Někdo by se mohl divit, že když jsem hru tak strhal, proč pořád 50%. Protože se to hrát dá a nápad v tom je. Že to je stupidní zhovadilost s blbou hratelností, za tím si stojím, ale i tak to není naprostá nuda.
Díky za pluska. Komentář jsem psal s radostí a nejen to - je to i přesvědčení o tom jak je tato hra správná a i důležitá.
Urban: každá stupidita sa dá ospravedlniť, že je satira. Postal je satira spoločnosti, TV seriál mojsejovci bola satira celebrít a Kameňák je satira ... zrejme seba samého. Súhlasím, je to satira, ale satira na najnižšej možnej úrovni - úbohá, vulgárna, očividná, preplácaná a samoúčelná.
"což jsem si tohle "coby kdyby" chtěl ověřit už i v GTAčku, kdy jsem cheatem dával chodcům zbraně a pak dalším cheatem je poslal proti ostatním."

Tak to jsem rád že nejsem jedinej koho tohle napadlo :-D
Člověka s menší představivostí to může inspirovat, ale i bez her a filmů by stejně spáchal něco podobného, protože už je to prostě v něm :-)

Jinak to házení viny na hry a filmy se mi taky moc nelíbí.
Jestli věříš tomu že ty utoky byly inspirovaný hrama filmama tak seš hlupák.
To se jen lidi snažej házet vinnu na hry a filmy aby tím zakryly tu vlastní.
Koukám že spousta inteligentů nepochopila tu nepřehlédnutelnou satiru jakou postal jen.
Hra je plná narážek na ubohou společnost a dělá si z ní dobrou prdel.
Celkem to byla sranda ale to je tak vsechno. Ovsem mam pocit ze kdyby se tato hra dostala do tech nespravnych rukou, tak by to nemuselo dopadout dobre XD. Viz utoky na skoly decek, ktere byli inspirovany hrama nebo filmama.
Pánové, diskuse už přestává mít souvislost se hrou Postal 2. Jděte s tím do poslední.
Dunemaster: Nic, změna je život. Ale upřímně jsem v dětství neměl rád jen kočky, ostatní mi nikdy nevadilo a dodnes nevadí - možná nějaké druhy pavouků tak, ale sklípkany mám rád.
Já jsem také na straně zvířat, nenávidím třeba toreadory. Neříkám - klidně ať býka zabije ten týpek - ALE HOLÝMA PĚSTMA!!!!! Umučit zvíře a ještě být krytý je pro mě zbabělost. Ale jinak rodeo nebo poker s býkem bych strašně rád zkusil - to mě hodně láká. Vás to nikoho neláká?

Raz jsem přejel jen mloka na kole (můj debilní blbý zrak) a doteď mě to sere - první dny jsem byl dost na sebe nasraný (už pár let).

Ale jak říkám, kdysik jsem určité druhy zvířat nesnášel a vybíjel se na nich :-)
dunemaster: Asi nejsi :-)

Montana: Kočka je otravná a všude sere a ani ve smečce ti neuhlídá pozemek, ale dej si na pozemek deset psů bojového plemene a nemusíš se bát, že proti tobě někdo najde důkaz, že někomu ublížili - praktické zvíře :-)

Kubulus: Já nevím. Ale upřímně, když jsem hrál Postal 2, už jsem kočkám neubližoval a jako tlumič jsem je rád používal a teď bych asi kočce neublížil, protože prostě nechci, přestože je nemusím. V dětství, když jsem však násilné hry nehrál si pamatuju, jak jsem poštval dobrmana proti kočce a on ji rozcupoval na kusy, že jsem byl od její krve nebo jsem viděl kočku, tak ji chytil za ocas a chtěl z ní vymlátit duši - bylo mi asi tak 5-10 let :-)

EDIT: V dětsvtí jsem byl sadista, ale už jsem jiný ;-)
Alespoň zvířeti jsem pár let neublížil, člověku asi půl roku :-)
Pivo: Myslíš, že já normálně kočky nasazuju na brokovnici?

montana: ta petice byl jeden z nejzajímavějších úkolů ve hře. Navíc se tam potvrzuje fakt, který na zadní straně krabičky od hry popisuje Postala 2 jako psychologickou hru. Ukazuje se tu, jak jedinec po jediném kopanci do ksichtu může změnit kompletní názor na svět a tu přitroublou petici vám přeci jen podepsat. To ale ještě nemůže vědět, že z něj potom bude živá pochodeň .-)
Kocky mam rad (nejlepci zvire :) a jako tlumic sem je presto pouzival rad :)
Psi si tam moc nevybavuju, ale jestli tam byli, tak sem je urcite masakroval po tuctech :))

