Murder in Venice

18.10.2014

freeware

Benátky jsou samy o sobě zajímavým městečkem, krásným a děsivým zároveň, doprovázeným impozantními stavbami. Nicméně i na klidných a spořádaných místech se může odehrát hrůzný čin. A také se tak v našem případě stalo.

Jako každý rok se v potápějících se italských Benátkách konal věhlasný karneval oslavující vítězství nad Ulrikem, patriarchou z Aquileje v roce 1162, k němuž neodmyslitelně patří nošení pestrobarevných masek. Spektákl se tradičně zorganizoval na náměstí svatého Marka (Piazza San Marco) i s ceremonií tzv. "Letem Anděla", při němž je vybraný prominent, zpravidla dívka, v kostýmu anděla, spuštěn na ocelovém laně, aby přelétl přes celé náměstíčko. Letos se však jednalo o smrtící tečku za celým festivalem. Lano někdo sabotoval a akrobatka byla pádem z výšky usmrcena.

Tento případ je nám direktivně přidělen. Neúspěch by znamenal zvýšení napětí mezi vedením a námi. Proto nelelkujeme a na objasnění situace aktivně spolupracujeme. Muži zákona a forenzní technici mezitím místo činu zapáskovali a zdokumentovali. Ukázat prstem na viníka bude už na nás. V roli vyšetřovatele bez tváře, s dýmkou, kloboukem, brýlemi a dlouhým kabátem ohledáváme místo činu a sbíráme důkazní materiály, postupně zpovídáme osoby a střádáme střípky informací vedoucí k dopadení provinilce.

Jedná se o studentský projekt, čili páteř Murder in Venice pohání jednoduchý grafický art styl s malými technickými nedodělky. Zvláštní uhrančivosti také přispívá i zvukový doprovod vydávaný lidskými ústy.

Bacha u toho nástěnnýho telefonu. Musíte myší mířit trošku vejš do strany u zvoleného čísla. Jinak se vloží sousední číslo a moc se nepřibližujte ke zdi, rozesere se kamera.