Tohle bude asi ten dokument, o kterém jsem psal. Ten bych spíš doporučil v kombinaci se hrou. Bowling for Columbine se točí kolem přístupu Američanů ke zbraním, Columbine je jen startovní téma.

Smysl té části s peklem jsem taky úplně nepochopil. Už jen proto, že jsem to na začátku pekla přestal hrát.
Díky filmu získáš dostatečný přehled o tom, co se stalo, hra pak doplní detaily. Asi bych tomu nedal tak nízké hodnocení, kdyby tam nebyla ta část v pekle, která mi hru dokonale znechutila.
Viděl jsem Bowling for Columbine, viděl jsem i nějaký televizní dokument zaměřený jen na tyto události v Columbine, ale ze hry jsem se o tom toho dozvěděl nejvíc. Naopak nejmíň právě z Bowling for Columbine, protože to ostatně ani není účelem filmu, tam se o tom masakru dozvíš jen základní fakta.
Tahle hra má bohužel pár technických kiksů. Pokud vám obraz bliká, vylezte z fullscreenu přes levýALT+Enter. Pokud máte problém s nečitelným fontem - v ovládacích panelech - místní a jazykové nastavení - upřesnit - jazyk pro programy nepodporující kod UNICODE: vyberte Angličtina (Spojené státy) - Ok a poté restartujte PC. Zkuste také vypnout Cleartype, pokud ho máte (ovládací panely - zobrazení - karta Vzhled - Efekty - Používat metodu... zvolte Standardní).