Life After Us: The System

20.06.2014

freeware

Pro druhou kapitolu "The System" z trilogie hororových historek "Life After Us ", které se inspiračně zhlédly v povídkách a básních hororopisců E. A. Poea a H. P. Lovecrafta, si tvůrce Eyesodic Games tentokrát zvolil kulisy léčebného ústavu pro duševně choré.

S žádostí o pomoc se na nás, při pátrání po své dvacetileté vnučce s mentalitou pětiletého dítě, obrátila postarší dáma. Jelikož Hawthorn Sanitarium bylo dívčino poslední působiště, žena pojímá tušení, že tam by se mohla momentálně nacházet. Děvče vypátrat a přivést nazpět, toť jest náš úkol.

Už při vstupu do budovy jsme udeřeni závanem smrti a pochybami, že tohle nebude jen tak ledajaká jednoduchá výprava na sfouknutí jednoho odpoledne. Cvokhausem se totiž potulují uprchlí chovanci ve svěracích kazajkách. Zbraně nejsou přítomny, absence byla nahrazena baterkou, čili obrana je pouze "zdrhat ostošest".

"Life After Us: The System" se po vzoru mnoha hororových her vypráví skrze mlhavé zápisky, volně poházené, z pohledu vlastních očí.