UTOPIA

13.06.2014

freeware

Dnešní hra pochází až z dalekého východu, přesněji řečeno z Japonska. UTOPIA nabídne hráči spoluúčast na dramatickém příběhu dvou dívek, Akane Ninomiyy a Yui Narumi, dvou zcela odlišných obyčejných lidí, které život nešetřil a jejichž cesty se shodou okolností svedou dohromady.

Vstupujeme na území nemocnice, v němž se denně protočí několikero pacientů, avšak najdeme tu i takové, kterým se špitál stal dočasným domovem. Případ naší Yui Narumi, jež jako x-letá vinou nehody upadla do bezvědomí. Ne však do ledajakého spánku. Yui postihl "syndrom uzamčení" (Locked-in syndrome), tj. osoba je schopna přes svalovou paralyzaci myslet, slyšet, vnímat, rozumět a pamatovat si. Doktoři a blízcí si toho však nejsou vědomi. Vysvobození se z tohoto vězení se stává nedosažitelným snem, tedy až do dneška. Na pokoj Yui převeleli pacientku na pozorování, Akane Ninomiyu. Z čehož hned "Růženka" plánuje vytěžit maximum. Nechá spící Akane propustit do svého světa, zahrady vzpomínek, vykreslené jako podmořský svět, o nichž a jejich atmosféře si máme udělat ucelený obrázek a na základě toho jí následně pomoci (ne)navrátit vědomí. Významovým rámcem hry se tudíž stávají morální volby ovlivňující další hraní. Děj tak může vyústit v různá zakončení. Veškerou konstrukci UTOPIE podpírá software RPG Maker VX RTP.

Univerzální jazyk (angličtinu) obstaral ostřílený fanda RPG Maker počinů Tosiaki.