Pluto Strikes Back

01.11.2006

freeware

Dne 24. srpna roku 2006 bylo Pluto na astronomickém kongresu v Praze vyškrtnuto ze seznamu planet, což se nelíbilo vývojářskému týmu Kloonigames, a tak vznikla hra Pluto Strikes Back.

V této arkádě se zmocníte (podle nové definice) trpasličí planety Pluto, respektive obří, gravitací přidržované baseballové pálky, pomocí níž odpalujete nalétávající meteority na okolní „regulérní planety“ sluneční soustavy a jak již název napovídá, vracíte úder. Musíte si dávat pozor na gravitační pole Pluta, které sice přidržuje vaší mocnou zbraň, ale také přitahuje blížící se tělesa velkou rychlostí a v případě kolize s nimi dochází k úbytku „zdraví“.

Cílem hry je získat co největší počet bodů, jenž roste v případě úspěšných zásahů, přičemž můžete získat i bonusové body za komba (zásah několika planet najednou) nebo za zásah Slunce.

Plutu se nelíbí, že již není bráno jako devátá planeta sluneční soustavy, ale jen jako planeta trpasličí. Tuto degradaci však nenechá jen tak a za trest pošle na Zemi a další planety spoustu meteoritů.

Před tento úkol jsem byl postaven a beze zbytku jsem ho splnil. Při jedné z her se mi totiž podařil nějaký záhadný úder a načítalo se mi skóre bez jakékoli další aktivity. Navíc další meteority u nepřilétaly, tudíž to beru jako dohrání. Asi na dvou milionech jsem hru vypnul.

Pro: originální nápad, baseballová pálka, sluneční soustava

Proti: časem omrzí