The Evil Within: The Consequence

21.04.2015

rozšíření

Druhé príbehové rozšírenie hororovej hry The Evil Within, ktoré zároveň ukončuje príbehovú líniu Juli Kidman. Nadväzuje bezprostredne na predošlé DLC s názvom The Evil Within: The Assignment.

Hrateľnosť sa radikálne nemení, stále si budete musieť v prvom rade vystačiť s baterkou a s fľašami, ktoré budete používať na odlákanie nepriateľov. Dôraz na akciu je ale o niečo väčší a vo vybraných úsekoch sa nezaobídete bez zbraní - konkrétne pištole, či brokovnice. Nechýba ani sekera na jedno použitie. Zakrádanie je však stále prvoradé a bez neho sa nezaobídete.

Aha, takže oni odstranili veškerej příběh a vysvětlovačky z původní hry a narvali to do datadisku. Takže po dějový stránce docela zábava (a pro hráče TEW nutnost), stealth je to taky dobře udělanej, puzzly easy ale zábavný. Ale bavilo mě to míň než původní hra, protože sem z ní zrecyklovali zrovna ty nejnudnější levely (šedej koridor za šedým koridorem) a ten supr gunplay mi prostě chyběl. Ale aspoň tu Debra z Dextera konečně měla výraznou roli.

The Consequence přímo navazuje na předchozí rozšíření a poskytuje hráči odpovědi na většinu otázek, které nejspíš v průběhu hraní základní hry a prvního rozšíření měl. Jedná se tak o velice důležitou dvojici datadisků, které by žádný z hráčů The Evil Within neměl minout. Je však otázka, zda je pak dobře že spousta příběhových odhalení je až zde a mnoha lidem by tak mohla uniknout.

Hratelností se pak pohybujeme někde mezi základní hrou a prvním rozšířením. Kdy čistě stealth pasáže beze zbraní jsou proloženy akčními částmi kdy se náhodou Julie do rukou přece jen nějaká zbraň dostane. Díky tomu je The Consequence o něco zábavnější než předchozí datadisk, ale hlavní je pořád příběh, který stejně jako minule na kratší herní době velmi příjemně a úderně odsýpá.

Pro: Uzavření většiny dosud neodhalených částí příběhu

Proti: Skrytí těchto pasáží do datadisků, kde by mohli spoustě hráčů uniknout