@Walome (06.08.2015 16:10): Já bych si klidně nechal líbit i nějakou formu herní variaci na vynikající film Sergia Leoneho "Tenkrát v Americe". Hráč by začínal jako malý klučina z chudé rodiny, který krade a čas od času pro někoho udělá špinavou práci. V další kapitole by už byl členem klasické mafiánské rodiny z období prohibice a hra by končila někdy na přelomu padesátých a šedesátých let, kdy už by byl sám velkým Donem.

Škoda že třetí díl jde do těch 60. a 70. let. Víc by se mi líbil ten návrat do 20. a 30. let. Kde to fungovalo v prvním díle.
Mě tam třeba sere to, jak ty 60-70. léta vypadají nevěrohodně. Všechny postavy jsou modelované podle nějakých steroidových sypačů (to je i problém třeba Falloutu4, kde to v postapo světě bez normálního jídla působí jako pěst na oko), přitom lidi tehdy byli dost hubení, protože se nekrmili takovými sračkami jako dnes. Celkově to oblečení a design všeho vypadá jak z nějakého nízkorozpočtového seriálu z produkce ČT.
Pro mě zklamání s gameplaye. Působí to hrozně arkádově. Vybuchující auta a špatná fyzika. Typická moderní konzolovka. No snad se pletu a něco s tím provedou.
Jakoby to bylo včera kdy se na dh udělala první výjimka ohledně M2 a udělal se její profil dřív, aby diskuse nebyla u jedničky :-)
@Garret (05.08.2015 23:15): To bola skôr humorná poznámka, nebrať prehnane vážne :) Aj keď môžeme to riešiť dookola, ale ak by Mafia nebola česká, nebola by dlho na DH prvá, ľudia by toľko nepísali o jej dokonalosti a zlatých českých ručičkách. Ale mne je to v zásade jedno. Napísal som, že mi vadia názory, viď "Fuck Americans. 1 byla dokonalá. 2 byla trošku horší než 1 ale ne takovej bullshit jako 3. Bez D. Vávry je to katastrofa."
Veď dotyčný nič poriadne nevidel a už to má zaškatuľkované ako odpad, lebo na tom nerobí Vávra. Mimochodom sám som napísal, že od toho ozaj veľa nečakám a že hoci Mafiu nezbožštujem, tak ju rešpektujem a stále považujem za dobrú hru, tak vo co go :)

PS: Jo a českým hrám v hodnotení práveže skôr pridávam, takže tvoja poznámka nemôže byť ďalej od pravdy. Robíš z komára somára ;)
@M.a.t.t. (05.08.2015 22:47): narážky ve smyslu "není to české, nebude to první" jsou dost dětinské. nevím proč tak zatvrzele řešíš zemi původu Mafie, zkus prostě přistoupit na to, že to není důvod její oblíbenosti, ale že ta hra prostě jen byla hodně dobrá. nevím, jestli máš proti českým hrám nebo čechům nějaký komplex, ale většina lidí tady tak nějak kaká na to, jestli to dělá Fero z Horní Dolní, Dežo z Prievidzi nebo Helmut z Bockwurstu.
Se divím, že tolik lidí křičí, že to vypadá jak GTAčko. Vždyť kdyby to tak vypadalo, tak by to bylo super, já v tom spíš vidím mnohem arkádovější mix Saints row, Just Cause a Godfather 2, což je pro mě průser.
@M.a.t.t. (05.08.2015 22:47): Plno komentářů - a nemyslím tady, ale spíš na YT a podobně - akorát nadává do Američanů. Což je podle mého blbost a spíše se stydím za ty lidi, kteří to píšou a dělají tak "super" reklamu našemu národu.
V podstatě nezáleží na tom, kdo tu hru dělá. Záleží na tom, jak ji dělá. Pro úspěšné pokračování značky stačí velmi málo - filmový příběh, realističnost a auta. Aktuálně se ale zdá, že těchto pár pravidel nedodržují a jde to do kopru. Do vydání je ale ještě daleko, a tak aspoň na smazání pár explozí je pořád čas.
Vyzerá to ako Mafia? Nie, gameplay pôsobí skôr ako GTA spin-off. Je to zbytočné pokračovanie parazitujúce na značke? Dosť možno áno. Vyzerá to až tak zle? To podľa mňa nie. Stále to môže byť zábavná arkáda.

