@Guldy (30.06.2015 11:17): Zastávám pravidlo, že kritizovat můžu, až budu mít podklady.
Navíc mě ze začátku dostal hype, moje nadsazená představa o kvalitě hry a taky snaha ověřit si sliby vývojářů.
Příběhově je to pro mě, jako fanouška knih, fail - navíc hra místy popírá i předchozí díly :)

A vlastně proč jsem to hrál = poprvé jsem chtěl všechno prozkoumat. Zezačátku mě to opravdu bavilo. Postupem času mě to začalo nudit. Druhý průchod hrou jsem chtěl udělat jako zkoušku, co se stane, pokud udělám úplně jiná rozhodnutí, napotřetí totéž (třetí průchod je spíš dílem bratra, než mě, pozn.). Rozdíly jsou minimální.
Je zajimavy sledovat, jak o tom mas takovej prehled, kolik tomu venujes casu, jak moc si davas zalezet.. a to jsi to hral jenom tak z nudy a vubec te to nebavilo :D
@Borghal (30.06.2015 10:55): Děkuji, především za to, že jsi první, kdo má srozumitelný, slušný komentář.

1) Postavy jsou obvykle v pořádku (Až na občasné chyby načítání pozice), ale v pořádku není např. Henselt = přestože jsem ho nezabil, ve hře je (bez vysvětlení) mrtvý a Kaedwen je bez krále. Iorwethova smrt/zmizení také není vysvětleno, stejně tak Saskia.
Hlavně ale stav světa, kdy je Kaedwen slabý po smrti krále = přestože jsem načetl i hru, kdy Henselt dobude Verden a přežije.

2) Ceny jsou rozdílné tímto způsobem = kovář/zbrojíř má jiné ceny, obchodník/bylinkář... ale rozhodně se v oblasti nemění ceny v následku Geraltových činů. Jediný dopad jeho akcí je osvobození obchodníků, kde ale např. krejčí při osvobození řekne "Ostříhám tě zadarmo.", přesto si účtuje standartní taxu.
Takže dynamickou ekonomiku rozhodně nezvládli, je tam jenom náznak, a to to je to bolestivější.

3) Tuhle odrážku vývojáři mysleli jinak - jdeš po světě, potkáš postavu, jde s tebou. Nemysleli tím Triss nebo Yenn. Mysleli tím random NPC. Což ve hře opravdu není.

4) Prosím, řekni mi kde. Protože hru jsem dohrál (ZDE DŮKAZ O SPLNĚNÍ VŠECH ZAKÁZEK), ale falešnou stopu, která by byla falešná, jsem opravdu nepotkal. Potkal jsem stopy, které maskovaly jiné, ale nikdy ne stopu, která by se tvářila jako mlhavec, ale šlo by jenom o čaroděje, co se nudil a házel iluze.

5) "Žije" - žil by, kdyby byla funkční AI. Takhle se srnky pasou pět metrů od města, banditi bojují se strážci dva metry od jiného strážce, který se ani nehne, a to klidně bojují pět dní v kuse, dokud prostě Geralt neopustí oblast...
Ano, ten svět vypadá živě, ale při detailním zkoumání jsem našel spousty nelogičností, které se s živostí vylučují.
Máš ale pravdu, tenhle bod je diskutabilní.

6) Ano, je; hra neposkytuje onu zmíněnou svobodu, pokud chceš běhat po světě mimo příběh, rozhodně to nedokážeš, protože nejsi dost silný. Tím vázáním příběhu na daná místa zabili otevřenost světa a zkus se přesunou na levelu 10 na Skellige. Rychle utečeš zpátky za Baronem, protože umírání na jednu ránu, nehledě na počet nepřátel, je nuda.
Ale i tenhle bod je napůl diskutabilní.

7) Už jsem to někde říkal - kováři v dešti v jednu ráno, děti venku v dešti, strážníci, kteří ignorují vzteklé psy, bandity nebo utopence, kteří mě zabíjejí jim před nosem... zkus vrazit u Novigradu do půlčíka, co pracuje na poli - zakřičí na tebe a jde domů, přestane pracovat.
To je podle mě nesplnění sedmého bodu.

10) Dobře, nad tímhle bych se mohl pozastavit, je to moc obecné - ale kvůli špatné AI jsem si to užívat nemohl. Srnky přede mnou utekly do Novigradu, kde se zabořily do mostu...

