RollerCoaster Tycoon: World

RollerCoaster Tycoon 4

16.11.2016

Po celých jedenácti letech se objevuje další část v sérii RollerCoaster Tycoon, tentokrát s podtitulem World. A o co jde?

Jde zejména o multiplayer. Můžete hrát (budovat a spravovat) s přáteli jeden zábavní park po síti. Můžete také soupeřit s konkurencí - tedy jinými hráči, kteří také budují online. Samozřejmě nechybí ani offline režim. Jádro hry je stejné jako u dalších her série. Budete budovat zábavní park, různé atrakce, od drah pro děti, pro náročné až po velké horské dráhy, kde návštěvník stěží udrží obsah žaludku. Dále tu jsou stánky na potraviny nebo suvenýry. Nebudou chybět ani různé tematické prvky.

Stavba drah je nově v tzv. spline modu. To znamená, že se dráha nebude stavět dílek po dílku, jak jsme zvyklí, ale bude se myší tahat. Hra používá vylepšenou fyziku u atrakcí i postav. Samozřejmostí je možnost projetí se na vámi postavené horské dráze. V případě, že uděláte při stavbě chybu, není problém, aby došlo k nehodě. Vozíky mohou vyletět ze stopy dráhy, když bude rychlost přehnaná. Novinkou je i přítomnost zdravotníků a bezpečnostní hodnocení drah.