Punch Club 2: Fast Forward

Punch Club 2 je druhým dílem manažersko-boxerského RPG.

Dvacet let žila vaše postava u mámy v garáži poté, co váš otec záhadně zmizel ještě dřív, než jste se narodil. Nicméně nyní je všechno kyberpunkové, lidi jedí slimáky, mušle nahradily toaleťáky, vše je zkorumpované a každý s vámi chce bojovat. A je jen na vás, zda vyrazíte hledat svého otce, jestli se stanete tajemným „Dark Fistem“, odhalíte tajemství Goodness Corporation a zachráníte lidstvo nebo prostě jen zůstanete dál ve své garáži.

Stejně jako v prvním díle i zde je hlavní gró hry trénování, bojování a posouvání v bojovnickém žebříčku nahoru. Možnosti jsou rozsáhlé, od klasického cvičení přes neuro-implantáty až po nelegální software. Avšak vše nese svá rizika a můžete být obviněni z podvádění anebo vám může i vaše poslední mozková buňka dát sbohem. Tréninkem si zlepšujete dovednosti, odemykáte nové chvaty a údery, přičemž tentokrát můžete vytvořit přímo svou unikátní bojovou školu. A když netrénujete, tak si musíte nějak vydělávat. Ať již prací ve fabrice, pro policii, mafii, yakuzu anebo kohokoliv, kdo se naskytne.

Aktuálně na Steamu za 11,60€ (pokud vlastníte jedničku). Zatím nejlepší deal.

Herní výzva 2024 - 7. Ve stínu pixelů

Miluju detailní pixel art a borci z Lazy Bear Games ho umí naprosto dokonale, jak už nám ukázali třeba v neméně krásném Graveyard Keeper . Prakticky každá obrazovka je nakreslena do nejmenších detailů, vše je výborně rozanimováno a na vše je radost pohledět. Lokací je navíc spousta a jen kvůli tomu vizuálu si to stojí zahrát (pokud tedy máte rádi pixel art). Co mě vyloženě potěšilo je ohromné množství nejrůznějších easter eggů a referencí na jiné hry či filmy snad v každé lokaci.

Hratelnostně je velká část hry jeden velký grind. Musíte pracovat, trénovat, odpočívat a hlavně jíst, což stojí peníze, takže pracovat, trénovat atd. Naštěstí hra obsahuje velké množství questů, takže je ten grind alespoň trochu zředěný. Questy naštěstí nejsou časově omezené, takže i když vám postava řekne, že musíte okamžitě tam a tam, nic se nestane, když tam dorazíte o několik dní později.

Gró hry je trénink a vyzývání stále silnějších soupeřů. Zde je poměrně velký prostor pro taktizování, protože i když samotný zápas jen sledujete, lze v pauzách mezi koly změnit různé druhy úderů, bloků apod. dle toho, na co se soupeř specializuje. K dispozici je navíc několik bojových škol, takže možností je spousta.

Herní doba se u mě pohybovala něco přes dvacet hodin, což je slušná porce. Ano, hodně času je nutné strávit děláním stále toho stejného, ale já byl tak nadšený z té grafiky, že mi to ani tak nevadilo. Není to hra pro každého, ale já jsem byl spokojen.

Pro: Krásný a detailní pixel art; spousta vtipných referencí a easter eggů; hromada činností a questů.

Proti: Obrovský grind a s tím spojený stereotyp.