11) I s upraveným překladem trvám na svém - jediná změna je ve filmečku, celkový stav světa se nemění, dokonce ani po vraždě krále si jeho lidé neuvědomují, že se nehodí křičet "Ať žije král Radovid!"...

Tohle jsou moje argumenty, proč dané body jsou/nejsou splněné. Doufám, že budeme diskutovat dál; třeba mě přesvědčíš, že něco vidím špatně, nebo naopak, já tebe.
Hale lidi, neohanel se presne timhle i ten podivin tvoritel kafe a caje? lol

people.. so weird !
@iamsickinmymind (30.06.2015 00:51): Jediné, co určitě neplatí, jsou body 8,9.
O zbytku by se dalo přinejlepším polemizovat, spíš než lež je to klasický marketingový hype. Ty věci tam jsou, ale kolikrát ne moc propracované.
1) Nevím, kdo? Já nepotkal nikoho inkonzistentního s mým dohráním.
2) Ceny se mění, těžko říct podle čeho přesně.
3) postavy se ke mně přidaly asi 3x za hru, přičemž nenásledují Geralta všude
4) falešné stopy už jsem někde potkal
5) Svět žije, byť v kruzích
6) Tady snad není o čem debatovat?
7) to je to stejné jako 5)
10) neověřitelné :-)
11) chybná interpretace. Afaik to "vypadá" by mělo být přeloženo jako "dopadne". Příště kašlat na nějaké české fanstránky a překlady a dohledat originál v kontextu.
@Say (30.06.2015 07:47): Vážně, ty jsi takový v*l :-D dávám ti tady přímý odkaz na České překlady s přímo uvedenými zdroji, ale ty ne, není ti to dost. Promiň, ale to označení za kastrovaného býka není urážka, neber si to tak - prostě jsi slepý a hloupý.

TADY máš část zdrojů, zbytek si snad dokážeš najít sám. Pokud ti tohle nestačí, zřejmě hraješ jinou hru a nejsi schopný posuzovat realitu jako zdravý člověk.
Ani tohle není myšleno jako urážka.
Porušené sliby:

1) " Rozhodnutí z dvojky budou mít vliv – pokud někdo zemřel, ve hře samozřejmě nebude. Pokud se stalo něco důležitého, hra nebude předstírat, že se to nestalo. "

2) "Pokud v oblasti řádí monstra a zabíjí obchodníky, ceny v této oblasti budou vyšší. Pokud se těch příšer Geralt zbaví, ceny spadnou – možná ale způsobíte inflaci!'

3) "Postavy se k vám budou přidávat, když to bude v jejich zájmu a až začnete dělat něco, co je nezajímá, tak s vámi jít přestanou."

4) "Zaklínačské smysly, neboli takový vyšetřovací mód, nebude bezchybný, občas nás nemusí nasměrovat správně nebo jednoznačně. Podle jedněch dojmů z prezentace hráč musí Geraltovu dedukci zkontrolovat s bestiářem, aby měl jistotu."

5) "Svět opravdu žije, lidé zdraví kolemjdoucího/jedoucího Geralta – to mi ve dvojce docela chybělo. NPC venku v bouřce logicky nebudou hrát kostky, ale radši se půjdou schovat atd."

6) "Příběh není vázán na jednu oblast, hra poskytuje svobodu pohybu, jednání i pořadí získávání potřebných informací. Pokud už budete jednou oblastí unaveni, můžete se přesunout do jiné."

7) "Herní svět podle účastníků prezentace opravdu žije. Děti křičí a hrají si, dospělí se prochází a povídají si, ohně praskají, vodní kola se točí, lodě přivážejí do města svůj náklad, obchodníci na ulicích prodávají své zboží, prostitutky dělají Geraltovi nemravné návrhy a žebráci prosí o almužnu. NPC reagují na nejrůznější věci – denní dobu, počasí, když do nich Geralt vrazí, zkrátka na všechny racionální věci. Když Geralt v demu zabil vlkodlaka a poté zašel do jeskyně, při cestě zpátky už se kolem mrtvoly shromáždil dav lidí. " (což udělá, i pokud vlkodlak nezemřel)

8) " Do většiny budov tohoto velkoměsta Geralt bude moci vstoupit a prozkoumat je."

