No já v tomto ohledu mohu naprosto doporučit deskové hry. Ať už Panství Hrůzy, nebo 3. edici Arkham Horroru. Občas prostě místo čtení povídky, nebo hraní horších videoher, zahraji nějaký scénář a je to docela atmosférické.

Co se povídek týká, za mě jednoznačně Hudba Ericha Zanna.
@Dlaha1 (18.11.2020 23:21): Díky, anglické názvy nevadí, dal jsem si je do seznamu. Ty spisy...to je něco, o čem už nějakou dobu sním, tak snad se taky brzo dočkám...jestli čteš a čteš rád, tak určitě pochopíš, když ti řeknu, že nevím, co číst dřív a seznam je nekonečný :-D
A pak tu ještě vydávají sérii knih, která se týká povídek, které odkazují právě na Lovecraftův svět Prastarých. Ty povídky jsou prý různorodé, ale fanoušek si v nich to svoje najde.
https://www.databazeknih.cz/knihy/cerna- ... ridla-cthulhu-231940
@malarkey (18.11.2020 21:14): To ti ohromně závidím, že jsi ho ještě nečetl. Já si minulý rok koupil a přečetl celé sebrané spisy. Ten jeho styl psaní dokáže ještě pořád vyvolat slušný děs díky neurčitosti a budování strachu z neznáma. Teď se chystám na některého z jeho následovníků.

Jedny z nejlepších povídek, na které doteď myslím, jsou tyhle (sorry za anglické názvy, dohledal jsem je rychleji než ty české):
The Call of Cthulhu
At the Mountains of Madness
The Thing on the Doorstep
The Shadow Out of Time
The Whisperer in Darkness
The Colour Out of Space
The Case of Charles Dexter Ward
The Dunwich Horror

A radši nebudu pokračovat, protože by to bylo ještě asi na dlouho. Málokdy jsem s Lovecraftem šlápl vedle. Jediné co mě opravdu nebavilo byla novela The Dream-Quest of Unknown Kadath. Možná mi ale jen nesedla do nálady, je to totiž spíš fantasy.
@Dlaha1 (17.11.2020 09:58): díky za upřesnění. Upravim to :-D Už dlouho se chystám na ty jeho povídky, ale pokaždé ho nějaká jina kniha predbehne, ale jednou nadejde jeho čas a já od nej všechno přečtu :-D mas nějaké tipy na povídky nebo knihy, které jsou pro tebe nej? Ta atmosféra...ta je k nezaplacení :-) temnota jak hovado :-D kam se hrabou dnešní horory...
@malarkey (komentář): Díky za recenzi, jen si dovolím malé upřesnění od mého vnitřního geeka :-D. Cthulhu není božstvo, je to vele-kněz rasy Great Old Ones (Prastaří). Tedy jen jeden ze zástupců, jsou tam ale i jiní, drsnější bouráci. Až celá jeho rasa může být považována za božstvo, když ať už z žertu, nebo omylem, dala vzniknout celému pozemskému životu.
@HEX (07.06.2020 09:24): Vzhledem k tomu, že se můžeš po bojišti pohybovat v polích, to SRPG v podstatě je, na steamu to tag strategie má též. Nicméně je to rozhodně víc RPG než strategie, takže když ne obě, tak primárně RPG.
Žánr: Tahová strategie
Prvni věta popisu: Stygian: Reign of the Old Ones je hororovou RPG hrou s tahovými souboji

Tak jak tedy?
Tak autori nekecali, kdyz pred par dny ohlasili, ze hra bude vlastne polovicni. Konec, ktery je spis otevreny tematicky sedi, ale po hratelnostni strance je to katastrofa. Backtracking, nudne chozeni tam a zpatky (byť po zajimavych lokacich).
Jinak to vypada na klasicky prubeh vydani rpg z Kickstarteru. To znamena, nejaka verze uz musi proste ven a pak to budem jeste par mesicu dopatchovavat at uz kvuli bugum, nebo kvuli doladovani hratelnosti.
Backer here. Zatim jsem se nedostal dal, jak za to, co už jsem hral v demu. Ale pořád platí, že atmosfera je perfektni a hromada skill checku v rozhovorech, pri prozkoumavani prostredi je to, co mam v RPG hrach rad.