Moon Tycoon

12.10.2001

Moon Tycoon je budovatelská strategie s herními mechanismy podobnými například hře SimCity. Jak už název napovídá, Moon Tycoon vám umožní kolonizovat našeho nejbližšího vesmírného souseda - Měsíc.

Hra je považována za jednu z prvních strategií ve 3D grafice, což ve své době zároveň přineslo poměrně závažný problém s pomalým scrollingem obrazu.

Hra nabízí tři kampaně usazené do doby kolem roku 2021. Stavte měsíční kolonie, založte vlastní průmysl a obchodujte se Zemí i mimozemskými civilizacemi. To vše s jednoduchým ovládáním.

Už ani nevím, jak se ke mně ta hra dostala. Myslím, že jsem jí někde (omylem) našel ke stažení (zdarma). Jen už nevím kde. A tedy nějak musím připustit, že pro tuto hru se použití slova Tycoon vůbec nehodí.

Přeci jen, člověk je zvyklý používat toto slovo spíše ve spojení s dopravně-obchodními strategiemi jako je OpenTTD, než ve spojení s něčím, co je spíš jako SimCity na Měsíci. Jenže tohle není ani to SimCity, které jsem tak trochu čekal, že by to mohlo být.

Když k tomu přičtu podivné chování průmyslu a velmi malou mapu, tak bohužel, nic moc. Prostě jedna z těch placených her, které se vůbec nepovedly.