A chcani byla jedna z nejlespich veci na hre! A nakopavani prdeli za to, ze ty svine nechteli podepsat petici! :))
Jsem snad sám, kdo odhalil sarkasmus v Pookyho příspěvku nebo jste všichni uplný inaguranti?
Já kočky taky rád nemám, sice jim v reálu neubližuju, ale jako tlumič ve hře jsem je strašně rád používal. Ale psy jsem si i ve hře chránil a nechtěl jsem, aby se jim něco stávalo a kryl jsem je :-)

Nesmrtelnosti jsem si nějak nevšiml, ale je pravda, že jsem to hrál už před nějakým tím rokem, tak si nejsem jistý už u tohohle. Ale hru celkově jsem dohrál třikrát.
No ono záleží na prioritách člověka. Přestože mi násilí na zvířatech nesedí, kočky rád nemám a používání jich jako tlumič mi nevadilo.

Jinak další věc co mi vadila byla nesmrtelnost některých postav. Obzvlášť u Garyho Colemana to zamrzí.
Ale je to nádherná poezie, ne? :-)

Jo, ještě mi doma chybí kočka a brokovnice :-D
Jinak si ještě teď vzpomínám, že kámoš myslím Postala ani nehrál a na lidi chčije běžně. Vlastně za svůj život jsem měl takových kámošů, co chčije na lidi více a to ještě v době kdy Postal 2 nevyšel, tak co. Ají já se musím pochlubit, že jsem kdysik pochcal kámoše (blbě foukal vítr) a když mě chtěl sbít, tak jsem ho sbil já.

Tímto chci říct, že chcaní je to poslední, co se mi zdá ve hře úchylné ;-)
Jo, s patchem jakýmsik to je. Když jsem to koupil v edici topcd, tak ho máš na cedlu a máš možnost ho nainstalovat. Bez něj tam ta továrna není.

A není tam přímo Usám, ale prostě ti týpci a v té továrně získáš novou zbraň, kterou chtěli použít proti USA.
Ale historka o Usama Bin Ládinovi. Prý že tam bydlí v továrně ve které teče nějaká zelená kapalina a běhají tam jeho přívrženci.
Já našel vše. Co konkrétně myslíš, protože jich tam je hodně.
Pooky: Viz. dh pošta docvaklo. Ale asi ty nevíš, že ignorance znamená naprostou neznalost a hloupost. Takže to sedí více na tebe ;-) Ignorace je vědomé přehlížení. No, zatím tu nedocvakává tobě :-)

Můžeš se vykoupit a přesně napsat a vysvětlit, jak mi to nedošlo. Jestli to nedokážeš, tak jsi vůl ;-)
S tím přišel Búkvi :-)
Stručně řečeno, si asi myslí, že jsem úplně blbý a nemám o ničem přehled. To samé si myslím já o něm, takže je to vzájemné. Jen s tím, že pravdu mám já, nikoliv Búkvi :-) (doufám, že to toho usmoleného parchanta zase nasere :-D)
Caelos: No, nevím. Napsal jsi to jasně. Pobavil jsi s tím rozebíráním toho močení. A pak ten text už nebyl na tebe, jen jsem napsal svůj názor, že hry nějak neovlivňují, ale už to nebyla reakce na tebe.

Púkipič: Význam samozřejmě vím, ale teď ta tvá poslední reakce byla naprosto stupidní a nemá žádnou hodnotu. Jen jsi posté napsal, ať si vyhledám význam toho slova a jestli jsi reagoval na můj poslední příspěvek, tak bych řekl, že jsi jenom chtěl říct: "Já rozdíl mezi slovy ignorance a ignorace neznám" No, nechme toho slovčíkaření a hádání. Z nás dvou jsi ty ten, co zaostává :-)
Caelos místy s něčím celkem pobavil :-)

Jinak já extrémy vyhledávám snad skoro všude. Jinak hra nijak hráče neovlivní, ať je sebevíce násilná. Maximálně si ji vyhlédne nějaký ten úchyl, co vyhledává extrémní násilí, ale nijak ho neovlivní - jaký jsem se narodil, jestli mi ruplo v bedně a jsem vrah, je to čistě můj problém. Hry za nic nemůžou, prostě jsem násilná povaha a ve středověku bez her bych vraždil stejně.

