Silent Hill Mobile

Silent Hill: Orphan

listopad 2007

Save me...

Sirotčinec v Silent Hill býval nevlídným místem na něž Ben, dnes již dospělý muž, nevzpomíná vůbec rád. V dětství se totiž stal jedním z jeho zakřiklých svěřenců. Koloběh pošmourných dní tam vyplňoval studený odchov, zatímco černočerné noci v nepohodlí erárních lůžkovin na kovové palandě chlapci skýtaly jen lehké spaní prokládané tíživým sněním. Pobyt ukončil dodnes neobjasněný masakr dětí. Přežil jen Ben a dvě dívky jménem Moon a Karen. Po 30 roků se snažil zapomenout, avšak nutkání vrátit se do mezitím opuštěného městečka v bělavém oparu a překročit práh do domu smutku sílilo a stejně tak u obou žen - jakoby ti tři Silent Hill nikdy úplně neopustili... Zjistí, k čemu a proč tehdy vlastně došlo?

Úvodní díl celé trilogie je minimalisticky pojatou odnoží série Silent Hill s hratelností point-and-click adventur z 90. let minulého století. Kvůli nevelkým displayům dobových mobilů byla zvolena pro SH netypická perspektiva z vlastního pohledu. Vše se odehrává v místnostech reprezentovaných statickými 2D obrázky. Čtveřice kontextuálních akcí zahrnuje prohlédnutí (oko) a manipulaci (ruka) s předmětem, ochutnávání/foukání/mluvu (ústa) i ruksak v roli inventáře. Složitější z hlavolamů vyžadují zmáčknutí tlačítek v pevném pořadí. Přístřeší ve zpustlém sirotčinci našly i akční sekvence, kdy to po přepnutí interakčního kurzoru ruky na mířidlo v reálném čase našijete do nějakého z běsuplných monster.

Chmury vás znovu obklopí při hraní Silent Hill Mobile 2 (2008).