Shadowplay: Journey to Wonderland

15.08.2013

freeware

Shadowplay: Journey to Wonderland je prostá plošinovka, v níž cílem není nic jiného, než posbírat co nejvíce hvězdiček, trio fragmentů srdce Červené královny a proklouznout přes všechny levely, na jejímž konci nás uvítá cesta ven. Inspiračním zdrojem bylo, pro tvůrce DesertFoxSoftware, vyprávění o Alence v říši divů. I zde je Alenka potrestána pádem do králičí nory. Odtud dobrodružství započínáme. Potrhlý svět plný podivností postupně, od první kapitoly po osmou, vytvoří pro tvrdošíjnou dívenku nespočet překážek a pastí.

Zpracováním se jedná především o loutkové představení s důmyslnou obrazovou stínohrou zabalenou převážně v sépiovém, pískově zlatavém koberci, přičemž si lze, pakliže nepřijdeme defaultní vizuální prezentaci na chuť, background (barevný efekt, osvětlení) zcela upravit, z předpřipravené nabídky filtrů. Přítomní maňásci žijí díky připevněným klacíkům na zadní části těla. Plynulý pohyb tedy připomíná "hopkání". Ovládání stojí pouze na klávesách "W-A-S-D". Potvůrky sprovodíme ze světa skokem na hřbet.

Titul obsahuje několik konců. K jejich získání je potřeba absolvovat dějství napříč všemi obtížnostmi za podmínek, že u "Easy" nalezneme úplnou trojici srdcových úlomků, u "Medium" pochytáme všechny hvězdy a u "Hard" dokončíme story bez ztráty na životě.

Čtvrtý level je hrozný, o padajících kapkách se mi bude ještě asi hodně dlouho zdát... Ale jinak moc fajn hra, takhle vizuálně roztomilé záležitosti já rád.