Drug Wars

1993
1994
1995
1996

Ďalšia klasická hra od American Laser Games, obyčajná automatová strielačka, ktorej konverziu si môžete zahrať aj na vlastnom PC – keď budete o to stáť. Systém ostáva rovnaký ako u ostatných hier ALG. Na obrazovke sa vám púšťajú videá hrané hercami – amatérmi, a odkiaľsi vyskakujú protivníci, ktorých treba zabiť (a prípadne sa vyhnúť zabitiu civilistu).

Hráč sa ujíma úlohy anonymného člena DEA, ktorého úlohou je vypátrať a zneškodniť nebezpečného drogového baróna, ktorý má sídlo kdesi v Južnej Amerike, a tak zničiť celý drogový kartel. Jeho cesta ho zavedie na rôzne miesta na Americkom kontinente, teda ak bude vaša ruka rýchla a klikanie presné. Príbeh sa začína v Novom Mexiku, presúva sa potom do Chicaga, na hranice Spojených štátov a Mexika, a nakoniec do barónovej rezidencie kdesi v Južnej Amerike.

V každej oblasti musel hráč splniť tri úlohy, ktorých poradie plnenia si mohol vybrať. Ak splnil všetky tri, hra sa posunula ďalej. Hra úspešne končí, keď hráč neutralizuje drogového baróna.

Hry od ALG by si zaslúžili jeden komentár pre všetky. Prečo? Nuž vždy sa menilo len prostredie, inak ostávalo všetko pri starom. Myškou strieľať po "vyskakujúcich" protivníkoch. Veľmi zlé herecké výkony, veľmi krátka hracia doba... Áno, zase to isté, v iných kulisách. Tentoraz mám taký pocit, že ešte vtipnejšie - chcene, či nechcene :-) Inak je to samozrejme rovnaká hovadinka, ako predošlé hry. Ako ich hodnotiť? To je práve ten najväčší problém, a preto zatiaľ nemá ani jedna hra žiadne číslo. Berte to však v rozpätí od 10% do 60% :)).