Serious Sam: Tormental

08.04.2022

Jedná se o spin-off k akční sérii Serious Sam odehrávající se v hlavě Samova úhlavního nepřítele Mentala. Hlavní hrdina našel při toulkách Egyptem starodávný artefakt, jenž mu umožnil dostat se přímo do zvrácené Mentalovy mysli, kde musí čelit záplavě monster a své nabyté zkušenosti pak využít na zastavení invaze v reálném světě.

Tormental je rogue-lite top-down střílečka, ve které se musíte prostřílet k finálnímu bossovi skrz řadu labyrintů a dungeonů stvořených divokou Mentalovou imaginací. Prostředí jsou s každou novou hrou jinak procedurálně poskládané a není v nich nouze o frenetické potyčky s hordami protivníků, při kterých musíte být neustále v pohybu, uhýbat nepřátelským střelám a naplno využít svůj bojový arzenál. Během průchodu hrou získáváte či si skládáte nové zbraně, nacházíte power-upy a klíče k odemykání truhel, zachraňujete nové hratelné charaktery a plníte úkoly a výzvy, díky nimž se dostáváte stále blíž a blíž ke svému úhlavnímu nepříteli.

Krom klasického singleplayeru hra nabízí i možnost zahrát si prostřednictvím lokální kooperace dvou hráčů.