Real Football 2009

Real Soccer 2009

srpen 2008
25.08.2009

Real Football 2009, šestý díl série mobilních fotbalových simulátorů Real Football, přináší více než 200 klubových a národních týmů s licencovanými hráči. K dispozici je rovněž i několik reálných stadionů. Hra nabízí herní režimy jako trénink, přátelské zápasy, ligy, poháry, pokutové kopy a výzvy. Ve výzvách si můžete zopakovat historické zápasy jako například finále soutěže Euro 2004 mezi Portugalskem a Řeckem.

Nastavit si můžete obtížnost, délku poločasu, prodloužení, počasí, stadion atd. Před zápasem i během něho můžete upravovat rozestavení hráčů, střídat či zvyšovat sílu útoku či obrany. Je dokonce možné importovat si vlastní tým z Real Football Manager Edition 2009.

Ve hře je přítomný i lokální multiplayer přes Bluetooth. Dále se můžete připojit k online lize RF League o 130 týmech, v níž můžete na zápas vyzvat týmy svých soupeřů a oni vás. Hra vyšla i v značně odlišné 3D verzi pro chytré telefony a handheld Nintendo DS.

Tohle byl snad první RF s bluetooth multiplayerem. Akorát tou dobou byl podstatně lepší PES ještě. Ovšem pak ročníky 2010 a 11 jsme hrávali mp na základce neustále. Nejlepší fotbalová série na javu.