Shadow Man: 2econd Coming

28.02.2002

Beyond the grave begins the battle for deliverance.

Jejich předci byli pochytáni afroarabskými handlíři a prodáni bílým otrokářům, aby od úsvitu do úmoru dřeli na plantážích Nového světa. Ruce jim poutaly okovy, kůži jizvila devítiocasá kočka a hřbety křivila tíha obojků, duch ebenového lidu přesto zůstal staletí nezlomen. Do Ameriky dorazil každý Afričan s kusem staré vlasti v nitru - vírou v předky ze světa mrtvých, opaku světa živých - s vírou ve voodoo. Smrt je absolutní vládkyní všech a na druhý břeh nakonec musejí dobří i zlí. Kdo dnes ochrání smrtelníky před těmi, kteří chtějí škodit i ze záhrobí? Už podruhé enigmatický ranař Mike LeRoi...

Nastalo třetí tisíciletí a Mike už je tři roky přízračným Shadow Manem (1999) dávajícím hlavně po setmění do latě démony. Od devětadevadesátého, kdy se dostal ze šikmé plochy, na sobě soustavně pracoval, utužil svaly, získal odznak a přes den bdí nad bezpečností obyvatel New Yorku coby pochůzkář NYPD. Nejnovější události ho však přiměly k cestě do rodné Lousiany. Hvězda apokalypsy tam z černočerného nebe ohlašuje brzký návrat jednoho z pánů všech rohatých, Asmodea. Lovec démonů tentokrát naloží zlu nejen na močálovitém jihu USA a vypraví se i do takového Ruska či Irska.

2econd Coming přichází s dynamickým počasím, denním a nočním cyklem v polootevřeném světě sestávajícím ze vzájemně propojených oblastí Liveside a Deadside. Hratelnost nadále využívá lock-down funkce a odděleného ovládání rukou v boji, což zavedla jednička, na níž odkazují i postavy jako voodoo kněžka Mama Nettie, kostlivý had Jaunty spolu s artefakty typu plyšového medvídka. Ten slouží k teleportaci vně i mezi oběma světy, kde mají téměř všechny charaktery svou žijící i mrtvolnou podobu. Jistá dualita rovněž platí u zbraní. Dočkáte se i trochy občasných hlavolamů a platformingu.

Třetí díl již nevyšel, ale na podobné hratelnosti a příběhové premise již následujícího roku stanul Primal (2003) od Sony.

@HolyMeatball (14.01.2022 19:50): Já si to už poradně nevybavim jak to bylo dlouhé ale pamatuju si ze rozlehlost jednotlivých části hry byla o dost menší než v prvním dilu. A taky se mi nelíbila Mikova kostliva podoba. Asi to mělo být jakoby cool ale ten lehce seschly Mike z jednicky byl mnohem lepší :)