Mad Riders

29.05.2012
30.05.2012

Mad Riders jsou šílené závody čtyřkolek a bugin od polských vývojářů z Techlandu, kteří se tak pokouší pokračovat ve hře Nail'd. Můžete se těšit na 45 exotických tratí, které jsou rozmístěny po celém světě. Na tratích je plno zkratek a míst pro zrychlení. A právě tato místa jsou nezbytná pro první místo. Nitro je v těchto závodech skoro nejdůležitější a dá se dobít pouze akrobatickými triky. Čím jsou odvážnější, tím se nitro rychleji naplňuje. Po dobití stačí jen prosvištět kolem soupeřů k cíli. Pokud nemáte odvahu pouštět se do triků, stačí dobře znát mapové zkratky, které jsou velmi užitečné a o hodně vám zkrátí cestu.

Mimo bezchybné jízdy se budete muset soustředit také na sbírání prstýnků a předvádění různých triků při skocích. Vždy, když za tyto triky získáte body, budete je moci použít na již zmíněné speciální zrychlení, což je jeden z arkádových prvků této závodní hry. Multiplayer nezůstává vůči konkurenci pozadu. Společně si můžete zahrát až ve 12 hráčích.

Málokdy se stává, že druhý díl je lepší než první, málokdy. Ale zde je tomu opravdu tak. Mad Riders je zdařilé pokračování hry Nail'd a nese s sebou spoustu vylepšení.

Jako první musím zmínit, že už se tratě neopakují. Je to ještě lepší, tratě mají krásné prostředí a spoustu vymazlených věciček jako například zkratky a spoustu skokánků na vaše triky. Ano, je to tak, můžete zde dělat triky jako backflip, frontflip, wheelie a další. Za povedené triky získáváte dusík a v módu Stunt Race i cenné body.

Další povedená věc je, že za dokončené tratě dostáváte XP a navyšujete level. Za každý nový level se vam zpřístupní nová čtyřkolka a nový trik. Už zde není ten nepovedený tunning z Nail'd, zde je čtyřkolka level od levelu namakanější. Jediná výtka zde, že tu je absence motorek, což mě trochu mrzí.

Co se týče závodních módů, zde uděluji veliké plus. Krom klasického závodu zde najdete již zmiňovaný Stunt race, který je pekelně těžký - protihráči umí! Dále tu je sprint, kde se musíte co nejrychleji dostat do cíle. A nakonec moje nejoblíbenější Arena racing, kde v jezdíte v aréně a musíte projíždět checkpointy. Zde opravdu chválím.

Grafika je nádherná, jak okolí, jak prostředí, jak čtyřkolky, vše je krasně zpracované. A co se zvuku týče, hardrockový soundtrack mi vůbec nevadí, ba naopak, poslouchalo se mi pěkně.

Mad Riders jsou parádní závody, kde nechybí zběsilá rychlost, odvážné triky a otravní soupeři. Za těch 10 euro se to opravdu vyplatilo ;)

Pro: grafika, exotické prostřdí, módy, XP na úrovně, čtyřkolky, kostýmy jezdcú, triky, soundtrack

Proti: absence motorek, občas nelogické