Ale to, že takovou hru hraje jenom takový úchyl, tak to těžce pochybuju. Hrajou to i normální lidi, co by neublížili ani mouše ;-)

Půkypíčí: Více by sedělo ignorace než ignorance, ale v nějakých ohledech i ta ignorance. Teda jestli takový (tupý)ignorant ví, jaký je mezi tím rozdíl :-)
Vodny: Chcaní zde náhodou plní zejména praktickou činnost. Dá se s ním totiž uhasit jak sebe, tak i plameny požírající nebohé lidi. Takže nesouhlasím. Močení je zde naopak použito v dobro věci :-)
Paul Barnett s EA se taky chová jak pošuk a taky by si ho viděl za mřížemi ? :-)
Nó, s tím chcaním... Ono to zase není výplodem choré mysli, teda teoreticky. V mnoha starých kulturách, i v japonské, které si velmi vážím, se chcaní na lidi celkem hojně používalo, ať už se jednalo o zneuctění mrtvých, nebo jako výraz, že onen pochcaný je pro pochcávače pouhým psem. Akt ponížení. Mě osobně bavilo běhání za zvířenou a trefování se do nich však vy vite čím:) Nicméně, tahle hra prostě staví hry všeobecně do špatného světla a jen utvrzuje mínění "obyčejné" veřejnosti v tom, že hry jsou jakýsi nástroj zla a hráči jsou pošahanci, kteří až jednou vstanou od počítačů, tak budou vraždit lidi a chcát po nich. Hry typu Postal jsou jen municí pana Thompsona a jemu podobných, kteří kazí naši herní osvětu. Vždyť kolik je vždy humbuku kolem gtaček a ty jsou ještě celkem mírumilovná. Ještě že Postal není stejně mediálmě známý. To by se všichni škarohlídi oháněli videí, ve kterých hrač chčije po mrtvolách a širokou veřejnost by věru nezajímalo, že tam jde hledat hodně capin. Mám rád násilné hry, ale nevyhledávám extrémy. Rád v sexu experimentuji, ale nikdy by mě nenapadlo partnerku pochcat. Mám rád horory, aje ne ty, kde se objevuje jen zbxtečný masakr, alá Kanibalové, Ženy od hluboké řeky , nebo třeba divadlo hrůzy. Postal prostě dle měho názoru vyhání herní brutalitu do extrémů a to není pro hry všeobecně dobré. A i tak je to průměrná střílečka.
Tady vůbec nejde o to, jestli je Postal 2 o bezduchém zabíjení nebo jestli má příběh epických rozměrů, nebo jestli jsou tam filozofické dialogy. Mně se prostě hnusí hrát hru, kde člověk může dělat fekální věci typu chcaní na své oběti. Odmítám hrát hru, kterou vytvořil chorý mozek.

Viděli jste nějaké video z chystaného Postal 3? Jak ho hraje sám tvůrce a jak se u toho chová? Jako pošuk, normální ichtyl, co by měl sedět za mřížema, protože jeho chování je přinejmenším psychopatické. Schválně si to video najdětě. Ještě by si u toho mohl lízat kulky blahem. Ano, přiznávám, že objektivně si hra 0% nezaslouží a že kdybych na ní psal recenzi, tak i těch 3/10 dostane. Ale jenom proto, že se to může někomu jinému líbit. Ale na DH hodnotím hry pouze a jen za sebe (ne pro potenciální hráče), takže tu nulu mu dávám za to, co jsem napsal výše.
No, ona jela dobře. Až moc dobře, že to bylo tak rychlé, že se to nedalo hrát :-)
Hodně lidí už s tímhle mělo problém u hry a já se divím, že mě ještě nic nepotkalo. Možná to bude tím, že nehraju tolik starších her, ale i tak jich pár bylo. Vesměs hraju hry od roku 05 a tam už se to asi tolik nestává.
Asi nejsem laik, protože bych na nic takového nikdy nepřišel:D Když mi hra nejede, tak na ní seru.
Kubulus: Já to chápu, ale pár lidí tu psalo, že to je jen o bezduchém zabíjení a ničem jiném. Já už stokrát zopakoval, že jsou tam i jiné věci, přestože hra ve velké míře sází právě na to bezduché zabíjení.
Koho nebaví to zabíjení, tak ho nebaví 80% hry. Když si připočtu na tehdejší dobu pěknou grafiku a lokace, tak mi vyjde, že minimální hodnocení si hra zaslouží 30%.

Jinak o puzzlech jsem tu nic nepsal. Ale co čekat od člověka, co tu píše, že si hra nerozumí s jeho grafikou, když i úplný laik ví, že chyba bude nejspíše v procáku :-)
Pivo: Ale tady se mluví o bezúčelném zabíjení. Navíc zabíjení se tak uplně vyhnout nedá, jen tě nekouše svědomí, že zabijíš nevinné občany :-)
Pooky: zkus vypnout jedno jádro procesoru ve správci úloh, dost her mi dělalo něco podobnýho a tím jsem to vyřešil