Mortal Kombat 11: Aftermath

NetherRealm Studios •  QLOC (PC) •  Shiver Entertainment (Switch)
26.05.2020
17.11.2020

rozšíření

Porážkou samotné strážkyně času příběhy starých i nových postav univerza Mortal Kombat zdaleka nekončí. Ba naopak, odstranění Kroniky vytváří nové příležitosti pro spředení vláken osudu neočekávaným způsobem. Začíná nová éra, v které se však příčiny a následky nebezpečně prolínají v důmyslné časové smyčce.

Ponořte se do prvního velkého datadisku legendární bojové herní série, který přímo navazuje na finále původní hry Mortal Kombat 11. V příběhu o důvěře a zradě mezi proslulými hrdiny z minulých dílů budete objevovat doposud neprošlapanou cestu za novou érou. Bůh ohně Liu Kang, nový ochránce Pozemské říše, musí pro naplnění své vize sáhnout po nevšedním spojenectví. Zda se miska vah nakonec převáží na stranu dobra, či zla, o tom však můžete rozhodnout jenom vy!

Datadisk kromě příběhové kampaně o 5 kapitolách představí 3 hratelné postavy – Sheeva, Fujin a RoboCop a 3 balíčky skinů.

Blít, či neblít, to je oč tu běží – říká si nejeden literární umělec tiše předčítající příběh videohry Mortal Kombat 11: Aftermath… My kluci, co spolu chodíme na databázi her ale nejsme žádní literární umělci, a proto jsme za každé brakové fantasy s pořádně našlápnutými charismatickými zabijáky rádi.

Aftermath přímo navazuje na závěr MK11, představuje opět další časovou smyčku a háček, který je třeba vyřešit… Vyřešit pořádnou ránou pěstí a kopancem do koulí! Už několik dílů nazpět jsem psal, že příběh novodobých dílů Mortal Kombat je příjemně stupidní, to platí i zde, jen s tím rozdílem, že Aftermath je natolik krátký, že vlastně nestihne v nějaké rozumné míře obkroužit onen pomyslný dramatický oblouk. Čekají nás 3 kapitoly, cca 3 hodiny hraní, a to je docela málo k tomu, aby se celý hlavní příběh stihl zamotat a zase rozmotat. Jestli by nebylo lepší se věnovat třeba jen nějaké odbočce, či flashbacku…

Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nebavil, vlastně jsem se bavil velmi dobře, a to jak jednoduchým příběhem, tak samotnou hratelností, která se od původní hry samozřejmě nijak nezměnila. Hra nám představí pár nových postav, Sindel je neuvěřitelná kočka a taky se mi za ni nejlépe hrálo. Velmi kladně hodnotím přidávání postav typu Terminátor, Robocop a Rambo (ten se teprve chystá). Ono je totiž cítit, že ze stejných důvodů, z jakých nás přitahují/přitahovaly béčkové akční filmy z 80. let, se nám líbí i Mortal Kombat. Je to jednoduché, stylové, vtipně přehnané a nefalšovaně zábavné.
  • XboxX/S 90
Aftermath pokračuje přímo po konci původní hry a musíme trošku více pomoci

I když hra využívá arény a de facto i kus příběhu z původní kampaně, bavil jsem se náramně, nový hrdinové opět mají svěží schopnosti. Příběh měl spád a napěchovaný napětím a nemohl jsem přestat hrát, dokud neskončil.

MK11 a Aftermath není nic nového, žádná revoluce, ale používá osvědčený recept a vaří velmi dobře, že tenhle nášup zhltnete na první dobrou. Dobrý pocit zaručen.

Pro: grafika, příběh, nové postavy

Proti: nic nového pod sluncem, klasika