@prasezlesa (12.04.2012 19:12): LOL, co je na tom tak složitého? Podívám-li se na to ze strukturálního hlediska, je to v podstatě totožné s jakýmkoliv orchestrálním kouskem, kde má každý z několika desítek hudebníků vlastní jednoduchý part. Ani se to moc neliší od výkonů jiných dobrých pianistů které jsem viděl hrát.

A čistě subjektivně, na to abych to považoval za velmi dobrou hudbu je to moc roztříštěné, já radši hudbu která (nějak) plyne...
@prasezlesa (12.04.2012 19:00): "...protože hudba je ve skutečnosti vyjádření matematiky, a tu chápou jen inteligentní lidé. Takže by se dalo tvrdit, že čím složitější hudba, tím chytřejší (pro mě osobně =lepší)"
Matematicky je to o stupeň výš, než klasická půltónová stupnice. Ale očividně sám nevíš, co píšeš. Zaslepený namyšleností?
@Matthew.J (12.04.2012 18:53): "Výjimka potvrzuje pravidlo"
Aha .. Co to je za blbost? Když ti řeknu, že hruška vždycky smrdí(=pravidlo) a ty najdeš hrušku, která nesmrdí, tak to bude potvrzovat to, že hruška vždycky smrdí? Trochu mimo mísu .. Vlastně úplně mimo místnost s hajzlem.

"Např.: Záviš versus soundrack ze Zaklínača"
Aha, takže protože ty tohle dokážeš rozlišit, tak je to objektivní, ale to, co posoudit už nedokážeš, objektivní není .. Liskni si.
@prasezlesa (12.04.2012 18:46): Ne to je pořekadlo. :-) Trochu jsem ho pomotal. Výjimka potvrzuje pravidlo, tak sa to říká.

A sů případy kdy hudba kvalitativně rozlišit jde. Např.: Záviš versus soundrack ze Zaklínača. A pak sů případy kdy to nejde: OST ze Zaklínača 1 vs 2. Vlastně ne! Já prostě enom nejsu dost inteligentní, abych poznal ten markantní rozdíl.

Ten tvůj post @prasezlesa (12.04.2012 18:46): o nečem opravdu vypovídá...
@NateLogan (12.04.2012 18:43): No minimálně se dá říct, která hudba je pro inteligentní lidi a která pro hlupáky, protože hudba je ve skutečnosti vyjádření matematiky, a tu chápou jen inteligentní lidé. Takže by se dalo tvrdit, že čím složitější hudba, tím chytřejší (pro mě osobně =lepší).
@Eru (12.04.2012 18:38): Ale ano, vypovídá, protože když je něco subjektivní, tak o tom, jestli je to objektivně lepší vypovídá právě to, podle kolika lidí je to subjektivně lepší, protože jde právě o tu subjektivitu. Jsi nějak nechápavý.
@prasezlesa (12.04.2012 15:56): V příspěvku z 12.04.2012 14:43 jsi napsal, cituji: "Jinak pokud bychom chtěli objektivně posoudit, která ze dvou věcí, které záleží na subjektivním vnímání, je lepší, udělalo by se to jednoduše tak, že by se zjistilo, která věc se líbí více lidem."

- na což jsem reagoval, že je to blbost: Protože se jich ptáš co jim líbí více, dostal by jsi ve výsledku, že lidem se více líbí hudba z dílu xyz. Což ale NIJAK to NEvypovídá, o tom který soundtrack je OBJEKTIVNĚ lepší, protože to jsou nebe a dudy (dvě úplně rozdílně věci).
@prasezlesa (12.04.2012 14:43): Aj pro mna je jednička a knížky srdcový produkt... Já akorát nejsu zaujatý. Hra ťa zklamala a teď tvrdíš, že je ve všeckém horší. Přitom to néni pravda. Dvojka je trochu horší, ale hlavně je jiná.

Jinak, když už sa bavíme o těch soundtrackoch, tak jeden z nejlepších co jsem kdy slyšel má český Inquisitor.
@Eru (12.04.2012 15:54): No a co? A já píšu, že nejlepší způsob, jak to zjistit, je spočítat lidi, kterým se víc líbí možnost A a lidi, kterým se víc líbí možnost B.
Myslím, že je zcela evidentní, že tvoje řešení by sledovalo úplně jiný cíl a že vůbec nechápeš, co píšu ..
Samozřejmě by se počítali jen lidi, kteří znají obě možnosti, ale to je snad jasné ..
Já vám nevím, ale Arcanum má lepší soundtrack než oba Witcheři dohromady...
@Eru (12.04.2012 15:37): Jaký průměr, omg? Já se tu bavím o počtu lidí, kterým se víc líbí možnost A a o počtu lidí, kterým se víc líbí možnost B. Jiný způsob, jak zhodnotit, která subjektivní možnost je objektivně lepší, neexistuje.

"Objektivitu by mohl dosáhnout jen někdo (nebo něco jako např. AI), kdo by znal všechno co se dosud ve vesmíru odehrálo a byl plně nestranný"
Když pominu fakt, že je to hovadina a nevidím důvod, proč bych měl znát všechno ve vesmíru, abych mohl porovnat dvě věci, co znám, tak máš stejně smůlu, protože nic takového neexistuje (takže i kdyby tohle byl nejlepší způsob, jak to zhodnotit, který tě napadne, nic to nemění na tom, že můj způsob je nejlepší ze všech EXISTUJÍCÍCH způsobů).
@prasezlesa (12.04.2012 14:43): Průměr subjektivních hodnocení je pořád jen SUBJEKTIVNÍ průměr, i když by byli dotázáni všichni lidé planety. Objektivitu by mohl dosáhnout jen někdo (nebo něco jako např. AI), kdo by znal všechno co se dosud ve vesmíru odehrálo a byl plně nestranný.

Proto se jako přibližná metoda používá např. průměr poroty odborníků z oboru.
@prasezlesa (12.04.2012 14:43): Jo, taky jsem tak naivní a myslím si, že W1 byl dělán s "láskou" :) a dvojka podle mě taky, ale už ne s láskou k předloze, ale spíš s láskou k mega supr trupr hře. Ale taky dobře.
@Matthew.J (12.04.2012 14:25): Možná tam to zhoršení necítíš proto, že je pro tebe taky hra jenom produkt. Pro mě je jednička (ostatně jako i knihy o zaklínači) srdcovou záležitostí.

@Walome (12.04.2012 14:33): Podle mě se dá posoudit i objektivně, která hra je dělána víc s "láskou".
Jinak pokud bychom chtěli objektivně posoudit, která ze dvou věcí, které záleží na subjektivním vnímání, je lepší, udělalo by se to jednoduše tak, že by se zjistilo, která věc se líbí více lidem. A zatím drtivá většina lidí, se kterými jsem se o tom bavil, preferuje soundtrack z jedničky.
Mě fascinujete, že se hádáte kvůli něčemu, co záleží na subjektivním vnímání jednotlivce :) Mně osobně se ost k W1 líbilo mnohem víc než k W2, ale nemyslím si, že by to bylo kvalitou, ale prostě mi to u jedničky sedlo víc.