, jiný styl hraní. Takže je potřeba "vychytat", která člověku svým stylem sedne. Třeba ta základní se mi hrála opravdu blbě a už jsem nad tím chtěl zlomit hůl. Tak si třeba zkus na easy odemknout nějakou další a bude Tě to za ni bavit třeba více.
@mazar1234 (28.04.2015 21:40): Já jsem to rychle dohrál na easy s tím, že se k tomu někdy vrátím na nějakou jinou obtížnost (a s odemčenými postavami).

Nicméně Tvé výhrady k celému Rogue žánru sdílím, IMHO hraje příliš velkou roli náhoda a perma-death mi také moc nevoní. Kdybych opakoval jedno patro, tak klidně, ale celou hru znovu ... tolik času zase nemám, byť třeba Ziggurat je dost krátký.
@Phoenix (28.04.2015 21:33): Praveze obycajne Medium, cize trapne 2/4, ani nechcem skusat nieco vyssie.

Ale je to strasne o nahode, skill je druhorady IMO. Ake zbrane ti padnu, a ake kombinacie aren a Bossov v zavislosti na vlastnenych zbraniach.

Niekedy si v prdeli v druhej miestnosti, niekedy preficis levelom ako laserovy mec..... toto je prave to co mi najviac vadi na celom Rogue.... je to az priliz o nahode a castokrat to ani mega-ultra-master skill nezachrani lebo kocky.
Uff, tak zatial dnes rekord, dostal som sa do Level 4, ale dal som save&quit uz dnes nemam na to nervy. Tipujem ze zajtra zahucim hned v druhej miestnosti ako to uz tak chodi :-D.
Už je na disku a - výborný, hodně chytlavý. Takový Heretic na steroidech :)