TIS-100

20.07.2015
08.01.2016

TIS-100 je logická hra, založená na programování v assembleru. Cílem je přepsat poškozený kód počítače TIS-100, podobnému reálným počítačům ze začátku 80. let, a zjistit, kdo ho vytvořil a za jakým účelem.

Počítač je hráči prezentován v podobě dvanácti procesorových uzlů, z nichž každý disponuje vlastním střadačem a záložním registrem. Na každém z uzlů pak běží program napsaný v zjednodušené verzi reálných assembly jazyků. Jednotlivé uzly si mezi sebou mohou předávat hodnoty, bez čehož se hráč při řešení úkolů jako vytvoření programu pro základní matematické operace či vykreslování jednoduchých obrázků neobejde. Hra nabízí přes čtyřicet úrovní a tři sandboxy (včetně vizuální konzole), které vám ve hře umožňují vytvářet vlastní hry. Obsahuje i tisknutelný manuál k jazyku a žebříček, ve kterém můžete předhánět ostatní v rychlosti kódu či počtu instrukcí a uzlů potřebných ke splnění levelu.

Tak sekvenční generátor mi dal zabrat fest. Ale nakonec vyřešeno. Jako tohle programátorské sudoku je slušná závislost :)