Death by Dark Shadows

1994

Dr. Jones je úspěšný a bohatý archeolog žijící v odlehlé části deštného pralesa, který společně se svou dcerou pátrá po pozůstatcích starověké civilizace. Když jednoho dne jeho dcera v temných hlubinách pralesa beze stopy zmizí, rozhodne si ji na vlastní pěst najít. Netrvá dlouho a Dr. Jones zjistí, že se stala obětí v džungli přežívajícího a jemu dosud neznámého voodoo kultu, který používá černou magii k ovládnutí lidské mysli. Během pokusu o její záchranu je Dr. Jones zcela nečekaně svou vlastní dcerou rituálně zabit. Naštěstí jeho zohavenou mrtvolu najde místní domorodá žena Takicca, která za pomoci magie přenese jeho po pomstě toužící duši do své kočky Jajja. V její podobě se Dr. Jones následně vydá vyrvat svou dceru ze spárů nebezpečného kultu a jednou provždy s ním skoncovat.

Death by Dark Shadows je klasická plošinovka, která svým celkovým konceptem na první pohled silně připomíná hru Prince of Persia. Atmosféru má však daleko temnější, místy až zlověstně funerální. V roli Dr. Jonese hráč část hry stráví ve zvířecí a část v lidské podobě. Původní verze hry vyšla v roce 2005 jako bonus u jiné hry od WRF Studios a to Last Half of Darkness: Shadows of the Servants a je tak plně kompatibilní s programem DOSBox.

Za občasné chrčení zvuku a zpomalení obrazu může Fraps, při normálním hraní se to neděje. U první animačky se hra sekne a nejede dál, video tam také končí. Zatím se mi DOSbox nepodařil správně nakonfigurovat, ale s vypnutým zvukem k tomu seknutí nedochází...bez zvuku to ale zase není ono.