Fakt si od toho veľa nesľubujem, ale s rečami o ruinovaní českej klasiky by som sa krotil. Uznávam, genialita prvého dielu ide mimo mňa, ale tú hru rešpektujem. Skúste sa trochu odosobniť. Môže to dopadnúť slabšie, ale nemusí. Z tých komentárov je vidieť, že niektorí ľudia to proste odsúdili vopred, lebo to nerobia Česi a také názory idú mimo mňa.
@Blackhand47 (05.08.2015 21:16): Moc idealizovali? Člověk opravdu nemusí moc idealizovat, aby se mu hnusilo, jak arkádově to vypadá. Nevypadá to ani na zábavnou arkádu, páchne to laciností až sem. Ale proti gustu. :)

A co se toho CGI traileru týče, líbí se mi ta myšlenka "hodíme do toho dva legendární songy a vono se to pak už prodá samo". Jakože jo, sotva se rozehrála wočtauerka, tak jsem hned přestal vnímat jak úsměvně trapný ten chraplák našeho protagonisty opravdu je, mimo jiné. Mít to ale bez toho...lame.
Holt to pokračuje v cestě kterou silně nakročila už dvojka - ke casual konzolové střílecí arkádě bez atmosféry, bez stylu a (nejspíš) bez pořádného příběhu. Vyloženě ve stylu "Budeme víc GTA, než GTA!"

Absolutně zbytečná hra.
Zajímala by mě reakce autorů na ten hate, jestli nějaká bude nebo už byla, tak to sem prosím postněte :)
Hate vsude mozne.. ja si to zahraju jenom kvuli nazvu hry, uvidim co tam je, ale nic od toho necekam a z niceho nadsenej nejsem. A ta arkadovost skoda slov..
Mě se líbí:

- zasazení (New Orleans, šedesátky)
- grafika
- potenciál příběhu (starej Vito..)

Nelíbí:

- divně arcade gameplay, hlavně ty explodující auta všude a přeakčněnost

Snad to dopadne dobře, potenciál tam je. Každopádně si to zahraju už kvuli tomu New Orleans. Takže na příští rok se zatím těším na Dishonored 2, Kingdom Come, Mafia 3.
Tak som konečne videl ten trailer a gameplay aj ja

Toto má byť zlý vtip? Táto hrôza nemá sMafiou nič spoločné, tú sériu už proste mali nechať.
No ty vole, to vypadá jak druhý herní Kmotr s hezčí grafikou. Což o to, kdyby se jim povedlo vzít ten samý koncept a udělat z toho dobrou hru, tak bych byl nadmíru hepy. S Mafií by to sice mělo společného ještě míň, než měla už dvojka, ale chujstým. Anebo se taky může stát, že to vyloženě dopadne jako ten Kmotr. Zatím nevím, čemu věřit víc.
Normálně vůbec nemluvím sprostě, ale tohle je v pr....
Kdyby se to jmenovalo Just Cause 1960, tak řeknu jenom "hm" a dál si toho nevšímám, když se to jmenuje Mafia 3, tak řeknu "tragédie".
Taky zklamání ... nelíbí se mě na tomto dílu takřka nic prozatím :D nejde o to češi nečeši .. ale už o základ. A hlavní hrdina :D
No jo, hru už nedělaj vyloženě jenom češi a hned tu každej odborník z traileru a několika záběrů z ranné verze hry dedukuje jaká to bude sračka... Jak typické...
Takhle zruinovat naši českou klasiku... Pěkně všichni nalogujte na svoje YT accounty a naklikejte na gameplay videích s Mafií 3 palce dolů. :)
Jak jsem psal níže, trailer mě celkem nadchnul, ale z gameplaye jsem dost zklamaný. Přesně reflektuje dnešní hry - vypadat za každou cenu coolově, ale chybí tomu nějaké hlubší propracování, elegance a myšlenka.
Ale jak z traileru, tak z gameplaye, na mě dýchla atmosféra té doby. A v rádiu opět bude co poslouchat, snad, když už máme ta 60. a 70. léta.
@blazacz (05.08.2015 15:02): nechtěl jsem abys něco napravoval :D

když nad tím tak přemejšlím, celou dobu jsem tvrdil, že chci, aby byl Vitům příběh uzavřenej dvojkou, teď když se objeví i ve trojce, tak z toho mám neskutečnou radost... odstup let je znát a bude to i s jiným hlavním hrdinou, takže budem mít Vita na očích, ale příběh to nebude o něm (a hlavně o Joeovi....majkot)
@blazacz (05.08.2015 14:56): když si přečteš můj příspěvek o tom vůbec prvním obrázku, nějakých cca 40 příspěvků zpátky (tady), tak tam přesně píšu, že mě to taky netěší ;) a dokonce jsem i odhalil, že hlavní hrdina bude skutečně černoch (resp. míšenec)... no, uvidíme, nechci soudit, byly to první záběry, ale zatím se docela shoduju s tím, že ten Lincoln je pěkně nesympatickej magor :/