SimVillage II

Sim Village II

01.12.2003

freeware

Stejně jako v prvním díle se stanete starostou vesničky, ze které máte udělat prosperující městečko. Stavíte různé budovy od sídlišť, přes policejní stanici, až třeba po rozhlednu. Lze také uspořádat pár akcí, které zvýší vaší popularitu, ta je jedním z hlavních ukazatelů, jež je nutno hlídat, jinak následuje konec hry.

Hra obsahuje čtyři mise, pro jejichž splnění je vždy nutné dosáhnout určité popularity, určitého počtu obyvatel, případně postavit některou z budov. Navíc jsou tu dvě mapy, kde není stanoven žádný cíl a kde si můžete stavět podle libosti.

Příšerná textovka SimVillage se dočkala pokračovaní které je dokonce ještě o stupeň horší. Jak je to možné? Jednoduše, ve hře totiž ubíhá čas neuvěřitelně rychle takže nic nestihnete a musíte všechno dělat rychle a moc nad tím nepřemýšlet. Mise jsou zde tři na rozdíl od prvního dílu kde byla jen jedna.

SimVillage 2 je zkrátka další nepovedená hra od Mystery Studia kterou nemá cenu snad ani zkoušet.

Pro: je to zadarmo

Proti: všechno ostatní

V SimVillage II je vidět značný progres oproti předchozímu dílu. Mapa je větší a viděná shora namísto z boku, jako starosta obce máte více možností, jak se ukázat například díky pořádání společenských akcí a přibyly i budovy, které lze nechat postavit. Bohužel však stále nelze vybrat místo, kde daná stavba bude stát, ale má předem určenou parcelu.

Navíc jsem měl splnit určité cíle, jinak jsem byl z úřadu vyhozen. Celkově podle mě došlo ke zlepšení, i když jsem byl neustále tlačen rychle ubíhajícím časem. Trojka již měla umožňovat výběr místa pro stavbu, ale nemyslím si, že by byla nějaká tragédie, že nikdy nevyšla.

Pro: mapa, prvky budovatelské strategie

Proti: rychle ubíhající čas, budovy se staví na předem určených místech