Piss

11.08.2012

freeware

Noční můry nás nutí bojovat s příšerami, jimž se nemůžeme vyhnout. Někteří se spánku raději vyhýbají, aby nočním běsům a tíživému pocitu uvnitř čelit nemuseli, jiní uléhají, až když jsou silně ospalí. Zbytek, jako v tomto případě, nacházejí vysvobození v alkoholu.

Ben Chandler vypráví příběh profesionální nájemné vražedkyně, Moiry, řídící se krutým a nepoddajným etickým kodexem, ve kterém jde morálka a "to, co je správné" stranou před penězi. Pod fasádou asasínky se však také skrývá "játra propíjející" alkoholička, jež skrze alkoholové opojení prchá před pronásledujícími stíny ze své minulosti a snem, do nějž se každou noc repetetivně noří.

Moira se právě vrátila ze své nejnovější mise, vyčkávajíc na svou výplatu ve svém přístřešku v městečku Kamea. Jak se brzy ale ukáže, zasloužený plat je jaksi v nedohlednu. Doma nás totiž poctí návštěvou přízrak zaměstnavatele Jerhala, který nás rovnou uvede do veškeré pravdy. Věděl, že je mu smrt v patách. Zaplatit, to neměl nikdy v plánu. Shrábnutý žold hodlal použít jako poplatek převozníku Cháronovi za převezení přes řeku Styx do podsvětí. Znechucena podlým klamem se Moira rozhodne spáchat "chvilkovou" sebevraždu, aby v říši mrtvých Jerhala dohnala k odpovědnosti. "Chvilkovou" proto, poněvadž mají kameyští kněží bohyně Ixele ve svém "grimoáru" kouzlo resurekce, svitek, který může mít každý, avšak za poplatek. Žoldnéřka nijak dlouho neváhá a ochotně podává ruku tvrdému osudu, veličině neustále se měnící jako propletená pavučina.

Na nezávislý free indie počin nám tentokráte příběh, s velkým množstvím textu, rozhovorů, NPC, hádanek a míst, nabídne několik "hodin" herního času, v němž má hráč dokonce možnost ovlivnit budoucí situace, např. volbou v rozhovoru.

@valcik (15.10.2013 20:38): Stopro spadá pod PEGI 18+, a to např. lesbickou statickou scénou, pakliže správně rozvětvíš dialog. Jinak PG 18+ nalezneš klasicky i v dialozích, co se týče vulgarit, tabuizovaných témat. Nic pobuřujícího, my hráči jsme zvyklí na ledasco. ;)