@7c (07.08.2017 21:38): Tak je to pro story friendly verzi New Game +. Tj. s tímhle modem se můžeš soustředit na příběh a nemusíš hledat znovu ten treasure hunt. Ve smyslu setových věcí i peněz z otazníků. Pokud si chceš vychutnat gear hunt v new game + jako odměnu za těžší souboje atp., tak je ten mod kontraproduktivní.
@Tyrael (09.08.2017 13:06): jo to vím, že z Bělosadu, to tam říká, ale fakt si to nevybavuju. Mě spíš bavil jako ochlasta a prostě debil, ale právě i jak se postupně ten příběh odhaloval mě prostě bavilo.
@Walome (komentář): souhlas....opravdu je škoda, že shani nedostala prostor v základní hře, jako hlavní romance vedle triss a yenefer....

Mě se nejvíc libilo, jak věci které prvotne působily jako úplná blbost, se později ukážou nechutně reálné s pořádnou dávkou zvracenosti.

Jinak na O`dimma narazis úplně v prvním hostinci v belobelosadu poskytne ti informaci o yenefer

Everec je asi nejlíp zpracovaná postava celé hry...ač jsem ho z počátku nenáviděl....později si získal moje sympatie a hlavně litost nad tragédií, kam svůj život dovedl..trochu mi připomněl Anakina/Vadera ze starwars
@Paul (07.08.2017 20:21): jeden jo.

@7c (07.08.2017 20:56): ale to já vím, ale jde o princip :D prostě jsem se tak rozhodl! Hm, já to hraju prostě jak konzolovej kid, prostě se koukám na statistiky a podle toho se rozhoduju. Zatím mě to nenutilo nad tím nějak extra přemýšlet, ale je pravda, že jsem tady snížil obtížnost.
@Jab (07.08.2017 21:19): Normálně je na úrovni 43, ale obsahuje bonusovou komponentu, jejíž horní hranice se s každou dosaženou úrovní zvýší o 10 - takže prakticky neustále drží krok s hráčovou úrovní (tedy není v podstatě třeba ho automaticky vylepšovat přes mod - i když alespoň tak asi má aktuální číslo úrovně). I když v zásadě je šíleně OP i bez kompletního vylepšení.
S tím modem mi levelují všechny grandmaster setové zbroje i zbraně. Což je super, takže můžu normálně dál hrát NG+, aniž bych musel dělat nový treasure hunt. Prostě se jen soustředím na hlavní linii a důležité vedlejší questy.
@Walome (07.08.2017 20:18): Kvůli jednomu (konkrétnímu) meči to pochopitelně smysl má (protože už je "napořád" - tj. i do NG+), ale i jinak - vylepšení už jsou zdarma, takže můžeš vesele vylepšovat, co ti runy stačí (až do NG+, kde musíš "vysolit" 45k znovu .-)

Lehké, střední, těžké - čím těžší, tím pomalejší regenerace staminy v boji, navíc jsou specifické ty béžové (či co to je za barvu) skilly, závisející na konkrétním typu zbroje.

Největší dmg mají lehké zbroje (navíc ten bonus 100% crit dmg), ale jakožto "purista" jsem v polovině konvertoval na těžké (v zásadě mi to přišlo zábavnější a se sovím lektvarem nejsou stejně žádné problémy se staminou).
@7c (07.08.2017 17:55): wow tak to ani nevím že se to dělí. Jako vím že tam jsou různá brnění, ale netušil jsem, že to má nějaký efekt.

@Paul (07.08.2017 18:50): ty zaklínačský věci jsem minul, jeden quest jsem nějak nedal (nevim jestli bug nebo blbost) a už mám dávno lepší výbavu, řekl bych. Nebo minimálně dostačující. A meč, do kterého jsem vrazil 45 000 si už chci nechat :D )
@Walome (07.08.2017 11:38): pokud si dobře pamatuju tak adrenalin hlavně zvyšuje damage. A skillem se dá i použít k sesílání znamení, což je paráda když člověk používá medvědí armor.
@Jab (07.08.2017 18:04): O tom píšu (Levity glyphword - všechny brnění se berou jako lehká, ty zbylé varianty jsou asi k ničemu - nevím, proč by někdo chtěl měnit typ na střední nebo těžké). Ale dle mě je to spíš klasické záplatování otravného problému, který ve hře vůbec nemusel být (a pokud by to nebyl problém, tak předpokládám, že by tam tuhle "opravu" autoři nepřidávali).
@7c (07.08.2017 17:55): Je tam ale možnost, aby všechna brnění byla těžká/střední/lehká dle tvé volby. Teď si nevzpomenu, zda to bylo mutací, skillem či runou. Třetí je nejvíce pravděpodobně.
@Walome (05.08.2017 19:49): Na nic není - do zbraní nic lepšího stejně nedáš a pokud chceš kombinovat různé sety, tak je asi taky "nutnost" ta podivnost se změnou typu brnění (tedy zpravidla jen Levity) (IMO celé tohle rozdělení na lehká/střední/těžká je solidní nesmysl a otrava, ale budiž). Spíš mi přijde otravné, že není v Beauclair (po každé cestovat do Velenu a zpět je dost velký nesmysl z hlediska světa). Peníze jsou ve hře jinak pouze k hromadění.
@Zoltan (06.08.2017 11:35): Zase tolik nestojí a peněz je tam docela dost. V BaW je třeba mít jen jediný grandmaster set. Zbytek člověk nepotřebuje. A maximální vylepšení vily stojí jen cca do deseti tisíc.
@Jab (06.08.2017 10:49): Jako ty runy samy o sobě nejsou špatné, ale vzhledem k tomu kolik peněz do toho musíš narvat... Navíc hra není zrovna těžká, takže člověka to ani nějak nenutí dělat.

