Na max level a se silnějším složením party už v pohodě všechno, holt je potřeba využít přednosti postav a strávit chvilku u vybírání co nejlepšího vybavení (a hlavně pochopit systém jak hra pracuje s buffy a debuffy, a se stackováním vlastností předmětů... a dát Cipherovi tři Blunderbussy), na hard to nejde procházet bezmyšlenkovitě a bez braní ohledů na neexistující level scaling.

I ti dva draci pak nejsou nijak nepřekonatelný problém - jeden z nich nemá imunitu na stun, takže Gaze of the Adragan a Silent Scream jsou nejlepší kamarádi, a druhého mezitím zaměstnají summoni.
Na Eyeless jsem naštěstí měl ten Soulbound obouručák, který má 25% šanci instantně zničit Vessel, bez něj nevím, jak bych to prošel. S opatem se bojovat nemusí, nevím, jak moc to bylo zamýšlené autory, ale když jsem udělal tu zkoušku, utopil blázny ve sklepě, vzal ten artefakt a hned šel do relikviáře bez toho, abych se vracel za opatem, tak jsem se tomu boji úplně vyhnul. Když jsem si pak s ním zkusil promluvit, tak na mě zaútočil a radši jsem ho teda nechal na pokoji.

Pak mě ještě dostal ten nepovinný bossfight v bažinách s dvěma draky, tam to bez minmax party vážně nepůjde, já jsem to vzdal a umlátil je na Story obtížnost.
Je to slušná prasárna, obzvlášť přepady kterým se nedá nijak vyhnout - tři Eyeless obry v pevnosti jsem včera tři hodiny uběhával, v přímém souboji jsem neměl nejmenší šanci, a opata kláštera očividně nedám vůbec, a od něj se nedá ani nikam schovat, vrátím se tedy až budu mít silnější skupinku a maximální úroveň postav.

Dosud jsem hrál bez nepřekonatelných zádrhelů s víceméně na příběh orientovanou partou (na Hard), ale budu ji muset celou předělat a nastoupí těžký powergaming.
Teda, na obtížnost základní hry ani první části White March jsem si nikdy nestěžoval, ale tady docela dostávám. Moc nevím, co mám dělat proti druidům, co mi sundají Duranceho na jeden krit Sun Lance...