Professor Heinz Wolff's Gravity

14.11.2008
28.11.2008
21.01.2010
07.05.2011

Professor Heinz Wolff's Gravity je logická hra trochu na způsob The Incredible Machine, která se zaměřuje na využití fyziky v praxi. Hra umožňuje volit různé postupy pro zdolávání překážek, takže obsahuje i celkem vysokou znovuhratelnost. Na hráče čeká více než 100 logických hádanek a příjemná grafika. Hra Gravity je také vhodná téměř pro každou věkovou kategorii.

Celou hrou vás provází postavička profesora Heinze Wolffa, která vám poradí v případě, když nebudete vědět, jak dál, hra je tedy poměrně lehká a vhodná hlavně pro děti.

Mnohokrát se mi stalo, že mnou opovrhovaná hra mi nabídla více zábavy, než-li nějaký dlouho očekávaný titul. Gravity působí zvláštním dojmem, z obalu na Vás kouká profesůrek v pravém slova smyslu, ale hra je "typickým přemýšlecím odreagovávačem".

Něco vyskočí z dírky a to má mít za následek, že se dříve, či později něco pomocí fyziky dotkne tlačítka, které je umístěno na mapičce. Ve hře máte k ruce vždy nějaké předměty, které Vám mají dopomoci ke stiknutí tlačítka, mnohdy ani všechny nevyužijete, protože existuje vždy několik variant, jak danou misi splnit.

Gravity za svou cenu nabízí hodně zábavy a pořádnou porci přemýšlení. Zkusit, či nezkusit dát panu Wolffovi šanci? Určitě zkusit ;-)

Pro: fyzika, příjemná odreagovávačka, obtížnost,

Proti: podlosti připravené tvůrci, nevýrazná hudba, ty nervy :-)