X3: Reunion

28.10.2005

X3: Reunion měl být původně pouze datadiskem pro svého předchůdce, hru X2: The Threat, ale tvůrci se nakonec rozhodli, že hru vydají jako samostatné pokračování. Oproti původnímu dílu přináší X3 nový příběh, větší vesmír, nové vesmírné lodě a přepracovaný grafický engine. Co z minulého dílu zůstalo zachováno, je freeformový styl hraní.

Příběh navazuje na X2 a vypráví další dobrodružství Juliana Brennana, který tentokrát musí získat zpět pradávný artefakt a s jeho pomocí najít cestu zpět ke ztracené planetě Zemi...

Pokud vás ovšem příběh nezajímá, můžete jej zcela ignorovat a věnovat se prozkoumávání vesmíru, hledání skrytých pokladů i opuštěných lodí, popřípadě plnění nejrůznějších misí. Další možností je zaměřit se na obchodování s rozličným zbožím. Levně nakoupíte, draze prodáte, za získané peníze si pořídíte nové obchodní lodě nebo továrny a stanete se největším obchodníkem ve vesmíru. Kdo radši bojuje, ten si může za vydělané peníze koupit válečné koráby, vybavit je nejrůznějšími zbraněmi a chránit vesmír před útoky nepřátelských ras Xenonů a Kha'aků.

@Jab (01.04.2024 08:46): Tak to máme stejně. Ale já to úplně nezavrhuju ještě, možná tomu dám někdy druhou šanci. :)

Zmíněné Darkstar One jsem ovšem dohral, to nebyla moc dobrá hra, takže si se rozhodl správně. Tak trochu.

Nejkomplexnější vesmírný simulátor široko daleko, kde není problém stát se pirátem, válečným hrdinou nebo magnátem v obrovské obchodní (těžební, výrobní...) společnosti. Škoda jen několika grafických bugů, chybějících kokpitů a poněkud těžkopádnějšího rozjezdu.

PS: Není to hra pro všechny vzhledem k její rozsáhlosti a komplexnosti.

Pro: grafika, vesmír, příběh, obchodní model, skoro neomezené možnosti počínání

Proti: bugy, rozjezd, kokpity

Byl by to docela pěkně vytvořený simulátor, nebýt pár nedodělávek.
Začátek je docela pomalý,hráč zranitelný ale pokud hráč nepodlehne panice zajme pár těch pirátských lodiček, které prodá, dá se za pár hodin našlapat docela slušnej Sokol a stím už jdou dělat věci:)))
Příběh je docela přímočarý - ničí nepřekvapí a hlavně cut scény jsou zabugované tak, že vývojaři této hry musí škytat ještě teď (jak jsem na ně nadával , když se mi moje letadélko v jedné scéně kolébalo 15 minut dokola a až pak se zase hra rozjela ).
Jinak vesmír je krásný, plný sektorů, nepřátel a soubojů - úkolů , ale i bugů a hlavně nemožnosti přistát na nějakési planětě,což docela tuto hru shazuje o několik řádů níže.
Celkový dojem budí pěkný simulátor jenž nezaujme běžného hráče, ale asi jen nadšence jenž hru vyzkoušeli po hodinách propařených s freelancerem,aby zjistili že freelancer je lepší.

Pro: Grafika,soundtrack (nádherná),souboje, možnosti vlastnit stanice a továrny+ obchodování

Proti: příběh,bugy,těžký rozjezd pro nováčka