Ale až budu hrát na tu nejtěžší obtížnost, možná zkusím přeci jen slovotepce vylepšit na nejvyšší úroveň, ať vím pořádně jestli to za to stojí nebo ne.
Hehe zatím dobré, Beze stopy (hledání pulčíka u kanibalů) mě potěšilo, protože jsem to nejdříve splnil "špatně" (nenašel stopy po kanibalismu), ale přišlo mi to divný, tak jsem loadoval a objevil co se dalo. No a teď hlavní úkol, kde mě posedl duch, to je dobrá prdel.
Hearts of Stone odstraňuje prakticky všechny neduhy původní hry.

Oproti roztahanému epickému dobrodružství s obřím množstvím postav, které přijdou, sehrajou svou roli a odejdou, tu máme takový pěkný komorní příběh (klasicky se inspirující v lidových příbězích) s menším počtem aktérů, ale zato majících důležitou roli a do hloubky vykreslený charakter.

Bavilo mě zkrátka úplně všechno. Celkově temná atmosféra. Výborně pasující hudba. Každý ze tří Olgierdových úkolů měl něco do sebe a bavilo mě postupně odkrývat chmurný příběh rodu von Everec. Svatba, ve které se krásně snoubil humor s neveselým příběhem Vladimíra von Everec. Líbil se mi kontrast mezi Vladimírem a Geraltem, a následná dohra se Shani.
Bankovní loupež jak vystřižená z nějakého akčního filmu.
Sídlo von Everec s hororovou atmosférou a monstry připomínající Silent Hill.

No a samozřejmě všudypřítomný tajemný Gaunter O'Dimm. Geniálně napsaný a namluvený (hodnotím polskou verzi) charakter. Ani vlastně nemůžu napsat záporák, protože jsem proti němu nešel. Pokud je to ďábel nebo někdo s podobnou mocí, opravdu si ho nechci naštvat. I kdybych ho přechytračil, vrátil by se a mohl by na mě mít spadeno. Olgierd si to beztak zasloužil a věděl, do čeho jde.
Nevím, no, já jsem na objednávání krabiček a chození na poštu moc pohodlnej. To si radši zaplatím míň a hezky to pak mám vše na jednom místě na GOGu. I když je fakt, že na GOG stačí napsat kód z krabicové verze, a má to tam člověk taky. Krabičky mi ale prostě už připadají zastaralé a stejně to vždycky akorát někde pomačkám :D
@BINGMAN (26.05.2016 08:18): To je dost, na to ze to jen dam na policku :D bral bych proste jen tu krabicku a karty za cca 350,- treba. Za cenu plne hry si muzu vzit neco co jsem jeste nehral. To je mi lito. :D zjistuju ze cim vic se to na tom uctu hromadi, tim min mam chut utracet. :D za coz jsem jen rad. Bal jsem se ze to bude naopak. Ale ne, fakt..za to muzu mit warhammer total war. To je dost :/
Neni tu nekdo koho omrzelo mit fyzickou verzi hry? :D koupil bych krabicku s gwintem a tim co u toho bylo. Krom teda samotne hry.
@Garret (08.01.2016 21:46): Presne tak, trpaslíci hovoria brnenským hantecom, a je to perfektné! - ja som ostal sklamaný, že niečo podobné neurobil inak svelý prekladateľ Karol Chmel, ktorý robil teraz čerstvý slovenský preklad - u ňho sa trpaslíci vyjadrujú bežne. Mal ich nechať hovoriť záhoráčtinou alebo východňárčinou - čož o to, že by som nerozumel ani slovo, ale náramne by im to sadlo :)
S trpasličím dialektom som mal problém aj ja a to aj v knihách. Buď čeština, alebo slovenčina, ale nie takýto hybrid :) Ale chápem, že to tam bolo aj pre odlíšenie.
@Paul (08.01.2016 21:41): nemůžu si pomoct, ale třeba titulky trpaslíků jsou naprosto příšerné. rozuměl jsem jim více v anglickém mluveném slově, než v českém psaném. ten překladatel se trochu utrhnul ze řetězu...
Polstina a anglictina jsou rovnocenne, ani jedno neni original. To spis ta anglictina, viz otvirani pusy a gestikulace. Jinak ja to hraju v pl s cz titulkama. Ale ani v anglictine nejsem tak zdatny, abych pohodlne vsemu rozumel.