9) "Hra nabídne různé nastavení vzdálenosti kamery, ze kterých si hráč bude moci vybrat, na rozdíl od druhého dílu, kde kameru přibližovat a oddalovat nešlo"

10) "Jeleni a kozy se budou chodit krmit ke svým oblíbeným keřům. Vlci budou lovit ve smečkách se skutečnou taktikou. Husy jsou velmi agresivní. Můžete načíst Zaklínače 3, posadit se a jen sledovat svět, jak žije bez vás." (Např. srnky které vběhnou do města atd.)

11) "Geralt bude moci ovlivnit volbu krále v jedné ze zemí a v závislosti na tom, koho hráč zvolí, bude poté země vypadat úplně odlišně." (Což nevypadá.)

Tohle ke slibům které lháři v CDPR měli :-)
Nejsem pritel a magor do nejakyho sofistikovanyho nastavovani grafiky. Jako ze bych na tom ujizdel, ale zajimalo by me, jestli kdyz to hraju na win7- tedy DX11.1 tak jestli ti s DX11.2 maji neco opravdu viditelneji co ja nemam.
Zas kvuli nejakym pro me pri hre neviditelnym co ja vim vyhlazovani a odrazech, ktery ja osobne pri hre ani nevnimam (sotva to rozpoznam, kdyz vidim 2 obrazky vedle sebe ty ruzny HBAO a SSAO a ja nevim co :) to se klidne obejdu.
Jinak ma R9 270X. Jsem zvyklej na sedmicky. Nevyznam se v tom, ale, pokud by to stalo za to, tak by me MS dostali, protoze do osmicek se mi teda nechce.

Stoji to za rec?
@strejdafido (29.06.2015 22:55): Kdyby ti nahodou vadilo rozdeleni bodu nebo ses bal, ze to je na furt, tak neboj. Za tisicovku si koupis lektvar, kterej ti dovoli vsechny body znovu rozdelit. Ja jsem toho vyuzil 2x. Nakonec uz mi to bylo jedno, protoze jsem byl fakt silnej. Jednou mi vadilo, ze jsem tm ze zacatku mrskl zlutaka +500 zdravi a uz jsem to nechtel. A podruhe jsem chtel jen tak zkouset neco jinyho.
Klasika- silnej slabej uder (silnej jsem daval az kdyz jsem potreboval otevrit treti radu- je dobrej i sam o sobe. takze jsem s nim pockal. Je ale pomalej, takze slabej je o dost dulezitejsi) a jeste cosi uplne vpravo- skrizeny mece myslim. Dohromady myslim 6 policek jsem nasadil. Pak zelenaky, abych mohl sezrat hodne lektvaru a nepredavkoval se. (V tuhych bitkach- 1 ten hlavni lektvar- ze by to ale bylo kdo vi co... a pak jsem sezral vsechny ty hromy, a na vydrz atp- ty s skoro zadnou toxicitou a jeste zbylo na i 2x zobnout vlastovky behem boje) ,oleje na mece, aby k necemu byly. Petardy a strelba z luku jsem nic nedaval. A jeden modrej- do stitu- to je silny ulehceni hry. Ty zluty podle zbroje- ja mel lehkou- takze utocna sila myslim. A pak schvalne uz radsi do zlutych nic. Automaticky doplnovani zdravi jsem nechtel, protoze jsem vymetac vseho, takze zradla hodne, ze jsem nevedel co s tim. U konce hry klasika- vseho plno a na nic :). No a stimhle fakt masina. Hlavne stit je uzitecna vec kdo si stezuje, ze umira, tak tohle je reseni. Zmacknes Q a vis, ze muzes parkrat schytat. Plus vyzeres lektvar a rychle se ti dobiji. A hotovo.
@strejdafido (29.06.2015 22:55): Ty ostatní pak můžeš dát do dalších slotů, až si je odemkneš.

A kdyby jsi byl nespokojen s tím, kam si vrazil skill pointy, no tak do sebe budeš moct pak kopnout ten lektvárek, který to všechno zresetuje. :) Případně skilly ve slotech vyměňovat podle potřeby, to naštěstí taky jde.

