Slender Man's Shadow: Elementary

31.08.2012

Tretí diel série hororových adventúr s podtitulom Elementary. Hra sa odohráva na pôde školy.

Princíp hry sa nelíši od predchádzajúcich dielov. V tejto verzii hry je treba nájsť 8 plyšových medvedíkov, bez toho, aby vás dostal Slenderman. Pri pohybe po temnej budove si na cestu môžete posvietiť pomocou lampáša.

Po vydaní Slender Man's Shadow: Carnival bola celá séria (t.j. všetkých 9 máp) prerobených do Unity enginu (čo je vidno hlavne na vylepšenej grafike). Hry už nie sú freeware, ale dajú sa na oficiálnych stránkach zakúpiť v jednom balení pod názvom Slender Man's Shadow. K dispozícii je aj demoverzia, ktorá obsahuje mapy Christmas Special a Sanatorium.

Elementary coby další podtitul (dnes už placené) série Slender Man's Shadow byl první díl, který jsem měl možnost hrát. Opět jsem k tomu přišel jako slepý k houslím a sice na základě gameplaye, kde se mi moc nechtělo věřit, že reakce hráče ve videu nejsou hrané.

Elementary stejně jako celá série Slender Man's Shadow těží na základě původního Slendera, což znamená stejný engine, stejné chování hry a stejná figura Slendera, rozdíl je pouze v prostředí a předmětech, které hráč sbírá.

Na úvod se může zdát, že je to jen další vykrádání původního Slendera - autor je v tomto případě někdo úplně jiný. Na druhou stranu, i když se jedná pořád o relativně jednoduchý engine, hra má co nabídnout. Obsahuje pár nových prvků (zvuky, hudba, intro) a už nejste naštěstí závislí na baterce, protože se dá vidět i bez ní. Skličující jsou malé místnosti, odkud se při větším počtu nasbíraných medvídků je docela problém dostat kvůli poměrně nespravedlivému spawn systému Slendera. Ve výsledku jde o relativně slušnou hru, kterou musí každý fanoušek Slendera zvládnout.

Pro: Nové prvky - hudba, zvuky, intro, obtížnost je rozumně nastavená a dá se zvládnout. Staré dobré lekací momenty

Proti: Pořád jde původní engine, který nenabízí nic moc nového a pro běžného hráče je to pouze další mapa navíc