Ale jinak no stress, skillpointů budeš mít kolem padesáti než to dohraješ, nebudeš pak ani vedět, kam to rvát.
Můžu se zeptat jaký je důvod dávat schopnosti vedle do těch okýnek, jak se k nim připojuje mutagen? Píše to, že tím aktivuji schopnost, tzn že ta schopnost, která tam není strčená je neaktivní a je mi k ničemu i když v ní mám třeba 5 bodů? Nebo je to tak, že všechny vylepšení jsou poznat, jen tyto vybrané a tam vložené se zesilují mutageny? Díky
Možná už se to tu řešilo, ale je nějaký způsob jak doplňovat zdraví při 2. nejtěžší obtížnosti kromě jídla a lektvarů ? Naučil jsem se teda ten talent, co regeneruje 10 HP/s, ale to je strašně pomalý a navíc to zabírá místo už již v tak dosti omezeném skill stromu.
Já nikdy nebyl na bylinky, takže všechno řeším jídlem, který mi zatím ještě nedošlo, ale až mi dojde, tak budu v pr....
@Paul (29.06.2015 22:27): Super, dík. Ja bych si hru i nechal, ale Bohu zel. Vsechno plny. Snad nebudou problemy. Dobrej napad radsi vic sejvu.

To Hydrogen- me to taky nic takoveho nedela. Celkove k stabilite- spadla mi za tech nekolik desitek hodin jestli 5x. Takze bomba.
Už někdo přišel na to, jak přebít to automatické přepínání hry na borderless window při každém spuštění?
Nejlepsi borec a typek co ma nejlepsi zaseky a pobavi je jedine Zoltánek. To je proste kumpán. Pak byl do akce jeste hajzlik Djiskra- osobnost. Marigold je cim dal vetsi bukvica. Letos pekne vymodenej. Jak za Rudolfa 2 na dvore. Trpaslici obecne a ty jejich kydy a jmena. Jarpen Zirgin :)
Jo a letos byly paradni neukolovy nastenky. Nektery me dobre pobavily jak si delaly prdel z dnesni vymekle vychovy atd. Muj syn si stezoval, ze ho bijete. Pokazde jak ho potkate, mu dejte poradne do řepy, at si pamatuje ze skeliidzan se o se be musi umet postarat a je mu doma jeste pridam, protoze se nestydel vas nabonzovat. Otec. Jakoze: Jestli nekoho nacapu, jak mi bere vejce, rozseknu ho vedví. Nerikejte, ze jsem vas nevaroval. Václavec. Ten jsem si zapamatoval. Václavca. Bylo jich tam fakt hodne. v jinych hrach to byva nuda.
@Paul (29.06.2015 21:49): Diky moc. Ja jsem hral vzdycky zaklinace s vic jak rocnim spozdenim, takze jsem proste rovnou hral vsechna rozsireni na jeden zatah. Ani jsem o tom nevedel. A bude k tomu potreba tato hra nebo to budou uplne komplet nove lokace? Tipuju nove lokace, ale hlavni hru musim mit taky naistalovanou.. Mam malej disk, takze musi pryc.
Necham si posledni save a snad to bude OK.
@Say (29.06.2015 21:46): Už to chápu promiň, měl jsi říct, že je ti nepříjemné se o tom bavit. Mě jen skutečně zajímalo jestli takhle rozmazané to máš i ve hře. Omlouvám se.
@Say (29.06.2015 21:16): Jak jsem již říkal, když hraji hru a podívám se do dodálky, nemam to tak rozostřené jako ty na těch screenech. Vzhledem k tomu, že jiné screenshoty od jiných nejsou tak rozostřené jako ty tvoje(obrázek se zdí ukázkovej), mohu tím naprosto logicky vyloučit závadu mého PC, nebo zraku. Máš to celkem nevkusně rozostřené. Ani zoom nepomohl ://

@pajmič (29.06.2015 21:31): Těžko říct s tím hodnocením trojky jsem dost přísnej, přesto u mě vítězí z celé série na celé čáře.
Rád bych odbočil na trochu nerd téma. Který ze Zaklínačů je podle vás lepší? Eskel nebo Lambert? Počítejte do toho i knížky. Lambert je takovej polochuj z toho důvodu ho mám povahově radši, kdežto Eskel se líp umí ohánět mečem :)
Nevite kluci kdy ma vyjit to rozsireni? Uz mam davno dohrany krom zbroje vlka a jeste nejakych. Moje nejvetsi vytka ke hre je, ze i na tu nejvetsi obtiznost, je hra strasne jednoducha a to jsem typickej hrac standart obtiznosti. Resil ¨jsem to tak, ze jsem si dal slabsi zbroj a mece, protoze mistrovsky sady, to je konec. Snad si na to jinde fanousci stezuji a tak nam to v v tom rozsireni nejak stizi.